Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta(8)


Recommended Posts

Tot eu... Vroiam sa va intreb mai de mult, dar am uitat. Pentru ca in curand intru in febra pregatirilor pt. mot, spuneti-mi si mie daca si unde gasesc frisca lichida. Adica frisca adevarata (smantana), nu din cea vegetala etc. care se gaseste prin alimentari. Vreau sa fac tort din care sa manance si Maria si ma gandesc ca ar fi mai sanatos asa. Multumesc. Cornelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dady, bine ca intrati in linie normala cu febra asta! Gata, ca ai alte chestii de facut! Grija asta va lipsea! Ce mai stii de socrul tau? Bine ca ai venit tu sa explici ce si cum mai sta treaba cu legislatia, ca eu am cam ramas in urma si o sa dau sfaturi gresite. Se vede, despre mine vorbesc, ca de stai acasa " te plafonezi"[bang] Cornelia, eu nu stiu decat frisca Hulala, care nu stiu ce fel e vegetala sau altfel. Vrei altceva? Hahaha, ce vreme ! Oana, maine cum va fi, la fel? Ca merg la "mot" si cica e la curte! Mie imi place ca e racoare, decat canicula! Poate ziceti ca sunt nebuna, dar sa va spuna si Cornelia, ce calduri am suportat anul trecut cam de prin mai ! Am ramas socata! Dormeam cu aerul conditionat, dimineata eram nauca de cap, afara eram ca o broasca, plus ca ma simteam( si eram) greoaie. Un calvar, dar caldura punea capac! Nu puteam respira! CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum a zis si Cornelia: " Tot eu" Maine, daca puneti de o intalnire, nu pot veni, ca merg la "mot" si nu stiu cat voi sta. Gravidutzelor ce fel de caruturi ati cumparat? Dar patuturi si altceva ? CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce facem mamicute si burticute? Ne vedem astazi? Eu vad ca si voi ca afara ploua, si nu prea este de plimbare, dar sper ca pana mai pe la 4-5 se stabilizeaza vremea. Oricum acum dimineata cam trebuie sa va rezolvati anumite probleme, si poate ca pana dupa-amiaza reuseste si Roxana sa scape de nebunie si vine si ea. Ce spuneti? Roxana ce ai facut la medic? Dady imi pare rau ca-ti face temperatura ingerasul. Eu inca nu stiu exact cum este dar banuiesc ca-ti vine s-o iei din loc. Insanatosire grabnica si sa auzim numai de bine!!! Fetelor ieri am montat patutul, la noi in camera deocamdata, pentru ca asa am stabilit. Am zis ca pana ce va mai creste bebica, adica cateva luni, o s-o tinem cu noi. Patutul vine foarte bine, parca face parte din mobilier! Fetelor, trebuie sa fug! Mai vorbim cand ma intorc. Poate stabiliti ceva, o ora de intalnire,intre timp. Eu va pupic pe toate si sa aveti grija de bb vostri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, cica va mai ploua si maine si de duminica va fi iar frumos. Acum nu stiu sa iti spun exact ora la care va ploua dar cred ca dimineata. Fetelor, eu am toate nr. de telefon, ale celor care si le-au dat desigur, (inclusiv al tau Roxana), sper ca il aveti si voi pe al meu, sa ma anuntati daca va intilniti. Nu stiu sa spun dinainte daca pot sau nu, asa ca mai bine vorbim la tlf. Tania felicitari Andutei, "premianta febrila":)! Lasa ca ii trece ei, bine ca a luat premiu. Cornelia, am vazut pozele, unde faceti voi plaja, nu e amenajata, ca erau cam multe stanci pe acolo? Mariuta dragalasa ca de obicei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meteorologul de serviciu [:D] si-a facut datoria. Si mie imi place sa fie mai racoare, dar nici sa ploua, pt. ca azi iar aveam programata zi de plimbare cu Maria. Crixia, pai frisca Hulala o stiu si eu, dar ma refeream la smantana din care se face frisca (se gasea la ICIL sau la cofetarii pe vremuri). Oana, unde facem noi plaja, nu prea e plaja...numai pietroaie, dar pentru ca e aproape si nu e nimeni (inca), mie imi convine. Din pacate s-a deteriorat mult fata de acum doi ani, cand era mult mai bine. Pe Maria o sa o duc si la "plaja adevarata", dar e mai comod la noi. Va pup Cornelia http://community.webshots.com/user/cornelianis http://community.webshots.com/user/cornelianis2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa traiti, duduci. Da' de ce va intilniti, soro, vinerea, parca ramasese simbata pe la opshpe. Oano, fa si tu o listuta cu telefoanele fetelor, ca tot le ai cu sintezele. Ale mele e dupa cum urmeaza: fix 628003, mobel 0723328480. Dady, insanatosire grabnica la Anduta, ne bucuram ca ati izbutit sa ajungeti la premiere. Liris, si eu m-am inscris la doctorat in vara lu'2001, dar am ramas gravida in iarna si, chiar daca m-am dat eu viteaza si am zis ca le fac pe amindoua, mi-a fost imposibil. Am renuntat si la doctorat si la virtuala cariera universitara. Da' nu-mi pare rau, sunt fericita si ii multumesc in fiecare zi lui Dumnezeu pentru ce am si nu ma gindesc deloc la ce-as fi putut avea. Daca o sa revin la sentimente mai bune apropo de profesorat, pot sa ma mai scolesc si pe la 50 de ani incolo. Cornelia, frisca buna, la casolete, are la cofetaria din TOmis III, linga Vama (numa' ca asta nu e lichida, eu n-am vazut asa decit Hulala care e vegetala, parca). Mama, ce mi-as lasa si eu copilul de izbeliste sa plec sa ma plimb, precum Laura care una-doua o intinde pe undeva. Nici nu stiti ce norocoase sunteti cele cu mame sau soacre dispuse sa va tina progeniturile. La noi orice lux din'asta costa, iar copilul meu are rau de masina sau se plictiseste teribil daca drumul tine mai mult de juma de ora. Chiar, aveti ceva ponturi pentru cum sa-ti tii copilul ocupat in masina? mami & alisia (21 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io pot sa vin azi daca ne intalnim, uite eu ma risc sa fac si o propunere de locatie : Mac Donalds-ul de la Delfinariu (sau poate vreti mai degraba la cel din Tomis ???). M-am gandit asa pt. ca daca ploua intram inauntru, daca e cat de cat acceptabila vremea, stam afara, bem o cafea, un suc, mancam niste E-uri si pe urma ne plimbam un pic in parc spre biserica de lemn sau la Delfinariu (Planetariu, Microdelta) in parculet. Si mai zic sa ne adunam la 18.30 ca sa am si io timp sa vin de la dentist ca azi iar ma duc la chinuiala la 17.30. Eu vin fara Vlad ca-l las la mama cand plec la stomatolog si pe urma vin direct la intalneala. Ziceti, vine careva ??? N-au bere la Mac dar daca vreti neaparat sa ne alcolizam e alaturi, chiar in poarta Delfinariului o terasa cu copertina unde au chipsuri si berica. Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, am vazut-o pe maria in pozici! Este superba! Si sa nu te mai aud ca-i grasa! Spune-mi si mie de unde si cu cat ai luat costumul de plaja al Mariei? Sa stii ca mie imi place cum e plaja acolo la tine, mai ales ca-i toata a voastra! Decat balamucul din statiune! Fetelor, nu pot veni, ca azi avem program de menaj, mancare, ca sa fim libere de astfel de sarcini in we. Maine mergem la mot pe la pranz, si cu Alexia, sa vad cum facem cu somnicul, iar dupa aceea vizitam bunicii. Asa ca noi primim absenta! CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Nu mai am rabdare pana intru in concediu prenatal. De-abia astept sa stau si eu acasa, sa-i citesc bebicului povesti, sa vorbesc cu el, sa ascultam muzica... Obosesc foarte repede, chiar si cand stau pe scaun. Dar este greu sa ai un program de 9 ore (o ora pauza), nu? Mai ales cand cresti un copil in burtica. Eu termin la 17:00. Daca stabiliti un loc de intalnire, fac tot posibilul sa ajung. Daca nu ne vedem, week-end placut fetelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...