Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romani plecati departe.....................


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by slakje
Si nemtzoaicele sunt femei de casa dupa ce se marita, excelente bucatarese, mame exceptzionale, foarte ingrijite si la 20 de ani si la 70 de ani. Sa nu credetzi ca romancele sunt buricul pamantului caci este un mare neadevar. Alina.
Subscriu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"" Sotul le spune:"vreti femei cu initiativa, simtul umorului,active, etc. plecati in Romania; vreti un sloi de gheata care sta mereu pe canapea cu nasu'n televizor si gura inchisa, aveti de unde alege aici." """ vorbesti de parca se merge duminica la tirg si alegi ce vrei [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by slakje
Si mey sunt olandeze ca-ti pica ochii si se rostogolesc pe jos ca bilele, inalte, blonde, bine facute, tzatoase, bogate,stilate, cu limbi straine la bord (engleza obligatoriu) , germana---asta fiind ceva NORMAL aici nu-ti trebuie facultatzi sau pregatiri speciale sa le stii----, sa le vezi elegante pe cal in jurul fermelor in costum de calarie.... O frumusetze. Asta asa Gabriela sa-ti dau numai un exemplu. Plus ca sunt o gramada de "corcituri" de mulatre, faine Gabriela de numai. Alina. PS: Olandezoaicele is frumoase, pe bune Gabi, ma jur! Ai cuvantul meu!
subscriu in mare parte. mie mi se pare ca aici exista doua tipuri Alina, nu stiu daca ai remarcat/esti de acord: un tip de femeie casnica , sta acasa e grasunica s.a.m.d si cele care de regula au un job oarecare , care vin la fitness , cumpara praz si morcovi nu doar chipsuri . natural olandezele sunt femei faine , au ochi albastrii , blonde , inalte, tzitzoase (cum s-a mai zis)... eu am ochi la asta ca daca eu nu prea am...:((( . nu stiu sa se puna in valoare cu imbracatul in general , dar natura le-a dat. si eu cred ca romancele exagereaza cu impopotonatul. dar asta e , tara saraca, in care femeia trebuie sa se afirme prin tot felul de tertipuri sexualicesti...:)) ------------- eu am plecat din tara cind am terminat masterul in Romania. am plecat ptr ca asta mi-am dorit de cind aveam 13-14 ani , Ceausescu nici nu picase, iar visul meu era sa ajung in America. Primul popas a fost Spania (2 ani), de aproape 4 sunt in Olanda si sper ca next stop o sa fie America in sfirsit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, Slakje si restul, nici eu nu vreau sa spun ca romancele sunt cele mai grozave, doar imi spuneam povestea mea si motivul pt. care sotul meu ma prefera pe mine si ii descriam parerea despre femeile romance si cele de aici (ei, el le stie doar pe cele din anturajul meu si de aceea are poate asa o parere buna despre ele). Si eu cunosc romance de toate genurile si am mai multe prietene de alte nationalitati aici decat romance. Tocmai pt. ca nu prefer pe cineva care are aceeasi limba materna ca mine, are aceeasi nationalitate, etc. Prefer pe cineva cu care pot comunica in adevaratul sens al cuvantului, prefer oameni inainte de toate. Cei mai buni prieteni ai mei aici sunt familia sotului meu (toti olandezi), o familie de bosnieci, o rusoaica - colega de breasla- super simpatica si unii din prietenii sotului meu.Nu stiu daca m-am facut inteleasa. Si nici nu pomeneam de frumusete aici, si nici sotul meu nu pune accentul pe asa ceva, el adorand pofta de viata a romanilor pe care-i cunoaste. Dar poate tu,slakje, o sa-l cunosti in curand personal si-l poti intreba ce doresti si vei intelege exact ce am vrut sa spun. Pupici si numai bine, Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma faceti sa zambesc...mai ales tu slakje(care e prenumele tau?) cand spui de fetele slabe din ro, da, cam asa e insa sa vezi generatia de acum de 12-13 ani ca zici ca au 20. Si eu sunt slaba si mama la fel zice ca si tine. Dar haide ma ca io n-am zis decat din politete si in spirit de gluma cu a spus si Dany, asta nu inseamna ca am afirmat ca numai romancele sunt frumoase si gospodine, fiecare padure are uscaciunile ei! [flo] Dar spuneti-mi si mie povestea voastra,va rog, mai ales tu slakje, ca tare sunt curioasa(daca vreti bineinteles)!!![pup] Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata! http://community.webshots.com/user/GabrielaHope
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...