Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romani plecati departe.....................


Recommended Posts

da, si mie mi se pare off-topic discutia asta, legata de frumusetea romancelor sau a altor femei, de alte nationalitati. nu ca n-ar fi interesant subiectul, dar... serios acum, ori deschidem un alt subiect, legat de asta, ori respectam intrebarea pusa de infofun in acest topic [flo] pliiz... p.s.: daca tot suntem off-topic: slakje, cum adica "sa-si spuna numele in engleza"? eu cred ca e dreptul meu sa nu vreau sa-mi adaptez numele in functie de limba pe care trebuie s-o vorbesc, la un moment dat. sau sa nu stiu. ce, daca olandezul imi spune Ioana si nu Joana, sau cum s-o spune, ii cade limba? da, sunt de acord sa adaptam/traducem cind e vorba de altceva, dar acum nu vorbim de un produs, cum ar fi biscuitii, ci de un nume propriu. si, daca francezii nu-si americanizeaza numele, cred ca nici romanii nu ar trebui s-o faca, daca nu-i intereseaza asta. conteaza individul in sine, nu cum ii suna numele adaptat in engleza. parerea mea[alcool] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aida daca vrei io sterg ce am postat dar mie afirmatzia asta nu mi s-a parut corecta :"Sotul le spune:"vreti femei cu initiativa, simtul umorului,active, etc. plecati in Romania; vreti un sloi de gheata care sta mereu pe canapea cu nasu'n televizor si gura inchisa, aveti de unde alege aici." De-aia am tzinut sa intervin si io am intervenit la modul cel mai prietenesc si civilizat.Daca intradevar te-a deranjat pt ca am facut o remarca vizavi de asta desi nu am fost singura si nu mi-am povestit viatza pe internet ceea ce cred ca esti de acord ca e la alegerea mea daca sa o fac sau nu te rog sa-mi spui si eu in secunda 2 sterg postarile mele. Nu tzin sa conving cu tot dinadinsul pe nimeni ca e corect sau nu citatul de mai sus. Cu drag, Alina. PS: Poftim am sters, nu tzin sa tzin discursuri nimanui si nici sa isc scandaluri inutile la topicul asta propus de o fata asa calumea ca si Gabriela. In privintza a ceea ce am spus cu a-ti spune numele in engleza vezi ca ai intzeles gresit.Nu la asta ma refeream. Si nu la urma:Ma scuzi te rog ca te-am deranjat? Chiar te rog...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by slakje
Si nu la urma:Ma scuzi te rog ca te-am deranjat? Chiar te rog...
incearca sa nu mai fii ironica. oricit de subtila ai fi, crede-ma, se simte. si nu se simte la modul prietenesc si civilizat [flo] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aida_o
quote:
Originally posted by slakje
Si nu la urma:Ma scuzi te rog ca te-am deranjat? Chiar te rog...
incearca sa nu mai fii ironica. oricit de subtila ai fi, crede-ma, se simte. si nu se simte la modul prietenesc si civilizat [flo] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
sorry ca intervin, era vorba despre descrierea romancelor facuta subiectiv, in defavoarea olandezelor, dar era si firesc sa aiba parerea asta pt. ca sotia lui e romanca de origine. Eu sunt de vina ca am pomenit de aspectul fizic, deci da si-n mine cu ce-oi vrea tu ca oricum nu-mi pasa, sunt libera sa-mi exprim parerea si oricum am grija sa nu jignesc pe nimeni. Ramona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau, eu ma retrag din topicul asta. vad ca tie chiar iti face placere sa iei peste picior chiar si persoanele care nu te ataca, ci doar isi spun o parere. pacat. ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by liris
quote:
Originally posted by slakje
Si mey sunt olandeze ca-ti pica ochii si se rostogolesc pe jos ca bilele, inalte, blonde, bine facute, tzatoase, bogate,stilate, cu limbi straine la bord (engleza obligatoriu) , germana---asta fiind ceva NORMAL aici nu-ti trebuie facultatzi sau pregatiri speciale sa le stii----, sa le vezi elegante pe cal in jurul fermelor in costum de calarie.... O frumusetze. Asta asa Gabriela sa-ti dau numai un exemplu. Plus ca sunt o gramada de "corcituri" de mulatre, faine Gabriela de numai. Alina. PS: Olandezoaicele is frumoase, pe bune Gabi, ma jur! Ai cuvantul meu!
subscriu in mare parte. mie mi se pare ca aici exista doua tipuri Alina, nu stiu daca ai remarcat/esti de acord: un tip de femeie casnica , sta acasa e grasunica s.a.m.d si cele care de regula au un job oarecare , care vin la fitness , cumpara praz si morcovi nu doar chipsuri . natural olandezele sunt femei faine , au ochi albastrii , blonde , inalte, tzitzoase (cum s-a mai zis)... eu am ochi la asta ca daca eu nu prea am...:((( . nu stiu sa se puna in valoare cu imbracatul in general , dar natura le-a dat. si eu cred ca romancele exagereaza cu impopotonatul. dar asta e , tara saraca, in care femeia trebuie sa se afirme prin tot felul de tertipuri sexualicesti...:)) ------------- eu am plecat din tara cind am terminat masterul in Romania. am plecat ptr ca asta mi-am dorit de cind aveam 13-14 ani , Ceausescu nici nu picase, iar visul meu era sa ajung in America. Primul popas a fost Spania (2 ani), de aproape 4 sunt in Olanda si sper ca next stop o sa fie America in sfirsit.
si eu am intalnit intr-un concediu in Spania un grup de tinere olandeze, aratau ca niste papusi Barbie, erau cazate la acelasi hotel cu noi si vorbeau tare si gesticulau, radeau, mie mi-au parut pline de viata, nu sloiuri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare imi pare rau [q] ca nu am putut citi mai multe istorioare, despre voi si norocul sau nesansa care va indepartat de romania si de rude. Asa m-as fi convins, daca ideea mea, ca in afara e mai bine ca aici, este sau nu in majoritatea cazurilor adevarata ori falsa. Nu mai vreau sa citesc divergente de opinii!!! Asa ca am sa rog moderatorii sa inchida acest subiect, desi speram ca va fi un subiect interesant, avand in vedere de multimea romanilor care scriu pe acest forum din afara tarii. Numai bine va doresc![:(] Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata! http://community.webshots.com/user/GabrielaHope
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by infofun Asa m-as fi convins, daca ideea mea, ca in afara e mai bine ca aici, este sau nu in majoritatea cazurilor adevarata ori falsa.
Pana sa se inchida subiectul: am tot citit de vreun an incoace tot felul de istorii, de pareri. Totdeauna la asemenea subiecte se formeaza doua tabere: cei care spun ca e mai bine “afara”, si cei carora le pare rau ca au plecat. Greu de spus in ce parte inclina balanta. Concluzia: fiecare experienta este unica. Nimeni nu poate sa-ti garanteze ca intr-un fel sau in celalalt vei fi mai fericita. Nu exista astfel de garantii. Hotararea iti apartine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...