Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romani plecati departe.....................


Recommended Posts

Subscriu la ce spune Milia! Infofun, daca doreai o confirmare la una din cele dou pareri, nu cred ca cineva iti poate spune cu fermitate da sau nu. Fiecare avem experientele proprii, fiecare am vazut si parti bune si parti rele, fiecare am vazut visuri naruindu-se sau devenind realitate. Depinde de asteptarile fiecaruia, de firea fiecaruia! Ce sa faci, ca si fiinta umana care exista in miliarde de exemplare unice:) Numa' tie personal iti apartine in intregime orice decizie! Povestioara noastra pe scurt: ne-am casatorit in Romania, am plecat in Chile pt ~ doi ani, a venit criza mondiala a cuprului (sotul lucra in domeniu), eu nu aveam drept de munca si asa hopa, top in Canada... Te pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pe scurt...Eu si sotu am plecat ca studenti in UK, ne-a placut am vrut sa ramanem, dar eu sunt fan Ro si am vrut inapoi. Ne-am intors, apoi iar ne-a venti sa plecam, am stat de data asta mai mult, intre timp am facut nunta, am ramas insarcinata (a fost un pic invers) si in al sapte-lea ceas mi-a venit ca vreau sa nasc in Ro. Asa ca am venit, am nascut, am ramas tot concediul mai mult prin tara, si ma gandesc cu groaza ca vacanta se apropie de sfarsit si trebuie sa mergem inapoi!!! Cat va dura de data asta nu stiu!!! Oricum nu ma consider o emigranta!!! Ci un roman cu sufletul in Romania si cu serviciul in alta parte!!! Salutari Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...