Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Help- celulita in timpul sarcinii


Recommended Posts

Aseara, in timp ce ma dadeam cu crema, am avut un soc imens: "m-am umplut" de celulita pe picioare pina la genunchi! Se vede ca naiba! Si nu sint decit in 7 luni, asa ca pina nasc, sa ma apuc de tratamente, mai e...Intrebarea este daca pot sa incep de pe acum cu creme anti- celulitice, sau sa astept pina nasc? Are vreun efect acum sau se pune la loc? Multumiri anticipate [bis][pup] Iren burticoasa [grasa]& Bogdanelu nazdravanu [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu zic sa mai astepti si sa nu te dai cu nimic pentru celulita in timpul sarcinii.Nu vreau sa te dezamagesc dar s-ar putea sa te dai degeaba. Eu am avut niste picioare groaznice inclusiv dupa nastere, deci inarmeaza-te cu rabdare si nu dispera.BB sa fie bine ca tu o sa-ti revii dupa nastere. Si ca intrebare colaterala, ce crema anticelulita cunosti a da rezultate?Multumesc pentru raspuns.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Emilly
Eu zic sa mai astepti si sa nu te dai cu nimic pentru celulita in timpul sarcinii.Nu vreau sa te dezamagesc dar s-ar putea sa te dai degeaba. Eu am avut niste picioare groaznice inclusiv dupa nastere, deci inarmeaza-te cu rabdare si nu dispera.BB sa fie bine ca tu o sa-ti revii dupa nastere. Si ca intrebare colaterala, ce crema anticelulita cunosti a da rezultate?Multumesc pentru raspuns.
sint cu totul de acord. Ai rabdare si ai sa scapi de ea... pina una alta eu pot sa va spun ca uleiul de monoi face minuni, in combinatie cu masajul cu sare grunjoasa, dar trebuie sa il gasiti...am impresia ca nu prea se gaseste. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toate femeile insarcinate se "umplu" de celulita (mai mult sau mai putin vizibial) in timpul sarcinii. E depozitul de grasime pe care il face organismul (toate mamiferele au acelasi proces) pentru alaptatul de mai tirziu. Deci daca iti propui sa alaptazi, o mare parte din celulita "trece", Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Emilly
Eu zic sa mai astepti si sa nu te dai cu nimic pentru celulita in timpul sarcinii.Nu vreau sa te dezamagesc dar s-ar putea sa te dai degeaba. Eu am avut niste picioare groaznice inclusiv dupa nastere, deci inarmeaza-te cu rabdare si nu dispera.BB sa fie bine ca tu o sa-ti revii dupa nastere. Si ca intrebare colaterala, ce crema anticelulita cunosti a da rezultate?Multumesc pentru raspuns.
Eu stiam ca alea de la Vichi dau ceva rezultate, da n-am incercat. La nevoie, le iau pe toate la rind...[:D] Iren burticoasa [grasa]& Bogdanelu nazdravanu [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada
Toate femeile insarcinate se "umplu" de celulita (mai mult sau mai putin vizibial) in timpul sarcinii. E depozitul de grasime pe care il face organismul (toate mamiferele au acelasi proces) pentru alaptatul de mai tirziu. Deci daca iti propui sa alaptazi, o mare parte din celulita "trece", Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Andrada, merci frumos pentru incurajari [pup] Mey, da totusi io tin minte ca la Bogdanelu nu eram asa de "celuloasa", chit ca am luat treij de kile in plus- bine, stiu ca n-are nici o legatura grasimea propriu-zisa cu celulita...da totusi!... Iren burticoasa [grasa]& Bogdanelu nazdravanu [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si-am zis ca numai eu cu 25 de kile cu Marcu... Celulita aveam insa...o gramada. Dupa vreun an de la nastere am scapat de aproape toata. Mi-a ramas numa aia dinainte de sarcina, prietena veche, ne-am salutat cu respect, si sintem la fel de apropiate si acu...[:D] Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey eu am scapat si de celulita de dinainte de sarcina cu alaptatatul. Kilutze mai am ceva in plus, da celulita nimicutza.... dupa 6 luni de alaptat... s-a dus tooot. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iren
quote:
Originally posted by Emilly
Eu zic sa mai astepti si sa nu te dai cu nimic pentru celulita in timpul sarcinii.Nu vreau sa te dezamagesc dar s-ar putea sa te dai degeaba. Eu am avut niste picioare groaznice inclusiv dupa nastere, deci inarmeaza-te cu rabdare si nu dispera.BB sa fie bine ca tu o sa-ti revii dupa nastere. Si ca intrebare colaterala, ce crema anticelulita cunosti a da rezultate?Multumesc pentru raspuns.
Eu stiam ca alea de la Vichi dau ceva rezultate, da n-am incercat. La nevoie, le iau pe toate la rind...[:D] Iren burticoasa [grasa]& Bogdanelu nazdravanu [copil]
cremele care merg cel mai bine- cu rezultate dupa 2 sapt- au fost testate 10 din ele aici, de catre un magazin care se numeste "60 de milioane de consumatori " sint: Perfect Slim al lui L'Oréal Plénitude (13,50 €) si Chrono-Actif d'Elancyl (19 €). Urmatoarele 3, cu rezultate dupa o luna- Lift Minceur de Clarins (34 €), Bikini anticellulite de Dior (36 €), si Amincissant Chauffant de Linéance (12,50 €). Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Dragele mele, ma bag si io in vorba aku' [:o)] Cremele anticelulitice sunt interzise in sarcina si perioada de alaptare, pentru ca ele contin cafeina... Oricum, in perioada asta nu prea au nici un efect. Eu sunt gravida in 4 luni si am facut masaj regulat/saptamanal de vreo 2 ani jumate' incoace. Acum nu l-am intrerupt, insa fac numai cu ulei de bebe, miscarea e importanta si indemanarea maseurului... Si eu am inceput sa pun celulita, dar tot cu masaj sunt convinsa ca o voi da jos..am o tanti care ma bate ca pe snitzel [hop] ...bine, acum 'lucram' mai la relanti asa, nici nu mai stau pe burta, numai pe o parte, dar se cunoaste, credeti-ma...nu mi se atrofiaza muschii aia de tot...si piscina mai fac...si innotul cica e ff bun pt musculatura si pentru bebe chiar. Va pupic [pegeam] CristinaM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...