Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

curse avion pt.Canada???


Recommended Posts

Fetele am o maaaare rugaminte la voi...Noi am dori sa ne facem concediul in Canada(perioada septembrie-octombrie)si tot cautam oferte de zboruri dar gasim scuuuumpe...Aveti idee cum sa facem sa fie mai ieftin?Ceva seit-uri sau e mai bine last minute?Am gasit cam de 1500eur(noi si bebe de 2 ani),se poate mai ieftin? ps: vrem sa plecam din Germania(München) multe multumiri livia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu prea am idee cit mai este euro fata de dolarul canadian, dar un pret bun la un bilet tur - retur din Canada undeva prin Europa este de minim 800 - 1000 dolari canadieni. Inmulteste la 2, adauga si copilasul si vezi daca da in jur de 1500 euro (800 CAD este in cel mai fericit dintre fericite cazuri... sau era, in urma cu citeva luni). Bafta si vacata faina sa aveti! Toamna are culori superbe pe aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Danutza Mamaruta
Noi am gasit acum in high sezon un last minute Toronto-Frankfurt cu 600 si ceva de CAD. Toata problema este ca la last minute trebuie sa pleci in maxim 48 ore (nu stiu sigur daca 40 sa 72). Oricum, cind vreti voi sa veniti artrebui sa fie o tira mai ieftin Danutza, mama lu'Alexutza
Dana, zi-mi si mie, te rog,unde se gasesc biletele astea la last minute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Caroline Dana, zi-mi si mie, te rog,unde se gasesc biletele astea la last minute.
Caroline, uita-te in cartea de telefon a orasului unde locuiesti, la Travel Agencies si trebuie sa gasesti citeva care specifica in oferta lor last minute sell-offs sau budget travel. Sau poti suna la Metro Travel in Vancouver (d-na Zelma) 1-604-879-5321. E foarte eficienta si ofera si ei last-minute. Dar vezi ca pentru Europa de Est (adica Romania) companiile aeriene nu ofera last-minute. Numai daca cumperi biletul de avion pina in Germania, sau altundeva in Europa de Vest si de acolo cu autocarul. Sper sa iti fie de folos. Danutza, mama lu'Alexutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...