Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intrebam, cautam - ordinea sa o pastram :):)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Toate Lia...ii dadeam in sticla de lapte...ii pasam toate legumele la robot si i le subtiam putin cu supica si ii dadeam sa pape cu biberonul la care i-am facut gaura mai mare! Mie nu imi manca bine laptele si am inceput devreme cu supica de legume,inainte de 4 luni pt ca o manca f bine.... Daca cu laptele ma chinuiam sa ii dau 80 de grame de imi ieseau ochii,pireul in sticla il manca fara sa traga aer, cam aproape 300 de ml!!! Poti sa ii dai linistita si telina si conopida pasata.Daca ai gasi si brocolli ar fi bun... se spune ca are f multe vitamine.. Daca se stramba la inceput,pt ca nu e obisnuit(a) cu gustul,poti adauga in sticla o masura de lapte praf! IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reteta sarmale 1kg carne tocata porc,jum cana de ceai cu orez,o ceapa,o conserva de rosii(400gr),cimbru,vegeta daca folositi sau sare. Calesc in putin ulei ceapa tocata,cand e sticloasa adaug si orezul,mai tii putin pe foc amestecand continuu. Intr-un vas amesteci carnea cu jum conserva de rosii in suc,adaugi ceapa cu orezul,condimentele dupa gust.Apoi spor la in fasurat in vita sau varza(eu cumpar varza murata sau frunze de vitain saramura)!Poti sa oparesti varza in prealabil,daca nu ai de unde sa cumperi. Pe fundul cratitei se pune varza tocata/frunze vita cat sa fie acoperit, se pun sarmalele si restul de conserva de rosii si se acopera cu varza tocata/frunze de vita.Se pune apa un pic peste nivelul sarmalelor,foi de dafin,boabe de piper negru si iar putina sare.Se fierb la foc mic o ora,o ora jum.Se pot pune direct la cuptor.Mai gusti dupa o ora si iti dai seama cat mai au de fiert . Ejoy!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...