Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intrebam, cautam - ordinea sa o pastram :):)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Marianar
quote:
Originally posted by tuchi
tare multumesc de raspuns. ieri am tot cautat caserole pt congelator dar n-am gasit asa ca tot pentru azi a ramas treaba. am si eu o ? - la congelator pun boabele asa cum sint, crude, fara sa le fierb sau mai stiu eu ce? nu se intaresc? mersi
...eu oparesc mazarea. Pun mazarea in apa clocotita si mai las 5 min sa fiarba. de obicei folosesc pungi nu caserole. Am pus si legume neoparite (fasole verde, dovlecei, ardei gras pt. ciorba..) si au stat foarte bine. Mariana & Vladutz
Din experientza va spun ca fasolea verde este mai bine sa o pui in congelator dupa ce o oparesti inainte ( o lasi sa fiarba putzin).Cand vrei sa o gatesti,nu se asteapta pana se dezgheatza.Asa procedez eu. Danutza & [bb] Raina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor, Cum e prima oara cand scriu un mesaj pe acest site, nu stiu daca am nimerit exact unde trebuia :). Din cauza orarului incarcat (si acum ma aflu tot la serviciu) incerc sa stau cat mai putin prin bucatarie. As avea nevoie de o reteta rapida care sa se bazeze pe piept de pui pt. ca asta am momentan in frigider. Va multumesc pt. ajutor, Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by LauraMaria
Buna ziua tuturor, Cum e prima oara cand scriu un mesaj pe acest site, nu stiu daca am nimerit exact unde trebuia :). Din cauza orarului incarcat (si acum ma aflu tot la serviciu) incerc sa stau cat mai putin prin bucatarie. As avea nevoie de o reteta rapida care sa se bazeze pe piept de pui pt. ca asta am momentan in frigider. Va multumesc pt. ajutor, Laura
Ai pus intrebarea exact unde trebuia, din pacate ai dat prea putine amanunte: pieptul de pui e crud, fiert? Vrei sa-l gatesti friptura, salata, sau o mancare cu sos? Poti sa-l faci pe varza dulce (calita). Daca nu vrei friptura, poti incerca pui cu smantana. Sunt sute de retete aici pe forum cu carne de pui - te poti uita la Index. Retetele cu carne de pui: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=13550 Daca totusi, asa cum spui, ai putin timp pentru gatit, te poti inspira de la "Retete rapide" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=14005 Nu stiu daca te-am ajutat cu ceva, daca esti inca dezorientata, scrie-ne din nou!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
In urma cu ceva vreme, am vazut pe aici pe undeva o reteta de prajitura pe care nu o mai gasesc si nici n-am idee cum se cheama [bang] . Stiu doar ca se facea un blat care se taia in cuburi ce trebuiau trecute printr-un sirop si apoi prin nuca macinata.Aveti idee despre ce vorbesc? Ma poate ajuta cineva? [flo] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Camelia
In urma cu ceva vreme, am vazut pe aici pe undeva o reteta de prajitura pe care nu o mai gasesc si nici n-am idee cum se cheama [bang] . Stiu doar ca se facea un blat care se taia in cuburi ce trebuiau trecute printr-un sirop si apoi prin nuca macinata.Aveti idee despre ce vorbesc? Ma poate ajuta cineva? [flo] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
cred ca asta e....: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=21658 Mariana & Vladutz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Hai ca mi-ati facut o pofta de zacusca de nu mai pot.Zilele astea imi fac si eu! Am o intrebare....stiti cumva cum se face zacusca cu fasole,dar verde,pastai??? Am mancat acum ceva vreme la o vecina acasa in ro si mi-a placut tare muuult! IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...