Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La cat timp dupa nastere ne revenim "cu capul" :D


Recommended Posts

Hai ca am ras pe saturate! Sunteti teribile, mi-am adus si eu aminte de belele mele. Doar ca si la mine au inceput inca din timpul sarcinii, dar rau de tot, nu imi mai aminteam nici cunvinte... ca in bancul cu margareta. Si eu trebuia sa le descriu celor din jurul meu de ...ala, mai, ala... cutia in care tinem mancarea rece (frigider), de ...aia portocalii care se pun in mancare (morcovi)... Si ce tare ma enervam! Dar cam la o luna dupa ce am inceput serviciul mi-am recapatat increderea in mine. Acum ce conteaza ca la frigider ii spun aragaz (e tot in bucatarie, nu?), la bricheta ii spun scrumiera (tot la fumat se folosesc amandoua...) Sotul ma intelege, doar fetita mai spera in mine si ma corecteaza "Nu chiloti mami, pantaloni se zice!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:-)))][:-)))][:-)))] Sunteti grozave! A fost o pläcere sä vä citesc mesajele si m-a delectat umorul si al vostru "haz de necaz"! [bis] Nu pot incä adäuga propriile experiente pre- si postnatale de acest fel ... Dar dacä vä consoleazä cumva, vin cu intäriri: un sot [:D] Se acceptä? [hc] Si vä garantez cä nu a näscut si nici nu are de gand! [^] Tot mie imi va reveni ... sarcina (si la propriu, si la figurat)![;)] Asa cä HB sau HAB ... mäcar voi/noi avem o scuzä ... adicä ... "egzistä o iesplicatie" ! [pk] Don't worry! V-am pupat! [pup] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danat, sa-ti prezint cv-ul meu: o extraordinar de slaba forta de concentrare; o deosebita pozitionare a neuronilor, in scadere vertiginoasa, astfel incat ma intreb cum de mai stiu cum ma cheama; o imensa si generala sfashiere existentziala (adica fac sfashh, sfashh...) ...ce zici, ajunge? A, un record: am adormit in timp ce...[:D]si m-am trezit cand...ghici ghicitoarea mea[:D]. Ce sotz de treaba am!! Ce zici, ma treci pe lista? Numai bine. anto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danat, nu pot sa ma exclud din lista...ceva gen "si Manole 10, care-i si intrece"...pun zarzavaturile la fiert in oala "minune", nu pun apa si cand incepe sa miroasa a ars ma gandesc "idiotii astia de stainezi nu stiu nici macar o mancare ca lumea sa faca....". Plec de acasa si la jumatatea drumului ma intorc pentru ca nu-mi mai amintesc si pace daca am inchis focul sau apa dupa ce am spalat cupil la fund...de mult n-am mai reusit sa cumpar ce trebuie dim magazin, si uite asa arunc tone de paine si am un magazin de ciuperci conservate si castraveti murati,cand vreau sa ma programez la medic imi notez inaite nr personal de tel si adresa pentru ca mi s-a intamplat sa fiu absolut incapabila sa spun unde sed, chem cupilu' cu numele catoiului si catoiu' cu numele copilului...dupa una din sedintele de inot ale cupilului i-am spus mandra sotului "ai vazut ce bine da din picioarele din spate???". Despre dureri de oase si de cap (care cap!?!) as putea sa tin o rubrica intr-un magazin pentru femei cel putin un an de zile... Dar daca totusi stie cineva un remediu sa ni-l spuna si noua... victoria si minunea mea Daria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, m-am stricat de ras cu povestile voastre. Eu, dupa ce am pierdut cheile de la casa si multe alte lucruri marunte, ma duc la magazin si cand sa platesc cu cartea de credit, surpiza: nu mai era la locul ei. Toate celelalte lucruri erau in portofel, respectiva carte nu! Am intepenit: cine mi-a luat-o, cati bani a cheltuit cu ea, etc. Ma duc repede acasa, sun s-o anulez, intru si vad ca numeni nu si-a tras bani (Salva Domnului) ca eram buna de plata si a in cateva zile suna unii sa-mi ofere mai multi bani pe credit: am zis un NUUU mare!!! Sa va spun si partea serioasa: mie doctorita mi-a zis ca e lipsa de vit B12 pe care trebuie sa o iau regulat ca sa nu ajung si mai rau:( Catalina si Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara cind am plecat fara copil la cumparaturi, tulburata tare am uitat geanta undeva pe rafturi, abia dupa ce mi-a scanat tot cosul am observat ca n-o mai am, am recuperat-o de la customer service, rusinata toata si cu plecaciuni japoneze pina la pamint ca nu-mi lipsea nimic am plecat spre masina. Cind ma uit in masina, scaunelul de bebe lipsea, lucruri ravasite, zis, hait ca mi-au spart masina, dau sa bag cheia, nu mergea, m-am gindit (flux logic pe mine!), ca hotzii mi-au schimbat si yala la masina, disperata l-am sunat pe sot care mi-a zis sa ma uit daca nu mai e si alta masina EXACT ca a mea in parcare[:D]. As vrea sa va dau vestea buna ca se rezolva in timp, dar in fiecare dimineata am obiceiul de a da mai intii cu pulpa de copiator, si de citeva ori pe zi trag sertarul ca sa ridic tocmai atunci genunchiul sub el..Sorry, A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...