Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La cat timp dupa nastere ne revenim "cu capul" :D


Recommended Posts

fetelor m-am distrat teribil si moama ce m-am regasit in mai toate mesajele voastre....[bang] sa va zic una de-a colegului: seara, pun masa si ...lipsea solnitza si cutia cu scobitori....caut innebunita dupa ele si nici urma...dupa cateva minute bune de injurat si cautat.intreb colegu..el nu si nu ca nu stie ca nu a umblat cu ele etc.....deschid frigiderul sa mai iau ceva de-ale gurii...si surprizaaa...erau asezate frumos pe farfurioara cu doo buc. branza si o rosie....in frigider....[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La faza cu "picioarele din spate" am ras cu lacrimi. [rad tare] Aia cu strigatul catelului pe numele altcuiva (de obicei numele verisorului meu care e copil) am patit-o si eu. Si cu plecat dupca "ceva" la cumparaturi, cumparat "altceva" (diverse si multe) dar numai acel "ceva" nu. Si eu am pus la foc cafea cu zafar fara apa si am stricat si ibricul, ca i-a sarit smaltul - l-am dat la cs. Si nu am inca copii si nici sot. [:D] Si eu mai am una si buna! Originala, dar care pe al meu iubitel il enerveaza rau uneori. Ca nu ma lecuiesc (de atatia nai de cand incearca sa ma indrepte). Asadar: mi se intampla (cam des[bang]- asa la cateva saptamani) sa dau "buna seara" in loc de "buna ziua"[:D]. Si al meu iubit se amuza la inceput dar acum zice ca rade lumea de mine(de noi, de el ca e cu mine[bang]). Aaaaaaaaaa si eu mai am "obiceiul" sa uit pe unde imi pun lucrurile in geanta si imediat ma ia spaima [:0]ca mi-au fost furate. [bang][:D] O alta faza de pomina:[:D][:D][:D] Ma intalnesc cu o amica in oras pe la ora 16.00 (intalnire planificata) dar la ora 19.00 stabilisem si cu iubitelul sa vina la mine acasa sa iesim la o plimbarica scurta (era vara). Dar eu stau, si stau, si stau cu amica si UIT TOTAL DE EL!!!! si de ce stabilisem. Si amica ma intreba (eram la o terasa, la Mc): "Mai stam?" Eu: "Mai stam." "M-ai luam ceva? Un suc" Eu:" Bine." [:D] "Nu ai treaba acasa, ceva? Mai ai timp?" ( si daca nu m-ar fi intrebat!!!![bang]) Eu: "Nuuuuu, nuuuuu. Da, stam." Eeeeeeeeeiiii si stam noi, se face vreo 20.30 si ne despartim noi si mergand spre casa, in metrou..........[:0][:0][:0] IMI AMINTESC si de el saracul! Pe vremea aia nu avem telefoane mobile nici eu, nici ea. Si dupa asta si inca alta (ca nu am reusit doua zile la rand sa-mi amintesc cine era si cum arata o fosta colega de facultate[bang] - si terminasem doar de doi ani facultatea) intrasem in panica si i-am zis lu' mama (ca ea lucreaza intr-un spital)sa ma duca la un dr. bun! [:D] ca E GRAV! [bang][:D] Da' a s-a sfatuit cu cativa dr. si a zis sa stau lnistita ca probabil sunt foarte obosita (adica oboseala psihica acumulata in timp - deci surmenaj, care nu trece dupa o noapte de somn ci cu o vacanta). Si la mine cam era cazul. [bang] Acum faza facuta de el, de data asta: In urma cu vreo luna sau doua iesim cu inca un cuplu, prieteni comuni, in parc. Si eu ii admir ei dresul (model deosebit). Si se ofera ea sa-mi cumpere, ca eu nu stiam de unde, si la pret mai mic. Ii dau bani sa-mi cumpere urmand sa mi-l dea cand ne mai intalnim (ca nu era nici o urgenta). Si imi cumpara si in wk urmator hotaram sa ne intalnim iar toti 4 si sa mergem pe la o terasa si sa-mi iau si dresul. Vremea a fost ploioasa asa ca am amanat intalnirea. In saptamana urmatoare iubitelul vorbeste cu prietenul ei sa treaca pe la ei sa ia el dresul si sa mai si vb. ei doi una-alta (ca prin ei ne-am cunoscut noi, fetele, deci ei sunt mai apropiati). Si cand ajunge la bloc, il suna la interfon: "-Urc eu sau cobori tu?" Si coboara el, prietenul, dar fara dres. Si s-au plimbat, au vorbit, s-au despartit si nici unul nu si-a amintit de mine si de dresul meu. [:D] Deci li se intampla si lor! "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
iileana: As mai aduce in discutie inca un simptom ciudat: scaderea pragului de impresionabilitate. Nici inainte de sarcina si bb nu eram vreo dura, dar, totusi, nu plingeam la filme, oricit de lacramoasa si jalnica ar fi fost povestea. Aveam un simt al ridicolului care ma facea sa ma abtin. Simtul ala il mai am si acum, dar ce folos...Nu mai insir exemple jenante de smiorcaiala cind ti-e lumea mai draga, va zic numai de cel mai recent episod: m-au podidit lacrimi de emotie simbata, la..."Ratusca cea urita", la teatrul Tzandarica...
Pai si mie mi se intampla asta, deci nu sunt singura[bang] Mie imi vine acum sa plang si cand mi-aduc aminte de cate ceva[:D]Ceea ce nu prea e bine pentru moralul meu, eu care credeam ca sunt o "dura". Mi-au dat lacrimile numai cand mi-a spus o prietena ca vor si ei un copilas! Catalina si Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by georgianab
Ai dreptate Chatonel, sa fiu eu sanatoasa de cate ori n-am plecat dupa o "chestie" si m-am intors cu sacosele pline dar.. fara "chestie". Mai dragelor, eu mi-am zis la inceput ca o fi din cauza ca ma apropii de 35, ca am imbatranit, bla bla bla. Mai apoi ca izolarea, 2 ani de cresterea copilului, in tara straina, fara nici un prieten. P'orma mi-am zis ca o fi din cauza sarcinii, ca mi-am impartit neuronii cu fie-mea. Si cum sunt o mama iubitoare i-am dat ei mai multi.[:D] Acuma sincera sa fiu chestia pe mine ma cam deprima. Ca mi-e teama ca nu mai trece si raman asa. Si n-as vrea pe la 40 sa incep sa-mi numar deshtele si sa ma minunez de cate am. Voi ce ziceti, are scapare sau ma resemnez?
Pai sa stii ca si eu am dat vina pe ani, ca tot mergind spre 35 am vazut schimbarile-astea :))) Si-am inceput sa bag la polen si alte chestii, de m-a luat matusa-mea la misto cind a venit pe la mine, zicind: "da merge ce iei tu?" pe un asa ton incit mi-am dat seama ca efectul era zero :))) Cred ca este si stresul si anii si polivalenta- pai eu cind fac o chestie ma mai gindesc si la urmatoarele 10 care-s la rind [:D] Eu zic sa nu disperam ca mai rau nu se poate sa fie, doar n-o sa ne-ntoarcem la stadiul de primate :))) Si chiar daca la 40 ne minunam de numarul de deste, tot ne mai ramine faptul ca n-am uitat sa numaram :P Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super haios subiectul :-) N-am mai ras de mult asa de bine :-) Mie mi se intampla sa formez un numar (de pe tel. fix) si pana incepe sa sune uit pe cine sun si de ce... Si in cazul asta am doua variante: ori inchid imediat si incerc sa-mi dau seama cu cine voiam de fapt sa vorbesc, ori astept pe fir sperand ca vocea de la celalalt capat al firului o sa-mi sune cunoscuta... Si nici n-am nascut inca... Cat despre impresionabilitate, ma mai buseste plansul la stiri de se uita sotul meu crucis la mine ca nu intelege de unde mi se trage.. Eliza, [gravi] 18 saptamani +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma incadrez si eu in aceasta categorie…. Si parca e si mai rau de cind s-a nascut Mara… Exemple: ma trezesc intr-o dimineata si cind sa plec la servici, nu am mai gasit cheile de la masina; apuca-te si cauta in toata casa, haine, printre jucariile Marei. In cele din urma, am sunat la birou cu rugamintea sa-mi aduca dublura de la chei. Ma consolasem cu gindul ca le-am pierdut cind a doua zi dupa-amiaza vrind sa incalzesc ceva in cuptorul cu microunde, surpriza!!!!! Acolo erau cheile de la masina.. Dar de polonic “uitat” in frigider, pe raft ati auzit?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Danat, minunat subiect ! [cool] Cu memoria am si eu, unele scapari... Dar ce ma enerveaza la culme, este cand in loc de un cuvant imi iese altul pe gura, desi, nu m-am gandit defel la acel alt cuvant. [bang] Sau cand am un lapsus, ceea ce se intampla foarte des... [bang] Nu stiu la cat timp dupa nastere ne revenim ! [?] Poate ne spun mamicile care au copilasi mai mari. [;)] Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind subiectul mi-am adus aminte ca asa eram si eu. Acum mi-a trecut!!!!!!! Sau poate ca e mult mai grav si poate uit si faptul ca am uitat! Uneori pateam ceva asemanator in ultima parte a sesiunii, vorbeam asa dezlanat si uitam cuvinte simple. Dar ce spuneti de slabirea incheieturilor in timpul sarcinii cand nici macar un ibricut cu apa nu mai puteam sa tin in mana fara sa fac fleosc si sa vars toata apa. Dar cel mai dur a fost cand, tot inainte de a naste, eram cu sotul meu prin piata, si el cu toate bagajele, eu cu o biata punga de '1 leu' cu 10 oua, cand deodata, cu toata candoarea, de parca se intampla altuia, am dat drumul pungii din mana de sau facut ouale numai bune de omleta. Sobo si Dragos "Copiii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." Nicolae Iorga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati fost grozave, haioase si m-am distrat cu lacrimi. Si as fi vrut sa va povestesc si eu o intamplare haioasa, da' nu mai stiu nici una. Asta ca sa stiti, ca dupa al doilea nu mai e nici o speranta. Si credeti-ma, am inceput in forta, imediat dupa nastere am luat niste Mentat, ca sa nu uit orele cand trebuia sa alaptez sau sa-i schimb scutecul. L-am luat degeaba. Tot trebuia sa scriu, ca altfel incurcam zilele, ca nu manca azi la fel ca ieri, iar eu nu mai aveam nici o notiune a timpului. Hai sa v-o zic pe cea mai recenta, repede, pana nu-mi trece: Dimineata, ora 8, o pregatesc pe Anca de plecarea la gradinita: spalat, imbracat, vitaminele si zymaflourul. Ta-su, pregatit si solemn la usa: hai bey odata, nu steti gata? Ma ia cu nervi, da' ma abtin, ca dupa ce pleaca am timp sa-mi savurez si eu cafeaua. Si dupa ultima invartita prin casa, il iau si pe cel mic in brate ca tzipa de zor ca nu-i da si lui cineva atentie si pe hol sa ne luam la revedere. Tati la lift il cheama, iar Anca, de pe covorasul din fata usii, lipa-lipa: "Mamiii, da' pe mine nu m-ai incaltzat???? Vrei sa plec in sosete??" Pupicei. Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaa, maica, stati ca mi-am amintit si eu de o intamplare cand am deschis gura sa zic ceva si a iesit cu totul altceva...ba in ultima vreme imi vin alte cuvinte in loc de cele uzuale, sau si mai rau, in engleza sau franceza [bang] de fac ca fotbalistii aia care dupa 1 an nu mai tin bine minte lb romana [:D] Deci: venise cineva (om important) la noi in vizita si deschid radioasa usa, un zambet toata, ii intind mina sa ne salutam (deh, protocolul), el imi zice "Buna seara, sarut-mina" etc etc si eu zic candida "La revedere" [:D] Mi s-a facut rrrau! AM dat intr-o balbaiala dupa....offf cred ca si-a dat seama ca eram cu Raducu pe linga mine... Dar, acum pe bune, CARE O FI EXPLICATIA?! danat si bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...