Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La cat timp dupa nastere ne revenim "cu capul" :D


Recommended Posts

Aici e si de mine - dati-mi voie sa ma prezint - HAB spre HB - cu sanse mari de ramolisment definitiv! [alcool] Eu nu mai tiu minte decat 2 faze - cand am venit de la cumparaturi si am bagat si cheile in frigider - nu le-am mai gasit decat dupa 2 zile (pitite dupa pachetul de unt) - si cand intr-un magazin - vad niste boxeri faini si ii spun sotului meu :" Uite, sa iti iau si tie niste pampersi ca arata bine"! [bang] La capitolul comunicare - cand sunt obosita - si sunt obosita des - adresa devine reteta - dar prietenii stiu ce vreau sa spun cu "da si mie reteta ta de mail"! [hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, Nu sunt mamica dar va garantez ca nu e regula obligatorie ca sa ni se intample peripetiile astea...am ras cu lacrimi pana acum si m'am gandit sa va impartasesc si voua experientele mele..cred e genetic..nu de alta dar mama m'a uitat in cofetarie cand aveam vreo 4- 5 anisori. tin minte ca azi..mi'a luat o prajiturica si ea a plecat la farmacie care era in acelasi complex..trec cateva minute, o vad pe mama pe fereastra ca iese din cladire..traverseaza strada, isi continua itinerariul catre statia de troleu..si deodata zbang o palma peste frunte si priviri mirate stanga dreapta [mariaj] .. A trecut timpul, i'am calcat pe urme, nu vorbesc de uitat chei,mape,umbrele,activat alarma la munca(astea's la ordinea zilei) vorbesc de perle.. nunta prietenei mele din copilarie, la biserika, dupa slujba mimentul emotionant al urarilor, eu oricum intotdeauna am o problema cu "ce trebuie sa zic?" asa si imi facusem eu o formula in cap, combinasem doua expresii..si iata rezultatul: "Sa dea Dumnezeu sa n'aveti parte de fericire si sa aveti numai necazuri!!" si toate astea pe un ton candid si cu zambetul pe toata fata.. in secunda doi am inlemnit..imi venea sa [fuga] m'am inrosit toata..ce mai.. partea amuzanta e ca...nici macar nu m'au auzit...pentru ca reactia lor a fost : multumim din inima,esti o dragutza .. Ultima boacana..fac cunostintza cu prietena unui coleg,la final..total neintentionat(fata oricum era o dragutza si jumatate) jenika(adika eu) scoate porumbelu' : "imi pare rau ca te'am cunoscut".. [:)][:)] stiu ca nu'i de ras..dar mamici si viitoare mamici nu intrati in panika..sunt o tanara sperantza in plina afirmare... cel mai des mi se intampla sa imi caut ochelarii de vedere..care intotdeauna sunt pe nas . Pupici [:X][:X][:X] Anderrusha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acu o luna mi-am cumparat niste saboti grozavi.i-am vazut in vitrina,am intrat,am cerut si am platit.just like that.in drum spre casa ma felicitam in gand cat de rapida si decisa am putut fi si ce gusturi alese am.cand ajung acasa dau sa probez sabotii si vad ca imi ies calcaiele pe jumatate afara.ii probasem cu niste blugi lungi evazati:-)si ii privisem doar din fata:-)imi stateau bine ce-i drept:-))) a doua zi i-am schimbat cu altii cu 3 nr. mai mari.daca va mai zic si ca acum mi se par cam mari nu o sa ma credeti:-)dar nu i-am mai schimbat. ieri mi-am cumparat o alta pereche de saboti(boala mea:-))) si cand ajung acasa vad ca un picior e 39 iar celalat 40:-)schimbat iara din nou:-) o pereche de sandale(acum catva timp,nu mai stiu exact)probez vreo ora la sandale.faine. comfortabile si usoare.le cumpar.acasa ma decid ca a doua zi sa le schimb cu altele mai mici pentru ca-mi aluneca piciorul in fata si merg desculta:-) la cumparaturi eu nu fac liste.nooo.am o metoda mult mai buna.cum ati spus si voi,lista o pot uita. imi fac lista in gand si numar pe degete cate produse trebuie sa cumpar.logica este ca daca uit ceva sa cumpar,numar produsele,vad cate lipsesc si incerc sa-mi aduc aminte ce anume mai trebuie cumparat.boooon.ma duc cu degetelele intinse la supermarket,cumpar,iar cand tre sa numar degetelele:-))) nu mai sunt sigura daca tineam intinse 4 sau doar 3:-)))a,daca e vorba de mai mult de 5 degetele il trimit pe socru-meu la piata:-)))ca n-am cum sa tin portofelul in mana daca tre' sa stau cu prea multe deshte intinse:-DDD nu stiu daca mai e necesar sa va mai spun ca mi s-a intamplat si tot ce ati povestit voi... io v-am spus doar noutatile:-)) Categoria sotz:nevasta,adu-mi si mie celularu' ,vezi ca l-am pus pe masa."nevasta cauta pe masa."nu e" uita-te mai bine,ca doar stii ca eu acolo-l pun mereu".ma uit."nu e draga"."nu e???cum sa nu fie". ma iau naduselile deja,dupa ce ca-s uituca mai sunt si chioara.ma uit pe masa,sub masa(s-o fi jucat nicolas cu el), sub fata de masa,sub scaune...nimic.ma duc cu o falca-n cer si una in pamant la el sa-i spun sa mai caute si el.cu un zambet rusinat imi spune:"pfiii,am uitat ca l-am pus la centura":-))) Amu' io ce sa va spun.am doi copii.unu' de aproape 6 ani si unu de aproape 2.nu stiu de la care din ei mi se trage:-) ei,acum ma primiti si pe mine in club? p.s.nush de ce am impresia ca vroiam sa va mai spun ceva dar am uitat..cate degete tineam eu intinse??? Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ma inscriu si eu! Am zis ca ma tampesc pe zi ce trece, desi incep incet, incet sa-mi revin. Cand era bebe mic, i-am dat sa manance cu seringa cateva zile. Asistenta mi-a zis ca seringa e de 10 ml....dar eu am uitat, si am crezut ca e de 20. Si in loc sa manance bebe 40 ml, el manca doar cate 20. Apoi, uitam cand i-am dat sa pape...ii dadeam ba dupa o ora de la ultima masa, ba dupa vreo 5. De schimbat, nu mai zic. Imi ziceam "trebuie sa-l schimb cand se trezeste". Si imi aminteam dupa ce adormea la loc, si atunci lasam pe data viitoare, cand se intampla la fel. Acum iau lectii de olandeza, o data pe saptamana. De fiecare data m-am dus acolo si am cascat toaaata ora. Numai cu mana la gura stateam, nu auzeam ce-mi zicea saraca profesoara.... Am incercat o saptamana sa invat 10 cuvinte. Le-am citit de o groaza de ori si am renuntat. Ca nu retineam nici imediat dupa ce citeam un cuvant. Azi nu mai stiam la un moment dat daca am hranit copilul sau catelul. Si m-am chinuit sa imi amintesc imaginile....am reusit. Nu stiu cand imi revin, dar ma simt proasta facuta gramada. Ca sa nu mai zic de telefoane, de cate ori imi propun sa sun pe cineva, imi amintesc dupa 2 zile....si apoi iar uit. Iar cu listele de cumparaturi, am renuntat...ca si azi am uitat-o acasa. Si aveam pe ea exact cele mai importante lucruri. Dar ma duc maine din nou la supermarket... Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, ieri m-am intalnit cu o prietena sa plimbam bblusii, si m-a "certat" ca nu i-am adus cartea pe care i-o promisesem cu regimul lui Monty....ok, azi fac o lista cu ce trebuie sa ii duc maine (carte etc) si ce cumparaturi sa fac .....problema e ca vreo ora am cautat lista in seara asta...sper sa o gasesc pana maine!asa ca va rog, primiti-ma si pe mine in grup!...asta pana nu uit in care grup! Andreea si [copil] Sebastian - 07.10.2003 http://community.webshots.com/user/andreeacc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ortansa
a,da...ce-i aia HB si HAB..e cumva cu i din a ?
Hoasca Batrina, sau Hoasca Aproximativ Batrina [^] eu ma gindesc cu groaza ca, desi sunt, deocamdata, doar HAB (31 de ani) si nu am inca nici un copil, sunt cu capul in nori bine de tot [ups] nici nu vreau sa-mi imaginez cum voi fi cind o sa am si copii. cind ii voi avea, ma rog sa nu-i uit prin supermarket, in cabina caruciorului-masinuta (sau masinutei-carucior).[:o)] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va povestesc bomboana de pe tort [bang] petrecuta in urma cu o saptamana..ma duk la magazin sa imi iau sampon..o rog pe tanti sa imi arate mai multe "sortimente" (dupa ce ca's uituca mai sunt si nehotarata) imi aleg eu un sampon il bag in punguntza, multumesc frumos doamnei care deja se uita ciudat la mine [wow]..si plec.. mare noroc cu doamna care ma stia din vedere si stia ca nu sunt pericol public(dupa chestia asta ma intreb: chiar nu sunt??)...la usa doamna striga dupa mine(magazinu' plin): Imi platiti si mie samponul? Fetelor, pe cuvant de uituka,nu sunt pui de cleptomana,pur si simplu am uitat sa platesc..mi'era o rusine de innebuneam..asta asa..sa'mi fie invatatura de minte. Pupici Anderrusha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danat> bun subiect. Am citit toate topicurile si ma dor falcile de ras. Ma inscriu si eu in klubul HB (ooo??) Inainte de a scrie si eu am verificat aragazul. Am un mare defect: cand e gata mancarea in loc sa inchid aragazul iau frumusel mancarea de pe foc si plec vesela prin casa... top top top dar ce miroase?[alcool] Pfiii 2 ochiuri la maxim date, incinse bine isi fac de cap. Mare noroc ca n-a lua foc casa pana acum. Fetele stiu cand am stat pe chat si mi s-a ars mancarea si vine sotul meu acasa (eu vesela ca am ras pe chat) si ii pun cu nonsalanta in farfurie o talpa - pe post de friptura. Si el toate ca toate: mie mi-e foame dar tu de ce razi in hohote? * Atunci bebe era de cateva luni. Sau pun in functiune masina de vase si nu pun si pastila-detergent [bang]... si era cat pe ce sa reclam ca masina asta e stricata domle! Mi s-a intamplat si mie sa fac lista lunga de cumparaturi si s-o uit acasa. Sau, mai nostim, in geanta am liste si listute si nu mai stiu care e ultima... si mi se inatmpla sa iau una la intamplare de acolo si fac cumparaturile dupa ea... si ma trezesc acasa ca de fapt mai am 2 paini, 20 de oua dar nu mai am lapte. Cumparaturile le fac de fiecare data cu cupilu`.[:D] aaaa.. inca una mi-am amintit. Recenta. Ma duc (cu cupilul normal) la casa sa platesc o fustita (pe care mi-am ales-o in sfrasit dupa vreo 10 probe cu cupilul in cabina... nu va spun!). Booon, la casa deci. Bag cardul, nimic! Il trage dar nu mi-l citeste. Mai incerc o data, la fel! Si inca... si inca... deja transpiram de nervi. Vanzatoarea calma asista la aceasta scena si tacea chitic. Nici un muschi nu i se misca pe fata. Si explodez: doamna dar e stricata masinaria asta! La care vanzatoarea finutz: e posibil sa nu fi introdus cum trebuie...stiti... va rog incercati sa introduceti cardul invers. Sa nebuneeesc. Doar eu platesc numai cu card, ce am avut atunci de nu mi-am dat seama??? Eram asa convinsa ca e masinaria stricata si ca eu procedez cum trebuie... Vai de capul meu, am platit fuguta si am tulit-o. Cred ca a ras aia de mine.... uf. Dar ce am ras eu cand i-am povestit asta sotului. hi hi ~~Adela &[zana]Julia -2 ani-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...