Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La cat timp dupa nastere ne revenim "cu capul" :D


Recommended Posts

Ca mi-ati adus aminte de platitul cu card, ma scuzati, da' aia cu cardul care nu mergea ca era invers e nimica pe linga ce facui eu... O data am incercat sa platesc cu cardul cu care adunam puncte de la Shoppers Drug Mart (semana la culoare cu credit cardul cu care plateam de obicei), asta e iarasi nimica toata, da' voi ati incercat sa platiti cu permisul de conducere? Va spun eu ca nu merge! Pupici! Adi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns
da' la voi au venit pompierii acasa ca ati pus supa la fiert si ati plecat in vizita??? nu va spun cum se uitau vecinii la mine cind m-am intors [bruta] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Anca....chiar pompierii..esti tare! [:-)))][:-)))][:-)))] Eu is HB de-a binelea ca asucica fac 37[:D],so: cind plec de acasa verific de 5 ori aragazul ,adica ma intorc din drum,nu mai tin minte daca am scos sau nu fierul din priza...m-am intors si de la jumatea drumului inapoi;am inceput sa inversez literele in cuvinte ,spre ex.placa e clapa sau pixul e cips si tot asa.Evident ca de fiecare data cind merg la cumparaturi uit sa cumpar ceva,chiar daca e trecut pe lista,fiindca uit lista acasa[:p].Iar daca ma intrebati ce am facut ieri,ma uit la voi ca la extraterestri pentru ca habar nu am si imi trebuie ceva vreme sa-mi amintesc. Acu fiindca tot e vorba de memorie,sper ca zilele urmatoare sa-mi mai aduc aminte din trasnaile si "ametelile" mele si va mai delectez cu ele. SUPER subiectul danutza! [flo]Cristina si Mihnea care ma ajuta sa ma mentin in forma PS Uite ca mi-am mai amintit ce va. Fac prajituri,Mihnea evident in bucatarie ,eu bat ouale cu mixerul si incepe distractia:mami...deau....tuc,ii dau suc.. amestec 30 de secunde ,Mihnea..mami,deaaau ....abine(adica miere de albine)...ii dau miere de albine si Mihnea incepe :da cu Mitecu,da cu mitecu,adica sa amestec cu mixerul.Bun o iau de la capat si amestec furtunos ouale,Mihnea..mamiii deaaau iaurt,ma duc dupa iaurt,ii desfac iaurtul papa el doua linguritze si imi dau seama ca trebuie sa pun celalte ingrediente in prajitura si spun cu glas tare sa nu uit:faina,unt,nuca,sare,esenta,coaja de portocala,etc...si Mihnea :mamiii....ta dau si eu cu mitecu..nu se poate ,...bla.bla..o iau de la capat :faina am pus-o,uleiul l-am pus,nuca am pus-o dar oare sarea si praful de copt le-am pus?[alcool] [flo]Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, fetelor, io va povestesc acu'inca ceva si va pun apoi intrebare de baraj: Adeca, MAI AM SANSE?[bang] Va spun eu ca sunt HB cu coronita![:D] Va surclasez pe toate. Hai sa vedeti cum s-a stins lumina la mini in creiri [bang] intr-o buna dimineata, acu' vo doi ani. [:D] Ma duc io la servici, ma instalez la calculator, deschid yahoo sa-mi verific contul de posta nou creat (de mine singura-singurica - pe cand inca mai era lumina in creiri, asa cu vo saptamana sau doua in urma.../ ba am creat si altora care nu erau capabili[:D]). Aaaaaaasssssaaa, se incarca pagina, ma loghez si deodata raman contrariata. Mi-a scris "Sender". Cine-o mai fi si asta?????? Si titlul mesajului e "subject"?????? Ciudaaaaaaaat, rau de tot!!!!! Si la data nu scria, data, scria "day/month/year". Mey, va vine a crede ca nu m-am prins imediat de faza? Mi-au trebuit cateva minute (ca deja suna telefonul ca la nebuni si eram singura pe vremea aceea in birou) si nu mi-am mai batut capul cu tipu' - adica cu "senderu'". Eram convinsa ca ori e un spam ori vreun virus nenorocit....ca.........of course......... ca mesajul nu se deschidea, degeaba "clic-caiam" eu in draci pe "subject". [:D] Miam dat seama dupa vo zece minute si nu-mi venea a crede ca IO (licentiata, vorba aia, cu 9,25) facusem trebsoara asta! [bang][bang][bang] Ce bine ca eram singura! [:D] Ei, asa-i ca-s in cap de top? Si inca nu am copii! "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suuuuupeeeeeeeeeeeeeeeer subiect! Am ras cu lacrimi, Danat! Multumesc, n-am mai ras asa de mult timp. Eu sunt la "aspirante", dar "softul" meu imi face de multe ori farse, asa ca apelez la "memorie externa", adica LISTE, LISTUTE, STICK-NOTE s.a.m.d. [bang]Mi-era ingrozitor de rusine de mine, dar v-am gasit pe voi, partenere de suferinta.[dc]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa atitea felicitari [bis][bis][bis], nu pot sa rezist tentatiei de a ma [grasa] in pene si a-mi dori sa imi mai vina "sclipiri" de-astea generate de "suferinte" cat de poate de firesti pt o HB ca mine [8D] Haide, mai povestiti ca si mie-mi placeeee la nebunie [:D][:D][:D] Citindu-va mi-am dat seama ca sunt in partea inferioara a topului cu traznaile mele...[;)] danat si bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mei Dana mei, tu ai subekt din asta si nu zici nika mei?? Poi stati asa, sa va spuna maica!!!... Poi voi cu mine va puneti, mei?!... Cu mine, care ani de zile mi-am inchis ochelarii in dulap, ca deh, cind trebuia sa-mi trag bluza peste cap ii puneam pe raft, dupa aia inchideam bine-mersi dulapul si da-i si cauta-i in toata casa? Cu mine, care, ca veni vorba de ochelari, am ris trei zile de un coleg de facultate care s-a spalat pe fata cu ochelarii pe nas pt ca dupa citiva ani sa fac si eu acelasi lucru?!... Cu mine, mei, care mi-am uitat poseta la gradi ca o puneam deoparte pina incaltam copilul, si asta de vreo trei ori, pt ca dupa aia sa uit si sa incalt copilul, si sa-mi dau seama in curtea gradinitei cind a calcat cu papuceii de casa in prima balta?!... De incercat sa deschid usile altor masini, nu mai vorbesc, sau de uitat unde am parcat-o pe a mea si de intrat in panica, ca mi s-a furat!!! Problema e cu mine insa ca eu sint asa de cind ma stiu, ca toate aceste "superbe" calitati s-or fi accentuat nitel dupa nastere, e adevarat, dar, eu cind o aud pe Danutza cum se lamenteaza ca ea a nascut de 9 luni si "nu-i mai trece" si stiu ca eu am nascut de 6 ani...[alcool] Hai sa va mai zic una tare si ma duc, ba doua, povesti de sesiune: Una din colegele de apartament, cu o bluza din aia cu mineci largi de tot, se duce la chiuveta, isi introduce gratios si fara sa-si dea seama, bineinteles, robinetul (care era din ala lung si orizontal) in mineca si... da drumul la apa, desigur!!! Alta colega, trece prin fata oglinzii mari din hol, se opreste, arunca o privire dezaprobatoare si zice: "nah!... tu ce vrei acuma, zi, ce vrei?!..." Ei, ma puneti pe lista?!... Nu, mei, nu pe lista de cumparaturi, pe aia cu clubul... clubul fetelor care pierd lista de cumparaturi[bang] Va pupic si sa nu disperam, poate ca sinapsa obosita isi va reveni, printr-un miracol, in cele din urma... Catalina. This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Danat imi place subiectul. M-am gandit si eu la asta si credeam ca numai mie mi se intampla. Eu nu stiu daca imi mai revin vreodata. Nu ca as fi fost intreaga altadata, dar acum ma duc de tot. Astazi m-am dus sa cumpar banane, nu mi-au placut si am luat doar una sa-i dau puiului sa pape in parc. M-am asezat la coada sa o platesc si am vrut sa-mi bag cheile in geanta, dar am bagat banana. am ajuns la casa si nu stiam ce caut acolo, in mana aveam doar cheile. Spun: " Aveam si eu o banana si nu stiu ce s-a intamplat cu ea' A' cred ca am pus-o in geanta, se uita vanzatoarea cam ciudat la mine. Noroc ca magazinul este cel de la care cumpar mereu si fetele ma cunosc , dar vanzatoarea de azi e mai noua si nu stie ea cum sta treaba. Ce-o fi fost in mintea ei. Asta e cea ma recenta, ar mai fi si altele,cum ca uit mancarea pe argaz, apa deschisa, cheile in usa,... mai vorbim Nicoleta &[copil] Andrei Catalin http://community.webshots.com/user/andreicatalin http://www.bebelusipoze.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danat... subiectul e super... am ras, s-am ras ....de cand va cauta mama de zapacite [olala][olala]. [grup] Ma primitzi si pe mine? La mine a inceput de cand ma stiu, da prin lunile de sarcina a devenit trasatura de caracter. Mancarea pe foc pana sare alarma, fierul de calcat in priza (noroc ca stia sa se opreasca singur). Am uitat o data ca aveam musafiri... (amandoi, nu doar eu![pup][pup]), alteori la un restaurant luxos in state n-am dat nimicutza tip... si ne miram de ce se uitau asa urat la noi. In plus cand inca nu stiam de bebe am corupt mental si pe altzii de ne-au uitat si liniile aeriene bagajele. Nu apareau in sistem si nici noi nu le aveam. [8D] Cand incepusem job-ul si cerusem laptop ca sa mai recuperez pe acasa timpul pierdut visand in birou...si plecam cu bebe la univ. si lasam computerul cu ce lucrasem acasa. Cand mergeam la supermarket cu bebe dupa mine... si tocmai ei nu-i luam nici un pampers sau borcanel...de m-au trezit la realitate de cateva ori casierele prin remarcile lor de genul.. aha a facut tata deja cumparaturile pt. bebe, mama scapa usor.... Cand plec sa fac cumparaturi si-mi uit liusta evident, ba si cartea bancara la birou...sau imi uit codul...si trebuie sa ma legitimez ca sa nu creada ca am furat cartea. Noroc ca eram in Olanda pe atunci si nu aveam masina.. A te uita sau incurca o bicicleta suna prea banal. Faza cu masina altuia e duuulceeee. HAB mamicutza Andreea....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...