Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La cat timp dupa nastere ne revenim "cu capul" :D


Recommended Posts

Am ras de m-am prapadit!! cate n-am mai patit si eu... cea mai tare, la 2 luni dupa ce am nascut-o pe fiica-mea, intr-o duminica, imi zice consortul sa ies la plimbare si sa merg la masa la ai mei singurica, sa ma mai aerisesc si eu ca sta el cu copilul [:D]. Era o zi frumoasa si eu fericita, fara copil dupa mine, ma intalnesc cu o tipa si un tip, ea ma striga pe nume, vine si ma imbratiseaza, ma intreaba ce face fetita, cum e ca mamica...vorbim vreo jumatate de ora si apoi le spun ca trebuie sa ajung la ai mei la masa si plec. Tot drumul imi muncesc neuronii: cine era fata asta??? imi era atat de cunoscuta fata, vocea, prietenul care o insotea, pana si pulovarul...dar nu puteam sa-mi aduc aminte cine este [alcool]. Doua zile mai tarziu, in timp ce spalam vase (si gandeam profund) mi-am dat seama [:D], era o colega de facultate, nu era in grupa cu mine dar o intalneam de 2 ori pe saptamana cand grupele noastre faceau impreuna. Nu i-am spus niciodata ca nu mi-am dat seama cine este in dimineata aia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mi-am amintit una memorabila. Eram mamica de vreo 3 luni si sotul meu trebuia sa plece din localitate pentru o noapte. M-am gandit sa nu raman singura cu bebelusul si sa invit o prietena la mine. Cum amica mea e un pic mai comoda si greu se deplaseaza ma gandesc eu ce ar fi daca m-as duce eu la ea, am mai invita si pe alte fete sa facem o seara de povesti. Si deja imi faceam planuri mari cand...ma loveste un gand...eu trebuia sa o chem la mine ca sa stam acasa cu COPILUL. Mda, asta e ...uitasem [bang] http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca nu am probleme asa grave cu memoria, dar sa vedeti ce am patit ! [bang] Era seara pe la ora 9, cand suna telefonul si cu micuta mea, coada dupa mine, fug si ridic receptorul, vorbesc...inchid si revin in bucatarie, unde pregateam ceva pe aragaz. Apare la noi o prietena de-a mamei, conversez cu ea pana isi face mama aparitia de la baie, iar dupa un timp, mama ma intreaba cina a sunat la telefon, ca auzise telefonul din baie. Eu, dau sa raspund dar [:0], nu aveam nici un raspuns. [bang] Nu mai stiam cine a sunat si ii raspund mamei ca, "A fost o greseala...parca...nu mai stiu !". Mama isi continua discutia cu prietena, eu [batcap] imi storceam creierii sa-mi amintesc cine a fost la telefon ? Degeaba, ceata totala ! [:(] Peste 2 ore suna cineva la usa, merg si deschid usa...aha...Ileana a sunat ca vine sa innopteze la noi. [:D] Nina, mami de [copil] Nina-Cristina (10.01.2002) [url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] web[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...