Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi iunie-iulie 2003 (22)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by bibi [br Acum, tam - nesam, pe nepusa masa, luni dimineatza n-am mai mers pe drumul obisnuit spre serviciu si am trecut pe la sectorul 3. "Ce facem aici?"[:0] "Trebuie sa stabilim o data!" Asta a fost tot.
Halal romantism....da io ce sa zic ca imi aduc aminte cum a fost la noi...ianuarie 2002, noaptea de Boboteaza, 6 dimineata ...mergeam pe strada, ne intorceam de la o petrecere inghetati bocna...nu gasisem nici un taxi....da' eram tineri si frumosi..ne tineam de mana, alergam, radeam....si cand am ajuns in dreptul statuii din Piata Cervantes...Razvan ma roaga sa ma opresc putin...vine in fata mea...si ma intreaba " vrei sa te casatoresti cu mine??" iar eu...."Hai ma sa mergem ca murim de frig...acum ti-ai gasit??![:D][:D][:D]""
quote:
bibi,in primul rand vreau sa iti spun ceva ce imi sta pe limba!esti o femeie foarte frumoasa!
Am ratat vreo poza??? ..bai da' chiar asa....tu niste poze cand mai pui??
quote:
sotul meu cand am depus actele: era f. crispat si cand a fost intrebat cu zambetul pe buze ce doreste, a raspuns f. tare: "am venit sa ma insor" si toata lumea s-a intors spre noi, compatimind bietul om . In momentul respectiv nu m-am simtit prea bine, dar acum mi se pare tare comica faza.
Dementiala faza...am lesinat de ras[:-)))][:-)))][:-)))] Mamaaa..ce intens va pregatiti voi pentru petrecere..noi o vOm face pe 9 iulie.vineri....atunci ne vin nasii in tara....si habar n-am cum sa fac....ma gandeam sa facem vineri cu parintii si nasii..si sambata petrecere cu pitici...da'nu stiu unde??? Aveti vreo idee de locatie ptr.petrecere cu pitici? Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna mamici&bb de iunie-iulie 2003 Paula creste vazand cu ochii.Merge bine tinuta de o manuta si isi mentine binisor echilibrul.Avem deja patru dintisoiri si acuma ne ies caninii cu mult tambalau. Azi i-am facut pasaportul Paulei si sunt multumita ca pozitele au iesit bine.Paula de vorbit.....zice tata...care mai mult e tete...in loc de mama zice baba si etc... Miruna a terminat anul scolar cu media generala 9.96...foarte multumitor.Acuma is putin preocupata de Mirunica deoarece i-a aparut o bubita pe gat,una pe cap...pe spate si tind sa cred ca e varicela.A avut si febra 37 cu 4....doctorita a spus ca inca nu se poate pronunta....noi speram ca este varicela ca sa scapam o data de ea. va pup maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bibi - ma alatur si eu galeriei si-ti urez "felicitari si casa de piatra!" Sa fiti mereu fericiti, sa va iubiti la fel o viata, sa aveti parte de tot ce e mai frumos si pur pe lume! Apropos, zic si eu ca (virgula) Carmenutza: am pierdut vreo poza??? Cu Bibi care-i asa scumpa la vedere, si ea si "al ei ca bradu'"? Ca se vorbeste de cadouri, noi ne-am gindit asa: cum haine si jucarii are gramajoare-gramajoare, e musai sa-i luam ceva care sa ramina. Asadar, ne-am oprit la un kit care te ajuta sa "amprentezi" minutele sau talpicile puisorului, treaba care poate fi si personalizata, la modul ca "tablita" pe care se face amprentarea vine cu numele si data nasterii. Pe linga asta, si noi ne apucam de compus scrisorica si mai vream sa facem, in fiecare an de ziua ei, o fotografie cu noi 3. Cam asa. Cu iubirea pentru tati si gargaritza mea imi da peste nas: cum apare ta-su in peisaj, incepe sa se agite si repede-repede la el, se urca fetelor la el in brate si odata isi pune minutele in jurul gitului si obrajorul lipit de fata lui. Si sta asa pret de citeva minute, dupa care n-are ochi decit pentru el. Eu - insipida, incolora, inodora - pot sa fac ca toate maimutele ca sint ignorata cu desavirsire. Intr-un final isi aduce aminte si de mine, zice un "mama" de ma topeste toata si gata, sintem iar prietene. Cu taiatul parului ca sa-i creasca intr-un fel sau altul - bine-ar fi, dar ma cam indoiesc, nici eu nici sotu' nu posedam zulufi, asa ca de unde sa mosteneasca fata mea asa podoaba capilara? Si nici in "pedigree-urile noastre nu figureaza cirlionti, asa ca ne multumim cu ce-avem, da Doamne sa fie cit mai bogat! Si gata. Cu obiectele pe tavita - nici noi in mod sigur n-o sa punem telefon mobil, ca si-a noastra la fel, cum vede taraitoarea cum se-nfinge-n ea. Al meu face bine la dintisori, deja am impregnate urmele coltisorilor pentru eternitate. Desi taica-su banuiesc ca nu s-ar supara dac-ar alege mobilul, calcindu-i vertiginos pe urmele de inginer in ale telecomunicatiilor ce se afla. Mihaela - sa-ti traiasca voinicul! Mindrete de baiat ce ai tu acolo! Pupici la toata lumea! Alina si Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BIBI, CASA DE PIATRA! VIATA LUNGA SI FRUMOASA IMPREUNA! sau cum "am citit" eu undeva "Drum drept si lumina!". LA MULTI ANI pentru toti puisorii care au implinit un an si nu am apucat sa le urez. Multa sanatate, noroc, intelepciune, prosperitate si toate cele bune pentru ei si familiile lor. ROMANA, nastere usoara! Tinem pumnii. ANDRA, super faza cu scrisorica. Nu am nici o idee despre cadou. M-am gandit sa fac crema de tort sa frec fructe - cirese de ex cu branza de vaci. Iar ca frisca, HULALA o fi sigura? KELHEYR, unde ai gasit tu cubul ala? Eu am fost o saptamana cu Maria la tara. Ea s-a simtit bine, a studiat puisori, ratuste, vitel, iepurasi, caluti, magari, toata fauna din zona, campuri cu floricele, mizerie de animale (baligi), fan cosit. Cum se trezea mergea la usa si plangea sa iasa afara,.Eu... spala biberoane, incalzeste apa, clateste cu stoicism, scoate apa din fantana, gateste. Spre final am cedat cu gatitul si i-am dat borcanele. Eu nu ii pun doar legumele si carnea mereu ii fac perisoare, manacare cu usturoi si ceapa, etc altfel nu prea agreeaza daca nu are gust. SANATATE bebeilor bolnaviori. Va pup si astept un bb mic si sanatos in gasca de iunie iulie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am apucat sa denumesc (fara inspiratie) pozele de la intalnirea din 12 iunie, pt. cine nu a putut sa identifice copii si mamici. In curand si poze cu Tiberiu, dar va anunt. http://community.webshots.com/user/tibicu O noapte usoara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai,vrem si noi un pupic de la Cristi!!![;)]...asa ca repede-repede ii uram si noi La multi multi ani,copil cuminte!!!.Pesemne ca ai fost cel mai cuminte din gasca ,caci uite ce dar valoros iti pregateste mami a ta.Sa fii sanatos si tu si fratiorul tau si sa aveti parte de tot ce e mai bun!!! Bibi,draga mea,nu stiu zau ce-ai sa te faci de-acum inainte fara "colegu'" asta[;)]...ca tare ti-a mai fost drag sa-i spui asa.Da' banuiesc ca daca tu poti sa-ti pastrezi numele,nu-i o problema nici daca-l strigi in continuare la fel de "romantic",nu?[:D] Deci de-aia erai tu asa de tonica,hai?Ca mi-erai fara pirostrii si alea-alea.No las ca-ti trece tie cand te-oi vedea cu actul ala cu pricina[zz]...Si ca sa nu repet tot ceea ce-ti ureaza fetele...io stii ce va doresc?O fetiza ...cu funditza[fetita]si multi ani cu sanatate!!! Mami si Emma gangurica http://community.webshots.com/user/claudik100 http://community.webshots.com/user/claudik1000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI pentru Tudor al lui Bobi! Presupun ca ei doi sunt la tara, ca de obicei, stiu ca se simt foarte bine acolo [:D][:D]. Noi va dorim, de la distanta dar din inima, mult mult noroc si bucurii [cheers] ADI cubul l-am vazut in doua magazine cel putin, la Happy Baby pe Dacia/Eminescu (fostul Coleus de la p-ta Galati) si la un magazin pe Mihai Bravu, vizavi de Piciul (intersectia cu Agricultori); e un magazin mare, n-ai cum sa-l ratezi. Ce frumos ca ati fost in aer liber, desi cu scosul apei din fantana m-ai dat gata cu harnicia [cool] ALINUTA daca ar exista si la noi asa ceva (kitul pentru amprente) ce bine ar fi, ca e tare draguta ideea... In lipsa de asa ceva, poate noi mamicile de aici am putea sa bagam mainile lui bb in vopsea si sa le "amprentam" pe niste coli de hartie [:D][:D] MARIA_M_M, felicitari pentru notele Mirunei. E o [biz]. Ea nu e vaccinata contra varicelei? CARMENUTZA in general petrecerile cu pitici se fac la Mickey D, dar asta e pt. copii mai mari... Au ceva trenulete si alte distractii, cica se distreaza picii de minune. Depinde si ce varste au invitatii [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele. Am vazut si eu pozele de la intalneala si tare mult mi-au placut.Aveti niste bebei super draguti....ca de voi nu mai vorbim! La multi ani sarbatoritiilor de azi! Kehleyr-Miruna a fost vaccinata impotriva varicelei cand a fost micuta.....nu am repetat vaccinul.Drept ii ca o colega de a ei a facut recent varicela si e posibil ca Miru sa fii luat de la ea.Acuma stam toata familia si ne intrebam daca e sau nu varicela,cat despre simptome: a avut ieri febra 37 cu 4,azi are 37.Are niste bubite mici pe spate,are doua mai mari pe umar,una mare pe gate,are cateva pe cap,una pe san,si doua pe sold.Spuneti-mi si voi....ce poate fii daca nu varicela?A venit ieri doctorita si a spus ca numai cateva dintre bube seamana cu cele de varicela.Azi,cateva din bubele aparute peste noapte seamana cu cele in dicate de doctor(care a spus ca sunt de varicela).E variela,nu? Hai ca nu va mai bat la cap cu varicela si mai bine va spun despre cea mica. Noi nu am mai exersat cu olita.....cred ca trebuie sa mai incerc. Acuma bb e in parc cu bone....in Oradea este cald si bine....eu am facut plaja mai devreme.Bb mea e cuminte...cu mici scapari. Marti seara dupa ce am venit de la o luuuunga plimbare,taica-sau(care o culca in fiecare seaara)trebuia sa plece la un club.Eu trebuia sa culc copilul...asa ca am culcat-o....da de unde,ce sa doarme....doar ea cu taica-su avea un adevarat ritual(inchideau geamu,trageau draperiile....puneau muzicuta),si daca eu nu am indeplinit acest ritual....fetita nu se culca.Mai incerc sa o pun sa doarma inca odata...nu reusesc.Vine taica-su acasa,se duce la ea,o ia in brate si indeplinesc ritualul...si Paula s-a culcat[:)] Multa sanatate bebelusilor bolnavi....si bineinteles si celorlalti! maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Tudor Andi!!!!!! Maria, felicitari pt. notele Mirunei si sa treceti repede peste varsatul de vant. Daca intr-adevar este varsat de vant, nu ti-e frica sa nu ia si Paula? Cand ziceam ca am scapat si nu mai suntem bolnavioare, Maria a incput sa tuseasca. In rest e in mare forma, nu a mai facut febra, dar sper sa nu o luam de la inceput. Si pt. ca noi ne imbolnavim deodata, am si eu ceva simptome de raceala. Nu v-am povestit ce harnicuta este Maria. Daca ii dai o carpa da luciu la canapele si masuta. Ultima ei preocupare este periatul covorului. Urmarea ea de mult peria, dar nu reusise sa puna mana pe ea. Ieri, era in culmea fericirii si facuse luna in sufragerie[:D]. Va pupam Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis http://community.webshots.com/user/cornelianis2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...