Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tipul barbatului ro


Recommended Posts

eu cred ca fiecare judeca prin prisma experientei personale si mai si generalizam cam mult eu am cunoscut barbati romani de 100 de puncte si unii de alte nationalitati sub orice critica. asa cum am cunoscut si barbati romani de proasta calitate si straini super. buni si rai sint peste tot si mai e si problema cu educatia si atitudinea femeilor de aici si din afara. Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Meeeeeeeey, da' miroase a discriminare bine pe topicul asta!!! Rusinica!!! [}:)]
quote:
Originally posted by buli buni si rai sint peste tot si mai e si problema cu educatia si atitudinea femeilor de aici si din afara. http://community.webshots.com/user/ancutza124
Subscriu!!! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vrut sa zic ca barbatzii romani sunt betzivi ori alcoolici , sper ca nu am suparat pe nimeni, in general nu-mi place sa generalizez. Dar din ce am vazut eu la viatza mea in tzara aia se bea extraordinar de mult,asta nu inseamna ca nu exista tzari in care se bea si mai mult.Si in general barbatzii sunt aia cu [alcool], nu femeile. In Romania nu exista nunta, botez, inmormantare, cumetrie, etc in care sa nu se lase cu betzie si baute la greu, iarasi tzin sa precizez nu totzi barbatzii beau la asemenea evenimente dar o buna parte din ei, obiceiul oricum exista. Si daca mergi la cineva in vizita primul lucru: beuturica.Ce bei, un vin, o tzuica, desigur omul intzelege sa te primeasca bine, iti pune pe masa, dar daca mai esti si strain apoi aproape iti baga pe gat tzuica unii sa-ti arate ce buna ii beutura romaneasca , daca nu dai noroc si sanatate cu ei zice ca esti neserios. Obiceiuri desigur, tzine si de preferintze, gusturi, dar mie una nu-mi place. Inca odata pt fetele care au sotzi romani desigur sper ca ati intzeles ca nu am vrut sa jignesc pe nimeni, mie imi plac barbatzii romani si desigur ca si eu zic ca sunt tot o apa si-un pamant ca peste tot, nici mai buni , nici mai rai. Numai bine, Alina.
quote:
Originally posted by slakje
O sa fiu scurta: Mie imi plac barbatzii romani.Am un singur lucru rau de zis despre ei:beau cam mult, si din pacate generatzia asta tanara bea enorm [alcool], cand am fost ultima data in Romania pana barbatu-meu a baut o bere, totzi fostii mei colegi cu care iesisem bausera 5 [alcool]si un alexandrion si nu aveau nici pe naiba, barbatu-meu vorbea deja in rime.[alcool] Si stiu fostii mei colegi, Doamne cat pot sa bea oamenii aia, la 26, 27 de ani nu exista seara lasata de la Dumnezeu sa nu iasa la baut, chiar daca sunt insuratzi ei tot ies cu prietenii la bere.Asta e o chestie care mie nu-mi place. In rest mie imi plac barbatzii romani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau decat sa va povestesc o intamplare la care m-a dus cu gandul acest topic.Am fost acum cateva zile la petrecera pentru familii pe care o organizeaza anual firma la care lucreaza sotul meu . La aceeasi masa ne-am nimerit o famile de romani(noi), una de polonezi, de elvetieni(el francez ea italianca),un mexican a carui sotie lucra si ajungea tarziu acasa,o familie de nemti.Ne-am distrat excelent, la masa se vorbeau concomitent trei limbi, franceza, germana si engleza, dar cine cunoaste Elvetia stie ca e ceva normal.Am ajuns firesc la curiozitati si la cliseele tipice pentru fiecare nationalitate,noi la Dracula, polonezii la votca, mexicanul la macism.Cum asta a fost subiectul cel mai disputat, mai in gluma mai in serios, conversatia cu pricina plutea in aer ca a zic asa.Pe la miezul noptii cand sa plecam acasa, barbatii nu ca sa mai mergem sa bem o bere, femeile ca sunt obosite si vor acasa, ei ca foarte bine , lasam doamnele si mergem sa mai bem un pahar.Iarasi glume,iarasi discutii, realitate e ca dupa toata istoria asta, singurii care si-au lasat fara nici o problema sotiile acasa si s-au dus sa mai petreaca putin , au fost neamtul si elvetianul.Nici macar mexicanul care avea gura cea mai mare si o groaza de clisee de-a dreptul maciste nu s-a dus, desi nevasta-sa nu avea de unde sa stie la ce ora se intoarce el de la petrecerea firmei. Evident ca nu-i decat o intamplare oarecate, de la care nu se poate ,Doamne fereste, trage o concluzie generala, de aceea cred ca si motivatiile voastre personale care stau la baza caracterizarilor de fustangii, betivani, neseriosi,nepoliticosi sau mai stiu eu care, sunt la fel de indoielnice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea celor care scriu pe acest forum au soti romani, deci e firesc ca si majoritatea celor care au probleme cu consortul sa se planga de un roman. Dar si majoritatea celor care sunt fericite cu partenerul, tot la un roman se refera. Dar am intalnit si subiecte in care fata avea probleme cu partenerul de alta nationalitate, de ex: o fata se plange de un japonez, care a parasit-o, insarcinata fiind, alta de un englez, care a luat-o drept fata in casa, alta de un olandez, chiar intr-un subiect deschis recent, alta de un francez, pleaca de acasa cu copilul din cauza violentei sotului, dar pentru ca i-a fost greu sa obtina ajutor social, se intoarce acasa la sot, alta cu un belgian,.... Sunt mai putine cazurile astea, dar si fetele care au soti francezi, belgieni, nemti, olandezi, etc sunt mai putine fata de fetele care au soti romani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaa.....Si am zis ce nu-mi place la barbatzii romani dar am uitat sa zic si ce-mi place: Barbatzii romani sunt barbatzi frumosi ! DA! Poate ca multzi o sa zambeasca acum citind ce scriu dar in Romania vezi extraordinar de multzi barbatzi frumosi. Si apoi eu cred ca romanul e om bun.Da ....romanii sunt o natzie de oameni buni.(pacat de toate greutatzile astea dar va fi bine intr-un final) Alina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by Lauraa
TIpul barbatuliui roman IN VIZIUNEA MEA (multumesc anticipat ca-mi respectati parerea si nu-mi sariti in gat) - vrea ca femeia sa-l slujeasca (masa pusa,camasa calcata,copilul curat si adormit, casa luna, etc)+ ............ Subscriu 100%. Sper ca e vorba doar de o generatie, iar noi mamicile de baietei o sa-i crestem barbati adevarati, nu niste adolescenti intirziati, vesnici dependenti ba de mama, ba de sotie ... Simona & BB Eugen http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca depinde de fiecare mama de baietzel ce fel de tip de roman va ieshi din el. Asha ca, viitoare soacre mari, educati-va bine baietzeii inca de pe acum. Si in generatzia urmatoare se va vorbi foarte frumos despre barbatii romani (sau semiromani, ma rog). De voi depinde [pup] Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey, chatoanco, ce facusi? Barbatii ro fustangii?! Dreptate, dar nu al meu. Cel putin nu pana acum, poate dupa ce trece de 40 de ani, stiu eu? Sau sa sper ca cetatenia franceza il schimba[:D], nu va fii fustangiu si va ramane asa cum este pe veci! Tu ce crezi!? ca doar l-ai cunoscut! Ps. Apropos de sinucidere in tandem, nu aveti nici o sansa! http://community.webshots.com/user/delphinoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...