Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai - Iunie 2004


Recommended Posts

sa scriu si eu cu o mana ca vad ca asa e modelul la noi [:D] alex al meu s-a invatat sa doarma la pranz cu ma-sa in pat si daca il las singur urla asa de speriat ca nu-i chip sa fac nimic si e dret ca mi-e somn da' mi-e si foame asa ca a urlat saracu pana am curatat eu cartofi si i-am pus la prajit si dupa aia unca otura cat i-am scos din ceaun si i-am pus in farfurie (cred ca ne-au auzit si cei din blocul de vis-a-vis ca astia din bloc cu noi ne-au acceptat de mult), dupa care v-am citit cu bb pe mana stanga si cu furculita in mana dreapta si acu' va scriu cu o mana Mona sa stii ca i-am injurat rau pe aia de te fac sa te duci la serviciu asa de devreme. Madutza de care ceai hipp folosesti, de fenicul? AndraM fetita ta avea la nastere aceleasi dimensiuni ca flacaul meu!! Laurina [pup] Iuliana si noua ni s-a intamplat de cateva ori (adica mie ca tati e smecher si ma lasa pe mine daca nu-i spun eu sa-l schimbe el) ba chiar intr-o noapte i-am pus doi la rand aiurea de udase nu numai bluzita ci si cearsaful patutului eu am slabit si din alea pe care le aveam inainte [bang] Mona baiatul meu a ajuns-o pe fata ta, si noi avem 60 cm (kg nu stiu ca nu-l cantaresc) si noi aveam doar 49 cand ne-am nascut [:D] Irinusha nu mai rade ca de atunci o tinem tot asa ba chiar acu doua seri era sa.. da' s-a trezi bb ca era ora de masa si am sarit ca arsa [q] Anacami eu il tin intr-un body cu maneca scurta si sosetele in casa (da' tot e prea cald ca transpira saracu, si nici nu amapa calda ca sa-l spal mai des - cum s-o fi descurcat mama cu doi copii?? ) iar afara ii mai pun ceva pe capsor su il aoopar cu o panza de in ca sa nu-l bata vantu si sa nu-l arda soarele. o fi bine? Mameloane raspunsul este da, cand scoate aerul cateodata ma umple de lapte branzit sau nu in functie de cat a stat laptele in stomacel. Iar sotiorul meu face cumparaturi, spala vase, duce gunoiul si cam atat ca dupa aia ne culcam, a, si imi face mie sandwich-uri dimineata. Iar duminica sta cu copilul ca sa mai fac eu cateceva sau sa dorm mai mult. Iuliana asa stiu si eu ca tin pana la 3 luni si jumatate, da' sunt cu intermitente altfel am lua-o noi razna. La mine burtica s-a strans cu totul pe la 5 saptamani, m-ai sezi cu ex Pietricico mai las-o sa plnga vreo doua trei mn pana arunci ficateii in tigaie dupa aia o mai iei,o mai lasi ca tre' sa mananci si tu. eu fac foarte urat can nu mananc multa vreme si intr-o zi mi-a plans si mie Alex de nu am apucat sa bag nimic in gura ca am stat doar cu el in brate: pana seara am clacat, nu ma m-ai puteam opri din plans, plangeam cu hohote. Mi-a tras tati o cearta si m-a instruit ca mai bine plange bb 5 minute singur decat sa ajung sa nu mai pot avea grija de copil. Succes, curaj si multi pupici [pup] Noi avem carusel si eu am senzatia cail enerveaza mai tare adica tace 2min si cand se prinde ca l-am lasat singur urka ca din gura de sarpe. Jucariile inca nu sunt pentru varsta lui - nu le baga in seama Maria si Alex [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
scriu si eu tot cu o mana scuze daca omit pe cineva, voi ati scris mult si eu nu am prea mult timp de scris... Piatra Lunii, cand citesc ce face fetita ta, parca povestesc eu de fi-miu.Noi avem carusel da nu e bun de calmat, are rabdare cand nu are colici si e mancat, sta si se uita la el, a se citi asculta ca de privit, mai putin...uneori sta si jumate de ora, da nu adoarme, cand se plictiseste incepe sa maraie. Eu cand citesc de somn de 2-3 ore ziua la bebei mi se pare de domeniul fantasticului. Mamaleone sotiorul meu a facut pana acum totul in casa ca pe mine nu ma lasa bebe nici sa respir. De ieri am inceput sa profit de perioadele de 15-20 de minute de dupa mese cand uneori e mai linistit si am gatit o ciorbita si am facut un pic de ordine, si tati ma cearta ca zice sa dorm sa recuperez in loc sa fac treaba. Am un sot tare dragut, asa-i? Da a stiut ca va trebui sa ma ajute ca n-are cine. In septembrie va veni mama-soacra si atunci probabil o sa mai respiram. Irinusha, nu-i forteaza coloana lui bebe? Mi se pare tare haioasa. Mona, saracuta de tine. Nici eu nu cred ca o sa mai vreau vreodata la serviciu, poate doar ca Andra cu bebe cu tot. Andra, esti o mamica tare curajoasa sa te duci asa repede la lucru. Te ajuta bebelica la treaba? Fetele voi ma felicitati ca am dat jos 12 kg, da uitati partea a 2-a: mai am inca 10 kg de dat jos... :-( si nu prea cred ca e vreo sansa in viitorul apropiat. Nally, pt listuta: 7 martie 1974 Irina si [copil] Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, va invidiez, cu sotii astia meseriasi ai vostri, al meu se tine departe de toata treaba ba chiar si-ar dori ca eventual sa-l alaptez si pe el, cred ca e mai gelos decat fi-miu mai mare. Il las in pace, ce pisici sa-i fac, il mai trimit la piata uneori. Ptr Nally: 27.11.77
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Va anunt solemn ca baiatul meu a facut un sparc de kk singur singurel in pampers!!!![bis][bis][bis] la baita s-a descoperit minunea!!![:D] nu a fost mult dar e un progres!!!! iupiiiiiii!!!!![bis] Azi am avut o zi un pic mai linistita decat ultimele 2, am dormit aproape toata ziua cu pauzele de rigoare pentru tzatzica... si spre seara am devenit un pic agitati dar ne-am revenit dupa baita cand am mancat si am picat tun!!!![nani][nani][nani] Am inceput lista cu datele noastre de nastere in lista mamicilor, v-am trecut pe toate, fetelor care ati raspuns apelului![dual] pupici![pup] Nally [mamica] si [copil]Sebastian http://community.webshots.com/user/nally116 http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo, sebi, pentru cacatzel!!!:) ce bine de voi, fetelor, sa stiti ca e groaznic s-o las pe bebe dimineata cu tanti lotti si s-o vad numai la 5pm!!!!! las' ca termin cu teza si serviciul asta si trebuie sa-mi gasesc altul, poate ciupesc si eu ceva vreme fara:) - nu ca ne-ar pica bine, ca ne trebe bani pentru toate cheltuielile, c-avem o gramada, sa fim noi sanatosi!:) ziua mea de nastere (ma, da' io stiu ca-s cea mai batrinoaca pe-aici:)): 19 decembrie 1967 va pup ca ma duc sa stau cu lia. ma vrea!:) mona si lia. www.seansimon.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Sebi pt fufu!Nally ,m-am linistit si eu din pc. asta de vedere,si Rares a facut azi noapate [:D] Fetelor i-am transmis gandurile voastre bune Laurinei... Ca sa imi laud si eu sotiorul [;)]...ma ajuta prin casa,face cumparaturile si il mai tine in brate pe Rares cand il daore rau burtica. Pt listuta cu aniversarile 8 aprilie 1978 Iuliana & [bibe]Rares
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Monet stai ca vin si io....24 decembrie 1969. Fetelor cu baietei, la voi s-a decalotat putzulica?La noi nu.Tre sa mem la tanti doctor sa vedem cum sta treaba.Citisem ca nu trebe fortat,dar altcineva spunea ca trebe tras cite un pic la baita .Noi ne-am uitat, da nu am tras sa fortam.Ceva sugestii?????? Multumim de aprecieri la adresa site-ului.Taticutul e tare mindru de el! Nici noi nu avem aer conditionat si daca depaseste 26 de grade il las in tricou cu mineca scurta sau body si pampers.Altfel ii dau o salopeta subtire cu mineca ca el e mai friguros si are minutele reci. Adevarul e ca tare greu ar fi sa mergi la lucru acum.Monet nu ajungi cu banutii la fel daca ai sta acas si sa fii platita mai putin?Ca oricum platesti femeia.. Prichindelul s-a bronzat pe fata si asta numai in timpul cit schimbam directia de mers sa nu il bata soarele.Ma bucur ca are tenul lui taica-su mai creol si n-o sa sufere ca mine la bronzat. De ciclu m-a intrebat si pe mine doc da i-am spus ca n-a venit si ca nu exista regula cind tre sa vina.Sa avem grija la[xinpat] Pupici Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...