Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (12)


Recommended Posts

draga mea caroti-as fi trimis coordonatele mele din prima zi dar nu am cintar. ultima data m-am cintarit in aprilie la un cabinet medical (deci corect) si aveam 61 de kile. in mai, m-am cintarit acasa la niste prieteni si acul cintarului arata 67!!!!! nu pot sa cred ca am chiar atit!!!! stiu ca din aprilie m-am mai ingrasat (dupa haine), dar mi se pare greu de crezut ca am pus intr-o luna 6 kile fara excese alimentare...trece-ma la tabel cu 164 cm si 65 kile. pina vineri ar trebui sa iau leafa si promit ca-mi iau cintar!!! eu am inceput cu monti lunea trecuta (oficial). mai vb!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ehehe, dragele mele, astazi cantarul a fost dragalas: am mai scapat de o jumatate de kilogram! [hop] Poate ca asa arata si ieri, dar n-am avut curaj sa aflu. So, tot inainte ca nu-i chiar atat de rau. Andrada, am ramas uimita sa citesc "ciorba de cartofi"! [:0] M-am si frecat la ochi. Pe bune! Asadar te-ai hotarat sa calci stramb si tu? [;)] Apoi, chiar este ok tic-tacul ala? Ieri am vrut sa iau si eu - ma pocnise o pofta cumplita de ceva dulce si mi-am amintit ca ziceai ca papi tic-tac - dar am constatat ca au zahar. Am mai cotrobait si am gasit niste bombonele, Wrigley's - Extra mints, care sunt cu indulcitori. Mi-am luat dintr-alea. Chiar acum am papat una, dupa ce am citit de tic-tac. [:)] Mai, mai, mai, acum terminati cu ciresele si incepeti cu visinele??? [pofta] Ca dintr-astea nu exista deloc aici. Da' lasa ca vin eu in august in tara! Numai bine, n-o sa mai fie nici acolo! [cool] Branzica dintr-aia am facut si eu pentru Cristi, dar nu mi s-a parut grozava nici aia facuta din lapte integral, ce sa mai vorbim de una degresata. [xx(] Ma rog, eu nu ma omor in general dupa branzica dulce de vaci. Addicted, ce dieta tii acum? Felicitari pentru cele 56 de kg. Cand ma gandesc ca acum cateva luni aveam aceeasi greutate, imi vine sa-mi trag una in cap de lenesa ce sunt! Daca as fi fost cuminte, ma laudam si eu acum ca tine. Ufff... Karina, eu nu beau de obicei cafea, dar astazi dormeam pe mine si mi-am facut una slaba si neindulcita. Incearca sa vezi daca nu poti s-o bei asa, neindulcita, cu m ai mult lapte (degresat) eventual. Monti zice ca, pe langa cea decofeinizata se poate bea si o cafea arabica slaba. Cel putin asa imi amintesc, n-am fost chiar foarte atenta, ca nu ma intereseaza capitolul. Astazi: dimineata - un mar si o para; 2 crackersi de secara (integrali) si o cana cu lapte degresat - o cafeluta luuunga, neindulcita, dar cu lapte degresat (inca mai beau la ea) pranz - 2 ochiuri cu ratatouille si cascaval ras seara - 2-3 (depinde de foame) ciuperci mari (cat podul palmei) umplute cu branza albastra; un ciocanel de pui si salata "verde" (de fapt rosie si creata [:D]) [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat! Sotul meu s-a hotarat de ieri sa scape si el de kg in plus. [bis] Asa ca, vom manca la fel acasa, iar in rest o sa-si mai ia o salata, lactate, fructe etc. Asta dupa ce ieri n-a mancat decat o portocala pana seara si i-am facut morala. O sa tina un semi-Monti sau poate chiar Monti, depinde. [:D] Pana acum nu mi-a facut probleme pentru ca acasa manca ce-i dadeam, dar cu paine, de ex. Adica nu se apuca sa-si faca cartofi pai sau mai stiu eu ce. Ii cumpara gata facuti si ii manca la serviciu, cu carnati. [:p] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by she_wolf [Astazi: dimineata - un mar si o para; 2 crackersi de secara (integrali) si o cana cu lapte degresat - o cafeluta luuunga, neindulcita, dar cu lapte degresat (inca mai beau la ea) pranz - 2 ochiuri cu ratatouille si cascaval ras seara - 2-3 (depinde de foame) ciuperci mari (cat podul palmei) umplute cu branza albastra; un ciocanel de pui si salata "verde" (de fapt rosie si creata [:D]) [pup] Claudia si [pk] Cristi
lupisor, zi si la lumea de la tara: ce e ala ratatouille? [:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vin si io spasita sa dau meniul, desi am calcat strimb :( kg nu le pot da, adica le pot, dar nu corespund, am scapat de consti dar iar apa gramada in tesuturi, de la aceleasi medicamente, sint cu 2 kg in plus :( lasa ca ies ele... Deci, meniul de azi: de dimi 2 caise + o piersica la 11.30: un ness cu lapte la 12.30: 2 rosii cu ulei de masline si busuioc+ castravete+ bucatica mica de brinza abatere: 3 felii de piine neagra deseara: restaurant, deci abatere sigur!!! Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bibilica lupisor, zi si la lumea de la tara: ce e ala ratatouille? [:I]
hihihi N-am mai comentat nimic pentru ca am dat ceva explicatii vineri cand am facut-o. Inca mai pap la ea, ba mai am si maine (post) pentru ca in week-end am papat altceva, de ex pizza. [:D] Asadar, este un fel de ghiveci, sa zicem, cu: ceapa calita, dovlecei, vinete, ardei gras, rosii, masline, usturoi, verdeata (cimbru, busuioc). Este gustoasa, iar "ratatouille" este numele sub care am gasit reteta si...asa i-a ramas. [:D] De data asta i-am pus si ciuperci, fiind de post (vineri). Se poate papa si ca garnitura la fripturi sau se poate face de la inceput cu pui sau alta carnita. [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by she_wolf
quote:
Originally posted by bibilica lupisor, zi si la lumea de la tara: ce e ala ratatouille? [:I]
hihihi N-am mai comentat nimic pentru ca am dat ceva explicatii vineri cand am facut-o. Inca mai pap la ea, ba mai am si maine (post) pentru ca in week-end am papat altceva, de ex pizza. [:D] Asadar, este un fel de ghiveci, sa zicem, cu: ceapa calita, dovlecei, vinete, ardei gras, rosii, masline, usturoi, verdeata (cimbru, busuioc). Este gustoasa, iar "ratatouille" este numele sub care am gasit reteta si...asa i-a ramas. [:D] De data asta i-am pus si ciuperci, fiind de post (vineri). Se poate papa si ca garnitura la fripturi sau se poate face de la inceput cu pui sau alta carnita. [pup] Claudia si [pk] Cristi
iti multumesc pentru ca m-ai luminat... eu in weekend am papat multa bere.....[alcool][alcool][alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrebari : 1.In faza 1 e voie unt ? Am o reteta super de trufe care se poate face cu indulcitor . 2.A facut cineva inghetata cu indulcitor ? 3.Dar frisca in casa ( tot cu chimicala dulce ) ? Cum va rezolvati nevoia de dulce ? Eu ma abtin pana intr-o zi cand balesc ingrozitor , asa ca as vrea sa ma pregatesc ... Intrebare pt fetele din Ro Are careva cantar electronic? Ce marca si de unde l-ati luat .Eu am un cantar cu arc ( l-a adus jumatatea mea din Suedia acu vreo 10 ani ) dar nu mai am incredere in el caci variaza intre 500 g - si un kg . Evident ca e o problema de bibilica - vezi doamne de aia sunt grasa ca ca o va.. ca n-am un cantar bun .Dar as vrea sa-mi iau un cantar electronic . Astept sugestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Vio.N
Intrebari : 1.In faza 1 e voie unt ? Am o reteta super de trufe care se poate face cu indulcitor . 2.A facut cineva inghetata cu indulcitor ? 3.Dar frisca in casa ( tot cu chimicala dulce ) ? Cum va rezolvati nevoia de dulce ? Eu ma abtin pana intr-o zi cand balesc ingrozitor , asa ca as vrea sa ma pregatesc ... Intrebare pt fetele din Ro Are careva cantar electronic? Ce marca si de unde l-ati luat .Eu am un cantar cu arc ( l-a adus jumatatea mea din Suedia acu vreo 10 ani ) dar nu mai am incredere in el caci variaza intre 500 g - si un kg . Evident ca e o problema de bibilica - vezi doamne de aia sunt grasa ca ca o va.. ca n-am un cantar bun .Dar as vrea sa-mi iau un cantar electronic . Astept sugestii
ciocolata cu 70% cacao spune-mi te rog, cind ai zis "bibilica", la ce te-ai referit? la mine sau la cap?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...