Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (12)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elenalove27
[q]Eu ma pitesc de voi si va spun ca o sa revin aici cind o sa ma simt in stare , ca sunt prea egoista si nu imi pun ambitia deocamdata sa ma apuc de slabit.[q] VA pup si va doresc slabire cit mai usoara .[flo]
Te asteptam! [:D] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Desi aseara (in ziua de fructe)am mancat o bucatica de macrou,sunt perseverenta si merg mai departe cu legumele. azi: dovlecei, vinete, un morcov, o ceapa, broccoli la cuptor, fasole verde, rosii, castraveti, ardei, gulii Babeece regim tii tu? Andrada, te asteptam la raport... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata gagici frumoase. Caroline multumesc din sufletul , iar in ceea ce priveste visul meu cel mai frumos este sa ajung din nou la greutatea de 54- 55 kg. meniul meu de azi dim: o ditamai ceasca de cafea cu o lingurita juma de zaharel(indulcitoarele nu le suport) pranz(ora 11:30-12:00) un carnacior de vita la gratar si o felie piept de pui seara (ora 18:00) - o ditamai salata de rosii, castraveti, ardei gras, ardei iute si ceapa si eventual o pulpita de pui la gratar. si apa la greu(plata) va pupacesc cu drag o noua membra a clubului Monty::)) andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! babee, regimul tau l-am tinut si eu anul tercut si am slabit in sase saptamini cam opt kilograme. anul asta n-a mai mers.... ieri mi-am facut de cap!!!!! aseara pe la sase, am gasit-o pe maica-mea pe o terasa si am halit gratar de porc si-o bere. pina aici e aproape bine. terasa era linga o brutarie de unde venea un miros inebunitor.....asa ca in momentul in care m-am trezit in fata cu un corn cu mere aburind, cum sa pot rezista????? l-am infulecat din trei inghitituri, dar ce rau mi-a fost dupa aia.....si fizic si psihic....dar odiseea nu se termina aici. ajunsa acasa, de fapt pe la ora zece ne trezim toti trei ca ne e foame, asa ca am impins o mamaliga si linga ea brinza si smintina. eu am mincat fara mamaliga (macar atit!). apoi a venit o vecina si am incheiat seara furtunos cu inca o bere si doua cani de lapte...mentionez ca toate lactatele sunt de tara.....ce parere aveti? cica eu vreau sa slabesc....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e voie unt ?Nici chiar cel degresat? Uite ca asta mi-a scapat din citirea cartii ...O s-o buchisesc din nou . Atunci reteta mea nu mai este Monti .Dar v-o scriu oricum . Trufe 100 g unt indulcitor dupa gust 50g cacao 2 galbenusuri Se freaca untul spuma.Se adauga indulcitorul si cacao cate putin in untul frecat.Apoi se pun galbenusurile si se amesteca bine .Se fac mici bomboane care se tavalesc prin cacao. Meniu azi: Dim : branza cu rosii , ou fiert Pranz :4 sau chiar 5 mici (sunt chiar mici-ca marime ) Seara : Fructe-probabil tot cirese A, si ca sa nu uit , eu am inceput sa iau si ceaiul antiadipos ( are nalba , ceai verde si inca ceva ce nu-mi amintesc acum), dupa masa de pranz. Multumesc pt sugestiile in ceea ce priveste cantarul . Numai bine Vio.N.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Ieri n-am scris nimic pentru ca nu am fost la birou, am fost in delegatie. Si am mincat asa: ora 6.30: jumatate de pepene galben (0.5 kg) - mama mi l-a adus, era asa incintata ca ma ajuta... ora 8: 50g grau expandat ora 14: ciorba de legume piept pui gratar + salata rosii, varza ora 19: muream de foame, am ajuns acasa si am mincat primul lucru intilnit in cale: spaghete cu brinza de vaci, tot mama... N-am baut deloc cafea, ness. Seara aveam tensiunea 9 cu 5. Azi, voi fi cuminte: 0ra 10: grau expandat prinz: conserva ton in ulei (scurg uleiul) + salata rosii seara: mincare de fasole verde Tinta mea: 60 kg Va pup, Zizica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by missiday
Bibilica, eu am cantar electronic, Tefal, cumparat de la Altex cu 1.700.000.E foarte bun, numai ca nu vrea sa coboare sub 55 kg, nu stiu ce are, cred ca e defect:)) Missiday
ai incercat sa stai de vorba cu el? i-ai explicat ca daca nu coboara de buna voie va trebui sa folosesti ciocanul?.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata silfidele mele dragi !!! Azi dimi, cintarul a urcat 100g iar: 56,4. Dar avind in vedere ca sint si pe stop, sint multumita. Caro, nu e vorba ca nu pot inlatura mierea, dar nu stiu cu ce s-o inlocuiesc, ce indulcitor e mai bun ? Nu mi-a raspuns nimeni.[q] Am sa renunt intr-adevar la combinatia lapte batut- musli, deoarece nu gasesc lapte batut degresat, o sa maninc doar cu iaurt. Sa stii ca nu fac foamea. Eu si inainte mincam putin la prinz, iaurt cu Musli de la Danone, dar dupa un timp am avut curiozitatea sa citesc eticheta si am vazut ca avea zahar si am renuntat. Sint fericita ca a venit vara si pot minca rosii, castraveti, ardei, etc. La noi de fapt masa de prinz e cea de la 18-19, cind ajungem acasa. Nu tb sa-ti ceri scuze, e bine sa ma atentionezi, dar eu chiar nu pot minca mai mult atunci. Claudia, cafeaua si eu o beam neindulcita, dar intotdeauna am preferat ness-ul, care nu prea merge neindulcit. Nu beau in fiecare zi si o fac destul de slaba, dar tb neaparat s-o indulcesc cu ceva. LauraT, mare noroc ai avut cu cintarul. Eu mi-am luat unul tot de la Metro si n-a mers, l-am dus inapoi si n-am avut cu ce sa-l schimb, ca toate aveau bube pe creier. Asa ca mi-am cumparat unul, ca si Missiday tot Tefal, tot cu 1700000, dar de la DOMO. Si merge brici. E drept ca n-am ajuns inca la 55, asa ca nu stiu daca va cobori sau nu sub... dar s-a suit Bogdan azi dimi pe el si arata 13.8, asa ca sint sperante [:)] Ieri seara linga salata am papat si niste sunca. Pot sa va spun ca luni sotul meu a luat 2 ciocolati si m-a tot imbiat sa pap si luni si ieri, dar eu am rezistat eroic si fara prea mare efort. Chestia asta nu prea mi se intimpla inainte. Poate si din cauza multiplelor fructe pe care le pap, nevoia de dulce mi-a scazut. Meniul de azi: dimi: visine si corcoduse - cite un pahar de 500ml din fiecare, ness cu laptic la prinz: 3 rosii, 2 castraveti, 1 ardei gras si ardei iute seara: eterna salata cu telemea si poate ceva mezel... Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...