Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (12)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neatza!! Carolineeee, draga mea, pe unde esti? pariul tau a fost de bun augur,[flo][flo][flo] uite ca am reusit sa tzopai un kil mai jos, iu-huuuu! Ce fericita am fost! De bucurie, sambata, dupa cantarire, am mancat numai cirese toata ziua, aproape 3 Kilograme! La fiecare masa un kil de cirese, na! Sa ma satur! Da’ tot mai vreau:) Si mi-am facut si cadou o abatere mica-mititica: 4 curmale, pe care le-am savurat de buna voie si nesilita de nimeni, cu o mare placere si cu gandul ca o sa ma degust unele la urmatorul kilogram disparut:) So, 56,5 kilograme si incep sa ma simt excelent, fiindca am mai trecut un prag super incapatanat! Ma simt bineeee, iar meniul de azi spune asa: Dimineatza: un iaurt Covalact cu 3 expandatzi de grau Pranz: trei cremwursti mici cu o salata cu de toate (si cu branza):) Pe la 17.30: o ciorba de dovlecei cu o linguritza de smantana. Poate, pe la 21.00, ½ kg cirese, daca imi fac cu ochiul. Asaaa…acum fug sa va citesc si comentariile vin dupa, da? Salutari si pupici tuturor si urarea de o saptamana cat mai buna Andrada34 fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata si o saptamina excelenta! ieri am papat asa: dim - ochi cu salam uscat, muschi de porc afumat (3 feliute) si o felie de cascaval prinz - piept de pui cu maioneza si iaurt, o bere [alcool] si o punga de bakerolls [mariaj] (iertare! am fost la plaja....) seara - am mai bagat vreo doua beri - ne-a invitat mama la terasa.... azi, am asa: dim - ou fiert cu cas si restul de pui cu maioneza de ieri prinz - salata de cruditati cu ton seara - inca nu stiu... verificati-va mailul am trimis la toata lumea si cartea lui monti si dieta dupa grupa sanguina multa bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa un we cu abateri, cu dulceturi, gogosi si altele....am trecut la regimul disociat...astazi lactate:iaurt degresat, branzica dietetica, lapte 0.1%....maine ar trebui legume dar am niste capsuni in frigider care decat sa se strice mai bine ii mananc maine...so maine fructe... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adimercedes, mamamariana v-am trimis cartea, sper sa incapa in casuta de hotmail (mamamariana), ca e cam maricica. Si eu sunt bucuroasa azi ca am mai scapat de un kil, imi arata cantarul sub 68 kg, deci zic 68, sa rotunjesc (vreau si eu cantar electronic...) Disociatul a dat roade, chit ca n-am tinut decat 3 zile, adica lactate, fructe , legume, ca oricum am observat de la turele trecute de disociat ca slabeam doar in zilele astea 3. Deci mai am 5 kg de dat jos si 2 saptamani pana la mare... Hmmmm... Oricum, de azi am inceput abdomene [:D] Va pup, Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bibilica, Crisia: va multumesc mult de tot [pup]!!! S-a notat! Acum ramane sa trec "la aparat" [roker] O sa intru si o sa va bat si eu la cap cu raportul meu... Insa deocamdata trebuie sa citesc cartulia! Dar hai sa va zic ce am mancat eu azi: -dimi: 2 wholemeal pita pocket la toaster (un fel de paine libaneza din faina integrala) cu cascaval olandez (vreo 5-6 felii de 2 cm late si lungi de 10) [pofta] -amiaza: o cana de supa la plic - de pui cu porumb si crutoane, dupa vreo 30-40 de minute: iced mocha (cafea cu sos de ciocolata, inghetata si frisca) --- stiu ca merit [mariaj], dar promit ca nu mai pap nimic dulce (azi) -diseara: salata de fructe: portocale, kiwi si capsu Ce ziceti?!? Va rog eu frumos sa nu dati cu rosii [box] Sa auzim de muuulte kile in minus! Adi [cheers] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooooo...multe fete pe aici! Sa aveti spor la slabit si va asteptam zi de zi cu meniurile, da?? [pup] Caro: iti trimit PM azi cu noua greutate! [pk] Pai, sa incep cu ce am de spus: Adimercedes: nu ai voie sa asociezi painea din faina integrala (glucid) cu cascavalul (lipid). Daca intri pe vechile subiecte Montignac, o sa gasesti foarte multe lucruri discutate care te vor lamuri in privinta regimului. Pana atunci, tine minte painea integrala o poti consuma cu iaurt 0%, lapte 0%, branzica 0%, iar cascavalul cu mezeluri, oua, branza de orice fel. Nu ai voie porumb deloc, deci ai ratat si pranzul. [:D] Ce sa mai zic de crutoane...[:)] Nu dau cu rosii...[pup] Crisia: nu au loc in casuta probabil din cauza ca le-a mai fost trimisa cartea si regimul pe grupe sanguine de catre bibilica. A spus intr-un mesaj lucrul asta! [:)] Felicitari pentru kg pierdut! [flo] Geliza: spor la regim! Ce bine suna capsunile tale...[pofta] Bibilica: maioneza trebuie sa fie fara mustar, da? [flo] ANDRADA: oauuu...[olala] FELICITARI! De cand astept sa citesc un asemenea mesaj!! [flo] [flo] [flo] [flo] Ma bucur ca ai reusit sa treci de pragul care te chinuia de multisor! [pk] Acum nu ramane de facut decat sa continui cu mai mult spor! [pup] Chatonel: nu zic nimic de zacusca...[pofta] Incearca sa consumi prune proaspete sau afumate; poate ai vreun rezultat! [flo] Gata, ca m-am intins... Meniul de azi: dimineata: o nactarina, un mar + omleta cu cascaval pranz, seara: NU STIU INCA! Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adimercedes
Bibilica, Crisia: va multumesc mult de tot [pup]!!! S-a notat! Acum ramane sa trec "la aparat" [roker] O sa intru si o sa va bat si eu la cap cu raportul meu... Insa deocamdata trebuie sa citesc cartulia! Dar hai sa va zic ce am mancat eu azi: -dimi: 2 wholemeal pita pocket la toaster (un fel de paine libaneza din faina integrala) cu cascaval olandez (vreo 5-6 felii de 2 cm late si lungi de 10) [pofta] -amiaza: o cana de supa la plic - de pui cu porumb si crutoane, dupa vreo 30-40 de minute: iced mocha (cafea cu sos de ciocolata, inghetata si frisca) --- stiu ca merit [mariaj], dar promit ca nu mai pap nimic dulce (azi) -diseara: salata de fructe: portocale, kiwi si capsu Ce ziceti?!? Va rog eu frumos sa nu dati cu rosii [box] Sa auzim de muuulte kile in minus! Adi [cheers] "Where there's a will, there's a way!!!"
painea libaneza e ok doar daca esti sigura ca nu are faina alba si zahar prinzul l-ai innebunit definitiv!!!!! nu ai voie sa maninci nimic din toata lista aia!!!!! citeste bine cartulia, nu o data, nu de doua ori, citeste-o de cinci ori si incearca sa prinzi esenta regimului. de fapt nici nu e un regim ci un mod de viata.... oricum ai sa gasesti pe forum multe sfaturi, idei, modele de meniuri...scrie si tu tot ce bagi in gura si in functie de reactiile celor cu experienta iti adaptezi si tu stilul... multa bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

are mare dreptate adriana! eu nu maninc paine de felul meu si am uitat sa spun ca nu se asociaza decit cu brinza cu 0% grasimi.... adriana maioneza a fost facuta de minuta mea, numai cu ou, sare si ulei si un pic de iaurt degresat, ca s-o mai lungesc un pic si sa-i mai taie din grasime....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...