Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (12)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by bibilica
are mare dreptate adriana! eu nu maninc paine de felul meu si am uitat sa spun ca nu se asociaza decit cu brinza cu 0% grasimi.... adriana maioneza a fost facuta de minuta mea, numai cu ou, sare si ulei si un pic de iaurt degresat, ca s-o mai lungesc un pic si sa-i mai taie din grasime....
Foarte bine!! Si eu la fel faceam inainte de Monty, dar acum "uit" de mustar! [pup] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:)]Salutari, din nou.. asaaa... Am citit postarile de peste weekend, asa ca hop! La datorie, ca am si eu ceva de zis, pai sa lipseasca martie din post?:) Ha ha, Caroline, stai linistita, rasul este un mare consumator de calorii, asta cu “rasul ingrasa” e vorba din popor si imi place si mie, dar la cum sunt eu de hlizita, ar trebui sa fi trecut pana acum de suta de kile![:)] Hi hi, doamne fereste! Claudia draga, sa fiu sincera, si mie mi-a trecut gandul cu disociatul in momentul urmator propunerii:). Recunosc: faptul ca uneori facem zile de fructe sau de salate, este ok, ziua de iaurt nu prea mi-ar conveni ca sigur mi-ar chiorai burta:) iar asa, sa mananc numai alb toata ziua, nu prea imi suna apetisant deloc!:) Mergem inainte cu Monti, ca uite, dragutzul, cum ne invatza el ca vointza este mama slabitului .. mmmm..Ce spui tu de mure? Mure inca nu am vazut pe aici, dar am vazut fragi si doamne ce bine aratau! Dar 100.000 /kg!! N-as da! Cu banii astia inghit 4 kilograme de cirese buuuneeee bunutze! Si pepenele este inca scump, este adevarat, august este luna lor, cand am sa fac niste cure de am sa fac raliuri la baie!:) Asa ca stau cuminztica si astept. Caro, dupa ce papi felioiul ala de pepene, stiu si eu senzatia de burta plina, dar macar e plina de pepene si mmm.. hai ca mi-a venit apa-n gura.:) A! grupa mea de sange: 01, asa ca si eu am rasfoit candva niste carticele care te invatzau ce si cum, stateam cu gura cascata intr-o librarie, dar nu m-a tentat asa de mult incat sa cumpar cartile.Dar vreau, macar sa vad mai pe larg, de curiozitate, ce mi se potriveste.cat din partea mea, daca nu ar exista carne, mare paguba! Cand e, e ok , cand nu, nu-i simt lipsa! Insa ai mei, wow, fratele meu si sotia lui cred ca s-ar imbolnavi daca n-ar exista carnitza:):) Cat despre cum s-au pus kilogramele astea ultime, hmm...pai eu am stat ani de zile la 57-58 de kilograme, cred ca vreo 15 ani am avut greutatea asta si cum am luat niste uricioase de Diane 35, hop! Kilogramele au sarit gramada! Ca de fumat nu am fumat niciodata si nici n-am de gand, dulciurile imi plac, dar daca nu-mi trebuie, le las de-o parte. Eu fructe as manca la nesfarsit, cat cuprinde! Salate la fel..Dar recunosc ca mancam paine, in mod normal.Chiar daca neagra sau graham, mai mancam si cate un baton, un sandwich cu doua felitze de paine cu susan sau mac, mai niste sticksuri, mai niste grisine, eh,numai rontaieli rele, mai ales ca atunci cand aveam chef rontzaiam, nu aveam treaba de pauze intre mese si uite ca ciugulitul asta este rau. Oare cum o sa fie cand are sa imi vina si mie randul la un bebe? Macar sa slabesc acum, ca nu se stie niciodata! O sa fiu fidela 4 ever d-lui Montignac! :) Bibilica:)Avem aceeasi varsta.Sa traim! Si sa-ti traiasca fetitza, iar voua, mamici fericite cu fete cucuiete si cochete si baietzi poznasi, sa va traiasca copiii, sa va iubeasca! PS NU te mai apuca de fumat, eu intotdeauna am spus ca merita sa faci numai acele lucruri care intr-un fel sau altul te ajuta la ceva! Ce multumire sau ce satisfactie iti aduce putin fum in nas?:) faza cu: e buna la nervi nu o cred nici in ruptul capului! Poate buna sa enerveze …nervii!:):) Micorint nu stiu daca mai este pe aici, dar si daca nu, am sa trimit spre ea, de departe, un gand de bine si de petrecere frumoasa si mai putin pofticioasa! Ma bucur ca a ajuns la greutatea pe care si-a dorit-o si stiu ca are sa se tina de Monti, mai ales ca ai un sentiment special, de bine, cand vezi cum scapi de surplus. Chatonel, tare rau imi pare de genunchiul tau! Stii ca imediat, daca nu este cazul de gips, se pun frunze de varza zdrobite cu un sucitor din ala de lemn si asa, umede, se leaga pe locul respectiv, sa nu se umfle?... Sper sa te faci bine repede, acum te simti ok?mai fotbalistule… !Ai grija de tine! Addicted! Bine-ai revenit, poftim printre noi! Pentru evolutiile noastre, urmareste tabelasul pe care il pune harnizutza de Caroline, mai clar de atat nimeni nu iti poate explica. La partea cu sfatul pentru cirese, am ridicat mana a aprobare: de acord! Sanatate curata! Stai linistita in ce priveste rapiditatea cu care iti dispar kilogramele, au am atarnat la 57,5 de am zis ca ma urc pe perezti, nu mai puteam, vroiam sa sugrum cantarul! Pragurile sunt grele, dar se trec! Succes!! Regimul asta este fenomenal!Nu-mi aduc aminte sa-mi fi fost macar o singura data foame de sa nu mai pot, de cand l-am inceput! Pur si simplu organismul invata sa se adapteze! Adriana! Nu te mai gandi la cartofi! [:)] Mi-a placut mult faptul ca ai anuntat cand s-a deschis pagina noua la Monti! Multumiri! O saptamana buna in toate! ................................ Oh, my God! O sa bat recordul la postari kilometrice! Gata, am plecat, ca ma ia lumea la bataie!:) Uite, va trimit tuturor cate o [flo] ca sa scap de trasul de urechi!!:) va [pup]Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
quote:
Originally posted by bibilica
are mare dreptate adriana! eu nu maninc paine de felul meu si am uitat sa spun ca nu se asociaza decit cu brinza cu 0% grasimi.... adriana maioneza a fost facuta de minuta mea, numai cu ou, sare si ulei si un pic de iaurt degresat, ca s-o mai lungesc un pic si sa-i mai taie din grasime....
Foarte bine!! Si eu la fel faceam inainte de Monty, dar acum "uit" de mustar! [pup] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
eu nici inainte de monti nu puneam mustar decit daca mi se taia maioneza. mai puneam mustar la un sos pentru oua umplute - maioneza cu mustar, sare, piper, smantana si marar tocat marunt. iese o nebunie.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel, mustarul este interzis in faza 1:) Bibilica, am sa te rog si eu sa imi trimiti un mail cu dieta aceasta legata de grupele sanguine, sau macar pentru 01, cat am eu la : hertica@yahoo.co.uk Multumesc anticipat. Adriana, multumesc![flo] Stii cum ma simt? fericita si uite, imi vine sa [biz], asa usurica ma simt! eh, asta ca sa am si eu o saptamana super, asa cum va doresc tuturor! ssshhh, ma opresc, azi am sa fiu mai tacuta (ti-ai gasit!), ca am ocupat deja doua pagini!! ssshhhh....Mi-a fost dor de voi, asta este explicatia! Am zis! plec.da' ma intorc:)[:)] Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by chatonel
de ce trebuie maioneza fara mustar? Eu am citit pe mustar si nu are zahar in el. Toulouse, la ville rose [roker]
chatonel, nu este voie mustarul in sine, nu zaharul din el!! Monty nu da voie la boabe sau faina de mustar. Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bibilica, parca ma incanta si pe mine regimul pe grupe. Please,da-mi un mail. Adresa o gasesti la profilul meu. (Stiu ce inseamna sa trimiti mail-uri nenumarate...[:D] Cartea lui Monty in varianta electronica a plecat de la mine prima oara si uite cum "se misca" acum pe net!! [:)]) Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adimercedes, bun venit, sedere placuta si cu rezultate! Cel mai bun sfat l-ai primit deja, Adriana ti-a spus sa intri pe vechile subiecte.. ai sa vezi ca ai sa ai o lista luuuuunga de ales papa de care vrei tu si, mai ales, corect! [:)]Nu da nimeni cu rosii,tu ca esti la inceput si trebuie sa citesti cartea cu atentie si sa vii aici mereu sa iti lamuresti nelamuririle[:)] Noi suntem intotdeauna aici.Nici nu-ti dai seama ce mult timp scutesti cautand meniuri deja postate, mai ales ca au si "adaugirile" de rigoare, aduca sfaturi si "e bine" sau "nu e ok". Sper sa iti placa in clubul nostru si sa ai rezultatele pe care le astepti! Succes! o [flo] de bun venit! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu ultimul mesaj ca sa nu ma luati la bataie!! [:D] Fetele, am citit mai demult pe forum ca multe persoane primesc mesaje ciudate de cand si-au dat adresele de mail direct pe forum. Mai bine da-ti un PM cu adresa ca-i mai sigur! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dim la fete... Sunt fericita..am reusit dupa o luna de stagnat la 73 sa adau la 71.Asta cu Scarsdale.In sfarsit..Doamne ajuta! Azi: -dim:gref+cafea -pranz:ar trebui spanac cu branza..insa am facut mancarica de pastai si am sa fac un gratar de pui. -seara:branza cu rosii(desi ar trebui peste cu rosii) Mai..faptul ca nu am mai pus in gura deloc interzise s-a vazut!Si ieri am fost la soacramia.Facuse placinta de branza...era calda..si ne-a dat si bere,dulceata de nuci si dulceata de capsuni.Eu..nik mai..ma intelegeti??Nik! lasa ca mai dau eu jos ...macar sa ajung la 70..Doamne ajuta! Va pup si va urez un inceput de sapt extraordinar! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...