Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (12)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bibilica, am gasit o chestie "tare" la dieta grupei A: Produsele lactate sunt slab digerate si produc insuline- un factor in incetinirea metabolica. In plus, produsele lactate sunt bogate in grasimi saturate, care afecteaza inima, duc la obezitate si diabet. Cum sa fie posibil asa ceva????? Nu inteleg deloc logica! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
Bibilica, am gasit o chestie "tare" la dieta grupei A: Produsele lactate sunt slab digerate si produc insuline- un factor in incetinirea metabolica. In plus, produsele lactate sunt bogate in grasimi saturate, care afecteaza inima, duc la obezitate si diabet. Cum sa fie posibil asa ceva????? Nu inteleg deloc logica! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
probabil se refera la lactatele grase (de taran [:D]), nu la cele degresate cu care ne jucam noi, regimistele.....eu n-am citit decit dieta mea (o)si n-am gasit nimic ciudat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, De azi ma alatur si eu celor care regimul M. Anul trecut, eu am tinut o dieta hipocalorica (1600 cal / zi) si am reusit in 4 luni (ian - aprilie) sa dau jos 13 kg (de la 80 la 67 kg - 1.65m). Toata primavara, vara, toamna m-am mentinut, pina au venit sarbatorile si am inceput sa pun iar. Asa am ajuns la 73 kg cind mi-am dat seama ca daca nu iau masuri urgente, e grav. Am inceput sa tin iar aceeasi dieta hipocalorica, dar n-a mai dat rezultatele de anul trecut. De aceea m-am hotarit sa tin regimul M. Vointa am, cartea am citit-o; ma primiti printre voi? Daca da, ies in curind la raport. Zizica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by zizica
Buna fetelor, De azi ma alatur si eu celor care regimul M. Anul trecut, eu am tinut o dieta hipocalorica (1600 cal / zi) si am reusit in 4 luni (ian - aprilie) sa dau jos 13 kg (de la 80 la 67 kg - 1.65m). Toata primavara, vara, toamna m-am mentinut, pina au venit sarbatorile si am inceput sa pun iar. Asa am ajuns la 73 kg cind mi-am dat seama ca daca nu iau masuri urgente, e grav. Am inceput sa tin iar aceeasi dieta hipocalorica, dar n-a mai dat rezultatele de anul trecut. De aceea m-am hotarit sa tin regimul M. Vointa am, cartea am citit-o; ma primiti printre voi? Daca da, ies in curind la raport. Zizica
bine ai venit! maine dimineata te prezinti la raport!!! succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bibilica merci, eu am gresit, am scris in graba si am uitat sa pun o cifra pe langa nume:) asa ca e ok, am primit; comentariile maine, fii pregatita:), ca eu "stodeez" intai:).. ..Asa ca Adriana, multumesc mult, m-am gandit si eu dupa ce am trimis ca unde m-o fi mancat sa imi pun adresa pe forum, da uite ca a fost ok, am pus-o cu lipsuri, neintentionat:)Pur si simplu nu era aprins beculetzul pe Num lock.. si n-am realizat Insa stii, ma gandeam, apoi: aici toata lumea este de treaba, nu vad cine ar face tampenii, mai ales ca venim aici fiindca dorim si avem nevoie, cred ca e ok si cu adresele... ca nu este o idee buna, stiu. Oricum, nu deschid niciodata ceea ce nu cunosc. Numai bine si ..pe maine! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nou-sosite in randul nostru, bine ati venit si iesiti la raport! Eu am fost plecata la munte we asta, unde am mancat gratare de pui la greu, ba cu mici, ba cu carnaciori, si intotdeauna cu salata! Dulciuri n-am mancat, ca n-am avut la noi, dar tot am pacatuit cu niste seminte, si albe, si negre, si...cam multicele! Plus vreo 2 pahare de suc! La kg, tot la 51kg si ceva ma invart, dar nici cuminte nu sunt! De azi vroiam sa tin regimul disociat pe zile, dar fiindca am fost pe drumuri de dimineata pana acum, am mancat cu totul altceva, adica nimic pana la ora 13, cand am dat de niste biscuiti graham (foarte buni, dar interzisi, caci, desi au faina integrala, au si zahar), iar acum cand am ajuns acasa am mancat niste zmeura si un iaurt mic cu fructe (si el interzis, desigur!). In continuarea zilei sper sa fiu mai cuminte, o sa mananc pe la ora 17 o branza Fagaras si mai pe seara un lapte batut 0.1%. Si restul de zmeura, desigur... Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...