Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (12)


Recommended Posts

Draga Caroline, desi cu intarziere ma alatur si eu in clubul vostru si sper sa ma primiti. nu reusesc sa slabesc indiferent ce oi face. am 62 kg. la inaltimea de aprox. 1,60. in ultimele 2 luni m-am ingrasat 9 kg. ce sa ma fac? am omis sa spun grupa mea sanguina este AB4. cu drag andreea mami lui theo si florinake http://www.community.webshots.com/user/mamicaluitheo a sa nu uit si adresa mea de e-mail este freeandra@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by mamicaluitheo
Draga Caroline, desi cu intarziere ma alatur si eu in clubul vostru si sper sa ma primiti.
Mamicaluitheo, esti bine-venita printre noi! Intreaba si ti se va raspunde! Daca vrei, poti citi tot ce s-a scris pana acum, sa iei notitze si daca ai nelamuriri, aici ne gasesti! Mie imi face placere sa te avem printre noi, mai ales ca am urmarit subiectul legat de Florina cu bebelul de 5 luni care n-a apucat sa se nasca, din pacate, si nu pot uita ce-ai facut pentru ea. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate! [asia] [pup] Cred ca o sa tin si eu Scarsdale, poate saptamana viitoare...[:p] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! aseara pina la urma am papat friptura de porc cu celebra salata de rosii cu busuioc[cool] azi am asa: dim la 7:30 un ceai - perfect figura de la celmar (cica e de slabit, dar cum n-ajuta, asa nu strica, dar macar e de plante) la 9 - ou fiert cu sunca si cas (imi place la nebunie combinatia..) prinz - ce-a ramas din friptura de aseara cu rosii (de data asta simple, ca sint la birou si nu pot sa miros a usturoi..) iar pe seara ma gindesc la un peste, ca n-am mai mincat demult si tare mi-e dor... fetelor, pe voi va sustin sotii vostri? al meu ride de mine cu gura pina la urechi...zice ca de fapt eu fac cura de ingrasare, nu de slabire....la cit maninc....(am mai scris eu pe undeva ca de cind m-am angajat la 18 ani, nu am mincat niciodata 3 mese pe zi - deci va dati seeama ca fac un efort sa maninc si dimineata si la prinz) ai vostri ce comenteaza?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, Iar vine vorbareatza la apel:) Meniul de azi: 8.00- lapte batut light (0.1%) + 3 felii grau expandat 13.30 –mancarica de fasole verde + doua felii gratar de vitel 18.30 – ciorba de cartofi + salata cu tot ce trwebuie + branza. + nelipsitele doua bobitze de TicTac N-am gasit ieri cirese, asa ca azi suspin dupa ele:) Eh, pana plec, ca o sa ma opresc direct in piatza.Acum au aparut visinele. Bune si ele, nu? poate putin cam acre, anul asta.. Da’ merg. Gata.iar plec la citit.ma intorc:) Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bibilica
buna dimineata! aseara pina la urma am papat friptura de porc cu celebra salata de rosii cu busuioc[cool]
[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] Mai, diseara o incerc sigur ca ...[pofta] [pofta] [pofta] In privinta sotzului, ce sa zic? Vine seara acasa si nu stie el cat mananc si ce mananc toata ziua, dar se bucura cand ii spun ca am mai pierdut 1kg! [olala] Mi-a dat o limita de slabire: cica sa intru in jeansii in care eram imbracata cand ne-am cunoscut!! (asta se intampla in studentie, asa ca vrabia malai viseaza! [zz]) Atunci aveam 55kg...[:(] si acum...67![:0] Dar si-un copil la activ!! [patut] Lasa ca in [pathot] nu se observa prea mult...Are pe ce pune mana! [:p] Gata... Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello slabutele !!! Am venit si eu pe aici, sa va spun ca dupa we cu multe abateri si ziua de ieri cu 2 lgte miere, azi dimi aveam cu 500g mai putin ca ieri - 56,3. Ce o mai fi si cu asta nu stiu. In conditiile in care azi dimi au venit rusii, deci ar tb sa arat ceva mai mult decit in mod normal. Claudia, stiu ca nu am voie miere, dar asa m-am obisnuit cu ness-ul cu miere si laptic... Mai beau si cu indulcitor, dar nu e acelasi lucru. Eu tot timpul am crezut ca mierea ingrasa mai putin ca zaharul, dar nenea Monty zice ca nu, asa ca sint destul de amarita... Adriana, e o idee buna cu brinzica de vaci, dar eu abia apuc sa-i fac bbului brinzica, pt mine sa numai vorbesc. Si cind ma gindesc la brinza aia fara nici un pic de grasime, mai bine maninc o salata... Mai Ema, vorba lui Adriana, unde vrei sa ajungi ? Eu am 150 cm si daca as avea 53 as fi mai linistita - tinjesc la 50, dar... Brinzica de vaci eu o fac asa: fierb laptele, il iau de pe foc si la 1 l lapte adaug 10-12 lgte zeama de lamiie (de la o lamiie mai mare). Amestec, las sa se raceasca eventual in apa rece, dupa care strecor si las la scurs intr-un tifon. Andreea, bine ai venit si kg cit mai putin - cit mai multe date jos. Meniul meu de azi e asemanator cu cel de ieri: dimi: lapte batut cu musli; din pacate laptele batut e mai gras de 0.1%, dar nu pot minca zilnic iaurt... si ness-ul cu miere si laptic prinz: 3 rosii, 2 castraveti, ardei iute - azi n-am ardei gras; seara: eterna salata, si dupa 2-3 ore cirese, daca apuc sa cumpar. Fetele ce ma fac cu mierea ? Spuneti-mi si mie ce indulcitor mai bun folositi voi, ca ce am folosit eu nu mi-a placut. Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adriana_mihnea
quote:
Originally posted by bibilica
buna dimineata! aseara pina la urma am papat friptura de porc cu celebra salata de rosii cu busuioc[cool]
[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] Mai, diseara o incerc sigur ca ...[pofta] [pofta] [pofta] In privinta sotzului, ce sa zic? Vine seara acasa si nu stie el cat mananc si ce mananc toata ziua, dar se bucura cand ii spun ca am mai pierdut 1kg! [olala] Mi-a dat o limita de slabire: cica sa intru in jeansii in care eram imbracata cand ne-am cunoscut!! (asta se intampla in studentie, asa ca vrabia malai viseaza! [zz]) Atunci aveam 55kg...[:(] si acum...67![:0] Dar si-un copil la activ!! [patut] Lasa ca in [pathot] nu se observa prea mult...Are pe ce pune mana! [:p] Gata... Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
[:D][:D][:D][:D][:D] asa este!!!!! eu cind ma pling la sotul meu ca ce tare m-am ingrasat, el ride si spune: "lasa draga, nu te mai plinge, esti mai confortabila..".... si mie imi vine sa-l string de git!!!!! pe mine ma vede ce maninc pentru ca lucram impreuna.... acuma, vorba ta : ce pretentii pot sa am? nu mai am 17 ani, am mai tras si un plod, nu ma pot compara cu pustoaicele de liceu....dar totusi ma roade, ca nu arat asa cum vreau eu.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha, Bibilica stii ca nici eu n-am mancat niciodata asa de ordonat cum manac acum? ma mai si tin de orele de masa, cel putin dim si pranz, pentru ca sunt la serviciu, nu-mi scapa de la orar:) Depre soti..nu ma bag, le las pe fete la comentarii, ca eu n-am:) Caroline, multumim pentru tabel.mmm a inceput sa-mi placa ce scrie la mine:)))) Ce ne-am face noi fara tine? She_wolf, dragutza de claudia, am murit de ras la faza cu schimbatul grupei sanguine, hi hi, inca mai rad, pot sa ma alatur si eu? pai daca mie imi spune cineva sa renunt la legume, il mananc! eeeee![:)] Multumesc pentru felicitari[asia], mmm.ce bine ma simt! le fel si Karinei! (Karina, cum este la volan, cu carnet in buzunar si nu pe post de invatacel?:)) Zizica, tu mananci foarte corect, n-ai putea insa schimba nessul cu inka, de exemplu? sau cafea fara decof.? cred ca ar fi chiar foarte bine si uite, Bibilica spunea ca este foarte gustoasa cafeaua fara cofeina..poti incerca. Missiday, nu te intrista, stii bine ca pragurile de stagnare sunt din ce in ce mai incapatanate pe masura ce te apropii de greutatea dorita.Fii rabdatoare si continua cu Montignac, sunt sigura ca ai sa fii foarte multumita daca ai rabdare cum ai avut si pana cum. Pai eu m-am leganat mult si bine la o anumita greutate, de nici nu mai vroiam sa vina sambata, sa ma cantaresc:) Succes in continuare! MamicaluiTheo, bun venit!Are sa fie bine, 9 kg sunt cam mult in numai doua luni, dar are Monti grija sa scapi de ele daca esti ascultatoare! Citeste toate postarile, ai sa ai multe raspunsuri deja din start! PS Nu am ajuns inca la croitor, astept sa mai slabesc:) dar multumirile raman, la fel si numarul de telefon! Geliza, bravo! Fructele sunt super in anotimpul asta, legumele la fel, numai sa nu vrem nu slabim! Adriana, sari repede cu retzeta aia de branza, ca mie laptele acela dulce 0,1 Oke nu-mi plac deloc, poate ma faci tu sa-l cumpar pe considerente de branza dulce, ia sa te vedem! Babee, bun venit, bun venit!! Portile sunt larg dechise, ne bucuram sa ne marim familia!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada, multumesc. E f. bine cu el in buzunar, mai greu la volan... Am ce am cu pietonii cind nu circula prin loc permis, mai mi se opreste masina sau plec cu scirtiit de roti de la stop. Dar orice inceput e greu. Andrada, am scris reteta de brinzica de vaci mai sus, dar nu cred ca-ti va placea... Ea e buna asa, dar cind o faci din lapte macar de 1,8%. Karina+ [copil] Bogdanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...