Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (12)


Recommended Posts

Andrada, draga mea, n-am facut niciodata branzica de vaci din lapte de cumparat. Ii fac bebelului din lapte praf. Dar sa "compun" o reteta acum pentru voi: - se pune laptele la fiert si cand clocoteste se adauga suc de lamaie (eu ii fac cantitate mica si pun 1 sau 2 lgte de suc, dar la cantitate mare incercati pana se imbranzeste laptele!). Cand s-a separat bine branza de zer, se pune la scurs intr-un tifon. Am citit ieri pe un topic ca ar iesi mai buna daca este lasata vreo 2-3 ore in zer si apoi scursa! Cica cazeina din zer ramane in branzica si nu este aruncata impreuna cu zerul... La fel poti face branzica de vaci si din calciu lactic, dar nu stiu cate pastile la 1 l lapte. Daca nu ma insel, 10-12! Fug sa-i fac masa printzului meu! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare,gagicutze! In primul rand va multumesc pentru primire, She_wolf si mie mi-a fost dor de tine,serios vb! Bibilica esti tare haioasa,sa stii! Si Andrada atata timp cat dai sfaturi fetelor nu cred ca esti vorbareata deloc.Eu eram de fapt aia care scria numai vrute si nevrute pe-aici,cred [alcool] Caroline acu dadui si eu peste tabel,l-am tot cautat pe aici si nu il gaseam,mi-a fost rusine sa va intreb pana acum,si uite ce mi-e dat sa vaz! Laura_T mai are un pic si atinge greutatea mult-visata,felicitari!Si majoritatea dintre voi nu mai aveti prea mult pana la tinta,bravo! Eu am mancat ieri piersici si o limonada,iar azi o supa taraneasca,am facut slalom cu lingura prin farfurie ca sa ocolesc taietzeii,nici nu imi mai plac,bleah.Iar acum am dat gata cam un sfert de kil de cirese de-alea pietroase si mari si buune. De dimineata aveam 56 de kg,iupiiii! Intrebare:tabelul este numai pentru fetele care tin Monti? Am postat mai demult o poza la "frumoasele" ,varianta "intre si intre" si voi mai posta,cand ajung la 47.Sper sa nu mai fie mult pana atunci [?] Va pupicesc pe toate si sa fiti cuminti,stiti voi la ce ma refer! [flo] http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, am inceput si eu de ieri Monty dar n-am apucat sa scriu "raportul" Acu , sa spun tot : Ieri : Dimineata : Branza (100 g)cu 3 rosii si 1 ou fiert .Branza este telemea de oi. Pranz : branza cu rosii si o bucatica de file porc la gratar ( cam 75 g) Seara : cirese galbene si rosii (cam 500 g poate 600 g) Astazi Dim: rosii, telemea,2 oua fierte Pranz : 4 mici gratar fara nimic altceva Pe seara am programat cirese . Spuneti-mi, va rog, arata a Monty ? Este telemeaua OK ( stiu ca e cam grasa asa ca am oarecari indoieli ) Sper sa scap si eu [grasa] de sunci ...Numai bine tuturor...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Vio.N
Buna tuturor, am inceput si eu de ieri Monty dar n-am apucat sa scriu "raportul" Acu , sa spun tot : Ieri : Dimineata : Branza (100 g)cu 3 rosii si 1 ou fiert .Branza este telemea de oi. Pranz : branza cu rosii si o bucatica de file porc la gratar ( cam 75 g) Seara : cirese galbene si rosii (cam 500 g poate 600 g) Astazi Dim: rosii, telemea,2 oua fierte Pranz : 4 mici gratar fara nimic altceva Pe seara am programat cirese . Spuneti-mi, va rog, arata a Monty ? Este telemeaua OK ( stiu ca e cam grasa asa ca am oarecari indoieli ) Sper sa scap si eu [grasa] de sunci ...Numai bine tuturor...
Ai mancat foarte bine; Monty recomanda branzeturile. Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele - buna dimineatza In primul rand sunt suparata pe Andrada….ciorba de cartofi seara [bang] dupa ce a fost exemplu pentru toata lumea aici pe forum….hm..L .. Noroc ca au aparut visinele….lol…apropos, mananca-le in combinatzie cu alte fructe (mere de ex.) – taie merele bucatzele, scoate samburii visinelor pune si niste ananas din compot fara zahar, niste kivi, amesteca-le… si sa vezi ce salata minunata iese.. Andreea (mamica lui theo) – Bine ai venit!– am sa te trec in tabel, dar zi-ne si la ce greutate doresti sa ajungi…. Ce ai visat tu mai frumos… ca numai aici, in clubul Monti, visele sunt realizabile. Apropo si eu am grupa sanguina AB4 si vezi ca la noi se recomanda peste si cane de curcan pentru slabit. Eu m-am pus pe file de cod congelat cu legume congelate – fierte la abur. (stii tu – “scandurelele” alea de cod). Nu te lasa infometata, mananca pe saturate din alimentele premise. Daca senzatzia de satzietate nu apare, cand consideri ca ai mancat suficient fa o pauza de 20 minute… ai sa vezi ca senzatzia de satzietate apare mai tarziu Bibilica, da-mi si coordonatele tale sa te trec la “catastif” Karina, daca nu potzi inlatura mierea, atunci inlatura grasimile (laptele peste 0.1%grasime) si musli de la aceiasi masa, altfel te chinui degeaba…. Pana la urma este numai o chestiune de vointza… trebuie sa potzi si tu, ca nu esti mai prejos decat celelalte. Aveam o profesoara de matematica in liceu care spunea “trebuie sa pot sa fac asta atata timp cat e omeneste posibil – nu-I nici o diferentza intre mine si cel care poate – tot 2 maini, 2 picioare si un cap pe umeri” Cat despre masa ai de pranz “3 rosii, 2 castraveti, ardei iute” – asta-I masa de pranz? Esti sigura ca n-ai uitat ceva? Trebuie sa mananci pe saturate din alimentele si combinatziile premise. Iarta-ma ca te “cert”, dar e mai bine sa stii toate lucrurile astea… Sorry [flo] Vio.N, nu mai manca rosii dimineatza. Monti zice ca nu ar fi premise decat la masa de pranz sau seara…. Eu nu am incercat sa vad diferentza, dar te vom urmari pe tine, si daca continui, vom vedea rezultatele tale… asa ca tu esti “cobaiul” acum … [:D] Meniul meu de azi: Dimi: Cafea decaf + cereale integrale Pranz: file de cod + legume la abur Seara: pepene rosu Va doresc o zi mirobolanta, Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...