Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timpul chiar vindeca ranile???


Recommended Posts

Te rog sa nu te superi, ci doar sa privesti adinc in tine si sa-ti raspunzi sincer la intrebarea: Chiar i-l iubesti sau doar te-ai obisnuit cu el? Eu sunt desprtita de 2 ani si inca mai am sentimente puternice pt el. De ura nici nu poate fi vorba, chiar daca dupa altii as avea suficiente motive. Daca ai ajuns sa gindesti si mai ales sa spui ceea ce ai spus despre el, tu fettzo nu esti fericita si nu vei fii niciodata fericita alturi de el. Iti lipseste acum, pt ca, asa cum am mai spus, te-ai obisnuit cu el. Dar, nu cred ca omul se va schimba, pt ca nu cred in schimbari majore. ezi-ti de viata ta, iubeste-ti familia, dar nu te neglija nici pe tine si o sa vezi ca intr-o zi o sa apara si jumatateaa ta. Olandezul tau zburator, nu cred ca era...... Sa fii iubita! Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns
draga iulia,toate fetele care ti.au scris au facut-o foarte frumos,si au dreptate.Daca tu il iubesti atat de mult,si el te iubeste(ca dragostea adevarata nu dispare cu una cu doua,chiar daca l-.ai ranit foarte tare acum)..atunci cred ca sunt sanse mari sa va impacati,unde este iubire este si iertare si intelegere. Si daca vine sa te ceara frumos de la ai tai,poate ,cunoscandu-l,mama ta va fi cu inima mai usoara si nu va mai suferi atat. Dar numai daca tu esti cu adevarat sigura ca s.a schimbat in bine,cu marijuana e boala grea si Doamne fereste sa nu duca spre alte droguri mai puternice..si poate vrei sa ai copii cu el intr-o buna zi.In aprilie ai stat 10 zile...nu e prea mult timp sa te convingi ca un om s-.a schimbat fundamental.,mai ales ca ati trait euforia revederii. Si daca tu iti doresti in sufletul tau sa te intorci,sa fii cu el,poti sa incerci..vorba ceea..sa nu-ti para rau ca NU ai facut ceva,macar stii una si buna! sa ne tii la curent! anca http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Iulia, La tine se pare ca a fost exact pe dos, ai avut responsabilitati cind trebuia sa fii doar un copil, si acum esti tratata ca un copil (de Hans)cind esti gata sa iei viata in piept. Vorbeste cu el (si cu mama ta eventual) de nevoile tale. Spuneai ca el are nevoie de tine, ca mama ta are nevoie de tine... Tu ce vrei? Tu cum ai vrea sa arate relatia ta cu el? Cu mama ta? Spune-le la amindoi ce simti, numai asa se maturizeaza relatia cu celalalt, ascultindu-i si spunindu-i celuilalt EXACT ce avem nevoie. Poate vrei cursuri sa poti capata o slujba, poate vreo suma de bani pe luna doar ai tai...etc orice te face comfortabila in relatie. Succes, A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu stiu ce sa-ti spun!!! Insa am sa incerc. De ce nu-i scrii lui ceea ce ne-ai scris noua intr-un mail, sa-l faci sa inteleaga ca de fapt tot ce ai spus a facut-o ca sa te urasca si ca nimic nu-i adevarat. Si ca ai facut si tu cum a facut si el de multe ori: cand te facea sa suferi si apoi isi cerea scuze. Asta ca sa te inteleaga mai bine, si sa simta pe pielea lui suferinta ta. Spune-i ca ai vrea sa crezi ca se va schimba insa ti-e greu si de aceea te-ai speriat si ai spus cuvinte dureroase. Mama ta ar trebui sa invete sa se descurce si fara tine, asa cum intr-o zi tu vei ramane fara ea. Eu zic ca daca il iubesti sa-ti urmezi inima ca sa nu-ti para rau. Macar mai da-i o sansa si daca nu s-a schimbat poti pleca cu inima impacata stiind ca tu ai facut totul, asa o sa te gandesti mereu la "ce-ar fi putut fi". Multa bafta! Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, tu chiar crezi ca el s-a schimbat? Poate se simte doar singur si de aceea te vrea inapoi. De unde stii ca nu va incepe sa se poarte la fel cu tine, atunci cand veti sta, din nou, impreuna? Te-a umilit, te-a calcat in picioare. Dacaa se va purta mereu cu tine asa? Eu nu m-as putea intoarce la el, daca as fi in locul tau. Plus chestia aia cu marijuana... Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa vorbesc ca o baba acum dar eu o intzeleg perfect pe mama ta.Pentru ca ea te-a facut, ea ti-a dat viatza, ea te iubeste cel mai mult pe lumea asta.Ea vrea sa fii fericita si cum simte mama ta ce se intampla cu tine nu simte nimeni pe lumea asta. Cum ai putut tu sa stai 4 ani si sa nu vezi ca prietenul tau e homosexual?O femeie la un moment dat isi da seama de astfel de lucruri.Cum ti-ai dat tu seama asa tarziu ca Hans fumeaza marijuana?Marijuana miroase clar, plus ca ii observai iesirile.Dupa toate cate ti-a facut tu tot mai vrei sa te intorci la el. Ar mai fii de zis dar nu ma bag, ceea ce am vrut sa zic e ca eu o intzeleg perfect pe mama ta si eu cred ca as reactziona la fel in locul ei.Ea vrea sa te stie in sigurantza si fericita. Eu iti doresc multa fericire, sa stii ca-mi pare rau ca treci prin greutatzi de natura sentimentala(caci banuiesc in rest slujba ai in Romania) dar nu te amari fiecare isi gaseste perechea pana la urma,nici nu o sa-tzi dai seama cand o sa-l intalnesti pe fat frumos.Si o sa fii fericita si tu si parintzii tai caci sa stii ca mama ta nu-tzi doreste raul. Iti tzin pumnii sa ai noroc in dragoste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit de cateva ori mesajul tau... Ce sa-ti spun..eu consider ca ai platit pretul in relatia asta si ca ar fi cazul sa te gandesti numai la tine si la fericirea ta..ai suferit destul...si poate asta e un semn ca nu e el ceea ce iti trebuie...mai ales ca tu ai primit "trezirea" exact cand el trebuia sa vina in Romania.. Mult noroc si multa fericire sa gasesti! [pup] AniS "Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, In primul rand va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns si m-ati sfatuit.Imi cer scuze ca am lipsit pana acum, dar am fost la Bucuresti. Hans a vanit in Romania, cand eu as fi bagat mana in foc ca nu va veni, avand in vedere ca cu cateva ore inainte de a pleca eu i-am zis ce i-am zis. Sambata si duminica am fost ca si moarta...aveam un sentiment, ca si cum cadeam incet, incet intr-o prapastie...Luni m-a sunat si mi-a zis ca totusi a venit in Bucuresti si ca vrea sa ma vada, ca el nu crede o iota din ceea ce i-am zis si ca vrea sa ii zic in fata daca e adevarat sau nu. Asa ca luni seara am plecat la Bucuresti, printre blestemele mamei acre imi zicea sa nu il aduc acasa ca ii casa ei si ca nu vrea nici macar sa il vada. Cand l-am vazut, credeti ca am putut sa ii mai zic ceva...pur si simplu am izbucnit in plans si a fost de ajuns doar sa ma ia in brate!Am stat doar ieri in Bucuresti, si am decis ca eu sa ma intorc singura acasa sa vin sa imi iau bagajul si sa ne intoarcem in Olanda. Cand am ajuns dimineata acasa era doar tata si i-am zis lui si atunci el .... nici nu pot sa zic ce a facut..oricum mi-a zis ca el se omoara daca eu plec, ceea ce aproape a facut...l-am gasit cu o franghie in mana, prin gradina!!! Sunt sigura ca face asta sub influenta mamei, de fapt mi-a si zis ca el nu suporta sa o vada pe mama suferind. Dar pe mine, cum suporta sa ma vada ca sufar??? Nu am si eu dreptul la fericirea mea? E drept ca Hans a facut greseli, cum de altfel si eu am facut o groaza, dar oricine are dreptul la o a doua sansa! Acum pur si simplu nu mai am putere. Poate ar trebui sa zic ca mai degraba sa il pierd pe Hans, ca poate nu e dragostea vietii mele si ca nu il iubesc atat de mult cum cred eu, ca e doar obisnuinta...si sa renunt la el, decat sa imi pierd unul din parinti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Complicat........initial ti-am zis sa privesti adinc in tine si sa vezi daca el e cel pe care i-l iubesti si-l vrei pt toata viata. Se pare ca acest capitol pt moment l-ai elucidat. Dar, e trist ca ai tai procedeaza asa. Sincer, nu am mai auzit pina acum un asa caz........E clar ca sunt dependenti de tine, dar chiar asa.....Cred ca ar fi bine sa vorbesti cu Hans f. deschis, sa-i explici torul, sa aibe incredere in tine is in relatia voastra, iar tu sa mai ramai o vreme linga ai tai. Eventual fie sa incerci sa le explici ca nua u dreptul sa te santajeze, ca apoi sa ramii traumatisata pe viata, fie sa mergi cu ei la un phiholog/phisiatru.- Nu e drept ce fac: Iti doresc sa gasesti calea cea mai buna pt tine. Te pup si sa ne tii la curent cu ce se mai intimpla cu tine Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga iulia...nici eu nu am mai auzit pana acum asa un caz...cu siguranta parintii tai iti vor binele,binele care cred ei ca este bine.Tu le.ai povestit mai demult ce greseli a facut el si acum nu mai pot avea incredere ca s.a schimbat cu adevarat al tau Hans. Totusi santaj de felul asta,sa umble tatal tau cu franghia in mana..m-a socat,la fel ca lesinurile mamei tale si faptul ca ai gasit-o cu lumanarea aprinsa. Sunt sigura ca se va rezolva totusi situatia asta... e bine macar ca a venit iubitul tau,ca v.ati impacat,ca sunteti siguri de dragostea voastra. Incearca sa vorbesti cu mama ta,rational,spune.i doar sa te asculte un sfert de ora si fa.i macar sa accepte sa-.l cunoasca. e usor de spus...greu de facut,dar intr.un fel sau altul trebuie gasita o solutie.Nu poti taia in sufletul parintilor tai,ai suferi o viata intreaga daca ar face vreo nebunie si relatia cu Hans s.ar spulbera,dar poate poti sa.i faci sa inteleaga sau macar sa accepte ca asta e chemarea inimii tale. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...