Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si tatici din Elvetia - partea 2


Recommended Posts

fetelor, va dau o veste importanta: de la 1 octombrie 2004 nu se mai pot trimite bani prin posta din elvetia! se pot trimite doar daca ai cont la posta sau atunci trebuie sa platesti trimisul 40!!! chf si sa ai un act de identitate cu poza valabil. daca ai cont la posta, costa in continuare 12 franci trimisu'. Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by lorelei_19
Da m-am gandit eu ca esti suparata cu plecarea parintzilor. Asha e, timpul asta zboaaara ca nebunul, cand avem clipe frumoase. Lasa ca mai vine ea si ai s-o rasfetzi pe cinste [pup] Eu cu Elisa n-am vorbit, da oricum am s-o intreb ca vrem sa ieshim la o bere in zh amandoua- sa vedem ce si cum. cred c-ar interesa-o contactele, doar stii cat e de deschisa. Pupici si sper sa ne vedem cat mai curand, daca nu, cel tarziu pe 21 august. tel ti l-am trimis bineinteles pe privat. [pup] Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Multam lorelei_19.....Da` pot si eu s-o intreb pe elisa [:)]..... insa ma gandeam ca daca vin amandoua la petrecere poate sunt interesate sa se cunoasca. (zic si eu?!?) Cami1974 unde ai disparut? [:D] ps lorelei> Acum am vazut si mesajul tau cu trimisul banilor. Multumim de info. Cred ca am postat in acelasi timp. [pup] ~~Adela & [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt si eu din nou, prezenta la apel! Eu am tot fost pe drumuri intre Germania si Elvetia, ca am tot avut chestii de rezolvat sau incheiat la vechiul domiciliu. Ana, multumesc mult de urari si multe pupicuri inapoi. Fetele, intrebare ref la 21 august: cand se va discuta ce aduce fiecare? Eu as pregati cu placere cate ceva, un dulce si un aperitiv. Vin multi elvetieni? Inteleg ca si ei ca si nemtii: petrecere inseamna sa mananci si sa bei bine si sa dicuti pana te doare limba, nu tu dans, nu tu poante. Si ref. la intalnirea de la Bodensee: trebuie sa ne trecem numele pe o lista? Se plateste ceva sau cum e? Am povestit de intalnirea asta unei perechi prietene din Germania si m-au intrebat daca ar putea veni si ei. Ca eu am tot povestit ce bine ma simt la petrecerile cu romani. Eu voi mai "trage" ceva muzica si voi pregati ceva CD-uri pentru 21 august. Multe pupicuri dulci la voi toate si inca o data, abia astept sa va cunosc personal.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am recitit mesajele si Laura ne-a rugat sa facem lista cu cine vine si ce aduce fiecare. Asa ca haideti sa ne organizam putin si cand vine Laura din conced sa aiba surprizaaa:[il] 1. Laura: 2 adulti si 3 copii: aduce bauturi 2. Adela: 2a+1: m-am gandit sa fac o salata de cartofi ca merge cu gratarelul si un chec. 3. Lorelei: 1a+1 4. Coccinelle: 3a+3: salata boeuf si 2 prajituri si CD-uri cu muzica 5. iren: 2a+ 2? 6. cami:2+1, aperitiv + dulce, si CD-uri cu muzica 7. Silvia ?: 2 8. Elvira??? Mai cine???? Cami> referitor la intalnirea din Konstanz. VINE CINE VREA! Cred ca ar fi bine sa stim cate persoane in caz ca rezervam vreun local. Deocamdata nu e nimic sigur. Mai este pana atunci. ~~Adela & [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coccinelle vine cu 3a+3,voie buna[:)], muzica româneasca pe CD-uri [disco] 2 prajituri(nu va spune ce!)[pofta] si salata de boeuf[yum] Lorelei, nu ne faci tu (te rugam frumooos [pup]) o lista electronica(tabelara)în care sa ne înscriem fiecare cu cîte persoane vine si ce aduce? va dau[flo] pupici multi Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, doamnelor! Cum o mai duceti, ca nu ne mai vazuram cam de multisor... Noi sintem bine, io astept sa nasc- oofff, ca nu mai vrea ploada asta sa iasa, ca m-am saturat! La party o sa vina sigur mama cu Bogdanelu, ca de mine nu-s sigura, si nici de soata...ziceam s-aducem niste chiftelute si inca ceva, nu stiu ce...nu-s sigura de chiftelute, da daca nu-mi mai vine alta idee, o las p-asta. Iren burticoasa [grasa]& Bogdanelu nazdravanu [copil] dpn 25 aug
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetilor , aici sunt ,dupa o vacantza de vis petrecuta in Spania cu Omar si prieteni mei de acolo. Felicitarii pentru organizare cit timp nu am fost eu pe aici.[flo][flo][flo] Ora 15 cred ca este ok.Din partea mea s-ar putea sa fie mai multa lume ,nu stiu acum catzi ,dar vor fi invitatzii mei si eu voi aduce totul si pentru ei. Giny< ce zici facem si un tort ? Totul este bine când se termina cu bine ! Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, bine-ai venit [pup]. Asteptam sa ne povestesti despre Spania, uite ca n-am ajuns niciodata, si tare mi-as dori. Da o sa incerc sa o vad prin ochii tai[;)] Ginyshor, n-am mai avut timp de nick, mi s-a intors puiu acasa si avem la pregatiiiiiri, de nu ne vedem. Si nici nu se arata foarte bine saptamana asta. Da sper sa ne descurcam prin dc. Uite ce lista faina a facut Adelush, doar o completam. Eu m-am gandit la o salata greceasca, cu branza feta, roshii si castravetzi. E ushor de facut si e faina. Din pacate noi o sa stam doar vreo 2 ore, dar macar sa ciocnim un pahar de apa, tot o sa avem timp. Irenush, cand vine Bianca, ca noua ni s-au lungit urechile de asteptare? e vreun semn ceva-ceva? Pupici la toate si abia astept sa ne vedem! Ana Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lorelei_19
Irenush, cand vine Bianca, ca noua ni s-au lungit urechile de asteptare? e vreun semn ceva-ceva? Pupici la toate si abia astept sa ne vedem! Ana Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Cumatra, ne-am hotarit sa n-o mai cheme Bianca, ca nu-i place lu tati, asa ca acu avem de ales intre Julia si Denisa, ca al doilea nume o sa fie Alexandra...Cred ca se naste ploada inainte sa ne hotarim noi ce nume sa-i punem...[:D] Iren burticoasa [grasa]& Bogdanelu nazdravanu [copil] dpn 25 aug
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...