Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si tatici din Elvetia - partea 2


Recommended Posts

Fetele,va pup pe toate[flo] As fi vrut eu sa va mai scriu, dar nu am mai avut pe ce (PC)[(pc]. Da, marti(13)mi-a intrat monitorul în greva.Si uite asa din vorba în vorba[tel]am aflat ca dragutza si darnica doamna Lorelei ar avea unul pentru mine.Ca de la ea tocmai vin acum cu monitor frumos si voie buna! Ana, sa-ti dea Dumnezeu si tie tot ce ai nevoie! Cami si Daniela sînteti binevenite!!! [bis]Nu veniti si voi sa ne cunoastem la un party al sarbatoritilor din august? Adelasi Patrick mai face din cînd în cînd cîte o partida de joaca noaptea(de 2-3 ore).Si ma vrea numai pe mine ca partener de joc.[^] Cred ca e vîrsta, sau caldura, sau luna plina, sau...nu stiu, doctorul zice ca e vina mea ca sînt prea buna(e un dragut)[:D] E drept ca la mine sînt multe da facut si nu prea am mult timp de forum, dar tot va mai fac din cînd în cînd semn.Acum va doresc noapte buna![nani] Pupici Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, bine v-am gasit! Ginyshor, cu draga inima, nu-i bai! Mi-a facut si mie placere sa va avem de oaspeti! Camy, ce sa-ti spun? E stresant cu mutatu si dac-ai sta mai aproape, mai c-am face o claca sa te ajutam [:D] da asha... pan-ajungem la tine ai ispravit tu singurica :) Danielutza, bine-ai vinit! Uite, si eu sunt moldoveanca si maaandra, nevoie mare! de bucurie m-am si mutat in cantonul Aargau, care-i un fel de Moldova pentru Elvetia[:D] Da nu-i bai, eu mi-s fericita moldoveanca :) Iren si Adelush, imi pare rau pentru voi, fetili, si daca tot nu va lasa puii sa dormitzi, amenintzatzi-i ca-i iau eu vreo 2 zile si-au terminat-o cu mine :) Laura, se poate? sigur iti fac invitatia, cum sa nu! trimite-mi puiule textu- poti sa mi-l spui si la telefon[:D] si s-a facut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, dupa cum vad numai eu sint singurica in cantonul Ticino. Nu ca as fi vrut sa fitzi toate moldovencele aici, dar macar de samintza vreo citeva. Si de ce toate romancutzele v-ati dus la Zurich, ce italienii nu va plac, al meu e bun [papica] ca deja am pus vreo sase chile de cind sint aici. Dar in august plec in concediu si va povestesc daca am slabit sau... [gravi] Va trimit de la Melide-Ticino multzi pupici dulci [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelei> i-am zis Juliei ca o iei la tine vreo doua zile [:-)))] si uite ca ma lasa sa mai dorm si eu... dar nu prea mult, la 6 dimineata ne trezim! Maine (imi) sosesc musafirii si am niste emotiiiii sa ajunga cu bine: acum sunt pe drum, cu doubleT[bicla]. Danelutza> concediu placut si te asteptam cu povesti. ps Mai bine schimbam titlul: ca nu suntem toate mamici si apoi tatici n-am vazut pe-aici. Ce spuneti?[:D] ~~Adela &[zana]Julia -2 ani-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare: cum e cu intalnirea de la Bodensee? M-as bucura mult daca as putea participa si eu, dar nu am nici cea mai mica idee ce trebuie sa fac pentru asta sau daca este de fapt posibil sa particip. Hilfeeeee! Danielutza, si de la mine concediu placut si relaxant. Poate cineva sa-mi spuna daca se obisnuieste in Elvetia sa se mearga cu copiii in Krabbelgruppen? Puiul meu are 10 luni jumate si tare i-ar prinde bine sa se intalneasca si el si cu alti copii. Desi tare m-ar bucura daca ar fi o grupa romaneasca, dar cred ca e cam greu.[RO] De mine ce sa mai zic, vreau sa mai vorbesc si eu romaneste si nu numai la telefon. Si nici singura[:(] La toate mamicile le doresc nopti pline de somn. Puiul meu doarme noaptea, dar numai daca-l iau la mine in pat. [patut] M-am saturat de ploaie[pic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cami> Daa noi mergem la Krabbelgruppe si la Spielgruppe. Mai ales in perioada iernii tare bine mi-a prins ca mai vedea saracuta si alti copii. Dar din august va merge la gradinita si scap. (sper!) Fetele, Giny va intreba daca veniti la petrecerea din 21 august in zürich? Apoi urmeaza intalnirea de la Konstanz (la bodensee)pe 18/19 septembrie unde vine cine vrea cu mic cu mare. Inscrieti-va pe [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27812&whichpage=9"]lista[/url] si mai veniti cu propuneri ce am putea face la intalnire. pupici ~~Adela &[zana]Julia -2 ani-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela, wow, ce repede ai raspuns. Si ma bucur de ce citesc.[roker] Ma voi inscrie pe lista si o sa incerc sa vin si cu idei. Giny, eu citisem de intrebarea pentru 21 august, dar n-am stiut daca sa raspund sa nu ma bag ca musca in lapte. Dar, daca se poate, eu as participa cu mare placere. Poti insa sa-mi dai si mie niste detalii despre ce e vorba exact? Adela, unde se poate afla pe aici ce Krabbelgruppen exista? In Germania aflam de la cunoscuti, dar aici nu-i am inca... Frumos cu gradinita, si eu abia astept. Chiar asa, pe aici trebuie sa inscrii copilul cu ani inainte la o gradinita? In Germania asa mi se spusese. Pupicuri la toate si o dupa-amiaza fara ploaie (desi am impresia ca aici unde locuiesc eu ploaia deja exagereaza [toanerele])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unde poti afla de Krabbelgrupe? - eu am primit de la spital (cand am nascut) cateva pliante cu adrese de Krabbelgrupe la mine in localitate - am vazut afise la cabinet la pediatru - sau poti suna la primarie si intrebi - am vazut chiar si in cartea de telefon ceva numere la Krabbelgruppe sau Spielgruppe Nu mai stiu la ce adresa pe net am vazut repartizarea pe localitati: (daca ai timp sa cauti? [8)]) -www.kinderkrippen-online.ch www.kidsweb.ch www.spielgruppe.ch Pentru tine e usor ca stii limba. Eu nu prea stiu germana si tot m-am bagat in vorba cu mamici in parc sa mai aflu una alta pentru copil. Asa ca in parc, incet incet acum cand e vara poti afla multe. [:D] Eu am inscris-o pe julia in noiembrie 2003 si in august 2004 i-a venit randul la cresa dar in continuare va trece la grupa de gradinita. (la 3 ani) pupici de sub umbrele, [pic] ~~Adela &[zana]Julia -2 ani-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADELA,CAMI,va multzumesc pentru urari, si cind ma intorc din vacantza poate va dau o veste buna [gravi] si ma inscriu in clubul mamicilor, iar pe sotzul meu in clubul taticilor, iar mai apoi tzinetzi-va bine fetelor ca va bombardez [zid] cu intrebari despre cum se cresc...[copil] Dar pina pe 8 august ne mai scriem Pupici pentru toate romancutzele[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...