Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si tatici din Elvetia - partea 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura, concediu minunat si sa vii cu bine inapoi. Zile senine si distractie pe cinste tie si lui Omar! Adelush, multe salutari parintilor si fratelui tau! Ma bucur pentru tine foarte mult! Auzi, am o intrebare: ai putea sa fugi o seara de-acasa- asha, cateva ore? poate o punem de o cafea prin zürich, zug sau luzern, unde ti-e mai ushor. ce zici? sta fata cu bunicutza? Daniela, ce muzica ai? eu nu prea am muzica romaneasca si tare mi-ar place. Poate facem schimb si-ti dau altceva. Tu ce asculti asha, cu placere? Irenuuuuush, cumatra scumpa, distractie placuta maine, si sa-ti traiasca ficiorashu! maine-poimaine te vedem soacra-mare [cheers] "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelei> multumesc.[pup] O sa le transmit parintilor mei salutarile tale. Al meu husband e plecat in Anglia zilele astea si eu imi fac de cap: ma alint la coafor, cabinete, magazine si julia sta cu bunicii hi hi Asa ca poate fug si pana la Zürich sa ne vedem. Laura> concediu placut. Sa ne povestesti cum a fost si neaparat sa vedem pozeeee. Pupici lu` ginererul meu.[:D] Iren> Sa-ti traiasca Bogdanelu![cheers] La multi multi ani![s] Sa creasca mare sanatos si sa va bucurati de el! Distractie placuta si cadouri muuuulte! Aaa.. si pozeeee vrem! Si de la Julia un pupic.[pup] Danelutza> tu vii pe 21 august? ~~Adela & [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelai, eu stau linga Lugano, localitatea se chema Melide, cred ca ai auzit de ea. Daca vretzi sa vedetzi Elvetzia in miniatura, aici ma gasitzi. N-ar fi rau sa facetzi o petrecere si aici, din gradina casei mele putetzi vedea si lacul si muntzii. E o minune, cind rasare soarele din spatele muntzilor si reflecta in lac. Adela, nu pot veni pe 21 de august, ca de pe 8 pina pe 23 plecam in vacantza, in Calabria. Cica e tare frumoasa marea in zona respectiva. Apropo, Lorelai scrie-mi si mie cum e cu carnetul de conducere. Mi-a spus Iren ca si tu il aveai din tzara si apoi l-ai schimbat aici. Se da vreun examen...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la fete! Noi stam si lenevim in casa, o sa-i iau un tort lu' Bogdanelu, sa papam cu totii, ca petrecere deocamdata nu facem, majoritatea copilutilor sint in ferie, asa ca sarbatoritu, mai tirziu... Bey, daca Adelutz poa' sa vie in Züri, io zic sa iesim mai multe la o pizza, nu vreti? Da acu, mai fuguta, ca miine, poimiine, nasc si gata cu distractia![:D] Poate chiar in w-endu asta, ce ziceti? Iren burticoasa [grasa]& Bogdanelu nazdravanu [copil] dpn 25 aug
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irenush, la raport! de acord, vin cu toata inima. doar ca nu stiu daca merge in weekend, inca nu e clar daca mergem sau nu in bern in weekend la cumnata-mea. buna idee, sa stii! dar daca nu se poate, atunci saptamana viitoare, in orice zi! doar spuneti cand putetzi voi si eu zbor! si stiu un restaurant unde au o pizzzzzaaaa, de te lingi pe degete. si pretzul e ok. si sa-mi lashi si mie prajitura, mancacioasa mare ce esti [:D] Danielutza, am fost anul trecut la Swissmininiature, uite aici: http://community.webshots.com/photo/95928336/95929703IGDFTF A fost intr-adevar superb! sa stii ca eu una ash veni. Nu am timp mult, poate doar 2-3 ore, da cu placere!!! cu mashina fac doar 2,5 ore pana in Ascona. Si cu permisul: poti sa dai examen DOAR in primul an de cand esti in Elvetia daca ai permis din romania, asha era cel putzin acum 4 ani! Suni la politzia rutiera si intrebi si te programezi pentru examen. Examenul este NUMAI de condus, mergi cu un instructor pe autostrada, prin orash, etc. Daca vrei mai multe amanunte, scrie-mi pe privat si tzi le dau cu drag. Pupici elvetiencelor mele dragi, tre sa fug la treaba iar. Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lorelei_19
Irenush, la raport! de acord, vin cu toata inima. doar ca nu stiu daca merge in weekend, inca nu e clar daca mergem sau nu in bern in weekend la cumnata-mea. buna idee, sa stii! dar daca nu se poate, atunci saptamana viitoare, in orice zi! doar spuneti cand putetzi voi si eu zbor! si stiu un restaurant unde au o pizzzzzaaaa, de te lingi pe degete. si pretzul e ok. si sa-mi lashi si mie prajitura, mancacioasa mare ce esti [:D] Danielutza, am fost anul trecut la Swissmininiature, uite aici: http://community.webshots.com/photo/95928336/95929703IGDFTF A fost intr-adevar superb! sa stii ca eu una ash veni. Nu am timp mult, poate doar 2-3 ore, da cu placere!!! cu mashina fac doar 2,5 ore pana in Ascona. Si cu permisul: poti sa dai examen DOAR in primul an de cand esti in Elvetia daca ai permis din romania, asha era cel putzin acum 4 ani! Suni la politzia rutiera si intrebi si te programezi pentru examen. Examenul este NUMAI de condus, mergi cu un instructor pe autostrada, prin orash, etc. Daca vrei mai multe amanunte, scrie-mi pe privat si tzi le dau cu drag. Pupici elvetiencelor mele dragi, tre sa fug la treaba iar. Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm "Daca dragoste nu e, nimic nu e".
Atunci lasam pe saptamana viitoare: in week-endul acesta nici eu nu pot: suntem invitati la masa (sambata) si duminica poate ajungem la cascada rheinfall...depinde de vreme, daca nu merem la einsiedeln. Apropo de permisul AUTO. Lorelei departe de mine gandul sa te contrazic.[:o)] Uite, la noi in canton e asa: primul an de sedere in elvetia ai voie sa conduci cu permisul romanesc. Dupa acel an nu mai este valabil permisul si trebuie sa dai examen pentru permisul elvetian de conducere. Sotul meu si-a dat examenul auto la 1 an si 4 luni de sedere aici (a "trisat" cateva luni he he). Iar prietena mea (lorelei tu o stii pe nicoleta) si-a dat examenul dupa 4 ani de sedere aici. Danelutza cel mai bine e sa suni la politie sa intrebi: si apoi cu cat mai repede cu atat mai bine. [sofer] Asteptam sa "uzi" noul carnet.[pahar] O da, la Melide am fost si eu, bineinteles la Swissminiatur. Superbe locuri in canton la voi.[^] ~~Adela & [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff, [ups] m-am informat, permisul de conducere este valabil doar un an, dupa... la revedere nu este valabil. Trebuie sa dau proba practica cu masinutza, am sa trisez si eu cu o luna, dar pina pe 25 sept. trebuie sa-l dau, asa ca ma apuc de exersat[sofer], dupa... va anuntz, si daca avetzi timp, va astept la Melide sa-l udam impreuna[alcool] Pupici la toate [pup][pup][pup], si sper sa-mi iasa morcovelul am gresit morcovoiul asta din fund [consti]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...