Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Canada (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by ange podeanu,ce fac copii? nu ne spui nimic de ei. Intr-o luna-mi vin si mie copii acasa.Poate ne vedem. ange,mamica de 2 ori
Merci de intrebare Camelia.Copiii fac f bine,numara pe degete zilele pina plecam spre Florida,adica simbata dimineata. Poate dupa ce se mai dezmeticeste Irina,o punem de o alta intinire prin august septembrie.Tie cind iti vin copiii? Numai bine.Ai fost o draguta,am citit despre ajutorul deosebit pe care l-ati oferit Irinei. Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana,sa aveti vacanta placuta! Noi am planificat Florida pt. iarna.Abia astept sa-mi povestesti cum e pe acolo[:D]Sa nu ratati disney lannd-ul. Copii mei vin in august.Acum le caut bilete.Am disperat fara ei.e aiurea rau.. Binenteles ca ne vom vedea.Sa dai un semn cand va intoarceti. Dantza mamaruta,eu am trimis acte in ro. cu posta canadiana.O singura pagina de 2 gr. costa in jur de 15 cad.Daca pui scrisoarea cu aviz de confirmare nu cred ca nu ajunge. Altfel nu stiu.Poate cu DHL-ul e mai sigur dar mult mai costisitor.Mergi la posta si inform. O zi buna! ange,mamica de 2ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danuta, du-te la canada Post, au Priority Courier, costa 80-90 CAd, ajung in 2 zile. Canada Post lucreaza cu DHL in Ro. Eu cu FedEx am avut experiente neplacute. Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, n-am mai intrat cam demult pe-aici dar sunt foarte ocupata cu Victor (nascut pe 24 mai) si cu colicii etc, stiti voi. Planuim sa mergem intr-un weekend pana la Niagara, cu soacra-mea care e in vizita si ma gandeam ca poate puteti voi sa-mi recomadati un hotel/motel/pensiune mai ieftina in zona. Sorry, ca nu apuc sa citesc ce-ati mai discutat pe-aici dar datoria ma cheama. Mersic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La rates&reservations poti afla preturile in perioada in care vreti sa mergeti, pentru toate motelurile de pe lista din stanga. Gasesti date si despre localizare, cat de aproape sunt de cascada. Daca esti cu copilas mic, nu ti-as recomanda sa stai prea aproape de zona centrala, pentru ca este galagie. Chiar daca sunteti putin mai departe, este o parcare ieftina (5 dolari era acum doua saptamani) langa Skylon Tower. Dar m-am luat cu vorba si am uitat de site: http://www.infoniagara.com/hotels_and_motels/Niagara-Falls/advantage/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caro sau oricine mai foloseste pompa de muls : cum le sterilizati si cind, prin fierbere, zilnic?Nu mi-am cumparat si sterilizator, dar daca imi spuneti ca e musai o sa-l cumpar.Biberoanele le spal cu detergent si apa fiarta clatite bine, bine la fel si pompa, din cind in cind le si sterilizez. Cum tre' sa fac?[pup] BB al meu are scaunul fff moale de citeva saptamini, eu zic ca e de la dintisorii care ne dau mari batai de cap, totusi scaunul ei ma termina, e moale, moale.Asa trebuie sa fie in perioada cu dintisorii?Voi ce stiti ca am auzit pareri si pareri.[flo] Saru'mana pentru rindurile voastre!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Emilly
caro sau oricine mai foloseste pompa de muls : cum le sterilizati si cind, prin fierbere, zilnic?Nu mi-am cumparat si sterilizator, dar daca imi spuneti ca e musai o sa-l cumpar.Biberoanele le spal cu detergent si apa fiarta clatite bine, bine la fel si pompa, din cind in cind le si sterilizez. Cum tre' sa fac?[pup] BB al meu are scaunul fff moale de citeva saptamini, eu zic ca e de la dintisorii care ne dau mari batai de cap, totusi scaunul ei ma termina, e moale, moale.Asa trebuie sa fie in perioada cu dintisorii?Voi ce stiti ca am auzit pareri si pareri.[flo] Saru'mana pentru rindurile voastre!
eu sterilizez pompa odata pe saptamana. O fierb in oala... 10' in clocot. Toate partile, mai putin manerul.... De spalat sa nu care cumva sa o speli (pompa sau biberoanele) cu detergent antibacterial. Cat despre scaun.... hmmmm... poate sa fie de la caldura, de la ceva ce ai mancat tu.... ii mai dai si altceva decat lapte de tzitzi? Daca da, atunci aceea ar putea fi cauza.... Eu de diaree/scaun moale de la dintisori nu am auzit inca.... Si in general, scaunul de bebei alaptati exclusiv la san este moale, nu beton.... Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...