Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Canada (5)


Recommended Posts

Multumesc caro, mult.Ii mai dau cereale de orez, o fi ele de vina? Mai am o problema pentru mamicile care alapteaza.De citeva zile mi-a scazut cantitatea de lapte, ce scoteam in 3 ore acum scot in 5.Ma ingrijoreaza tare. Exista vreo tableta miraculoasa pe care o pot cumpara eu fara reteta pentru a-mi mari cantitatea de laptic???........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
A... caro, ii mai dau si apa filtrata fiarta si racita, sa incerc oare cu apa plata citeva zile?tu cum ii dai apa? Pompa o spal cu detergent de vase Ivory, sper sa nu fie asta cauza. Scaunul e atat de moale ca curge din pampers, asa tre' sa fie? De la caldura, nu stiu ce sa zic, la noi in casa e ok, chiar racoare, si nu stiu daca eu sunt de vina cu ce maninc pentru ca o tine de ceva vreme cu scaune moi, vre-o doua saptamini.In speranta ca isi revine am inceput sa-i dau suc de morvov si piure de 3 zile, fara efect insa.Habar nu am ce sa fac, o sa dau o fuga la un CLSC sa le pun o intrebare ca pina in 30 august cind avem programare la pediatru mai e o groaza. In cazul in care sunt nevoita sa ii bag si lapte praf in completare exista vre-o metota sa il accepte usor?Il amestec cu lapticul de la mine sau i-l dau pur si simplu? Multumesc mult caro si sper ca nu te-am ametit cu problemele mele. Inca o data mii de multumiri![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ange
oanagabriele,la medicul Sefler despre care vorbesti in mesajul tau se poate ajunge fara "relatii"?As vrea sa-mi fac ceva analize si nu am medic care sa-mi dea trimitere...buna treaba! onutza,si zi asa dai o cafeluata? nu sunt din zona ta dar vin oriunde doriti daca o puneti de intalnire[:D] beu,bafta la examenul pt. sofat! podeanu,ce fac copii? nu ne spui nimic de ei. Intr-o luna-mi vin si mie copii acasa.Poate ne vedem. ange,mamica de 2 ori
Dr.Sefler este oftalmolog. Orice poate sa sune pentru o vizita, nu cred sa fie vreo problema (alta decit ca poate dura...). Este f.greu sa gasesti un medic roman generalist. Cei care sint la Montreal nu prea mai iau pacienti, asa ca nu prea am nici un sfat sa-ti dau. Pe curind Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Christina, din ce imi aduc eu aminte de cand am cercetat lista, printre cele mai ieftine erau Gardens Inn, Falcon Inn si Melody Motel (daca esti membru CAA ai si reducere 10%). Incepe cautarea cu astea trei si vezi daca iti plac. Eu gasisem vreo 6-7 moteluri convenabile, daca vrei caut maine lista si-ti mai spun. Noi am stat foarte ieftin la un motel numit La Riviera, dar era chiar langa o strada extrem de circulata (mult zgomot) si nu avea frigider in camera. Avantajul era ca ajungeam la cascada in 7-10 minute pe jos. Daca as avea bebe mic nu as merge acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Donia
Emilly, si Roxana a avut scaun moale cat timp am alaptat, iar cu cereale era si mai moale. Cand le scoteam, revenea la normal, cand ii dadeam din nou, iarasi era foarte moale.
S-ar putea sa fie cerealele de vina, perioada ar coincide... Multumesc mult de ideie[pup] Acum ce ma sfatuiesti sa fac, sa le continui sau nu? [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emily, cum ii dai cerealele si ce fel de cereale? Eu stiu ca cele din orez constipa, chiar pediatrul m-a atentionat cand mi-a zis sa-i dau ca s-ar putea constipa Laura. Daca i-ai cumparat din cele cu formula in ele deja poate formula nu ii prinde bine. Eu zic sa nu intrerupi cerealele pentru ca sunt o sursa de fier de care bebita are multa nevoie. Incearca, daca tu crezi ca e de la cereale, sa schimbi marca sau sa i le prepari altfel (cu putin lapte matern sau chiar cu apa fiarta si sa le dai cu lingurita). Dar eu zic ca daca copilul tot mai face asa moale in continuare sa il duci la medic sa vezi ce are. Poate are o bacterie la stomac si de-aia face. Nu vreau sa te sperii dar mai bine sa fii precauta. Numai bine, Catalina si Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am dat tot mai rar si pana la urma le-am scos o perioada de cateva luni, ca avand scaunul atat de moale se irita foarte usor la fundulet, eram de-a dreptul disperata. I-am mai dat dupa ce am terminat cu alaptarea, adica dupa varsta de 8 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...