Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Canada (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mamicilor din Canada as avea si eu o intrebare am vrea sa incepem sa contribuim pentru education(RESP) insa am vazut ca RESP sint cam de 2 feluri prin banci si un altul prin societatile de asigurari (cum ar fi Canadian Scholarship Trust Plan) Voi pentru care ati optat? Va pupici Dana si Joshua http://members.rogers.com/joshuas/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamicilor, cum ati reusit, in primele luni in Canada, si cu bebeul, si cu serviciul si cursurile de franceza? Cum ati gasit gradinita asa repede si, mai ales, cum s-au obisnuit micutii vostri la o gradinita in care ceilalti, impreuna cu educatorul, vorbesc in franceza sau engleza, limbi pe care ei nu le cunosc deloc. Multumesc anticipat. Pupici. Alina si [copil] Andra !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor...am lispit o luna de pe site ca am avut examene plus mama mea a fost in vizita din Romania. asa.... stiti ce fac eu? visinata...:) mi s-au copt visinele ...:) Pe 26 august plecam spre casa pt 2 saptamani numai. Michael va avea 11 luni atunci...Aveti ceva sfaturi pt calatorii cu copii mici? ( o saptamana v-am cautat ptin tot forumul pana am dat de voi) Anca si Michael www.barabas-andreea.ca http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=moosy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Donia Noi am descoperit un site care, cred eu, va poate ajuta cu engleza, sunt multe jocuri, poate mai gasiti si ale cantecele (acolo e si "Twinkle..."[bang]). Multe din desenele animate de acolo sunt foarte populare in Canada. www.pbskids.org
Nu gasesc Twinkle, twinkle...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici din Montréal stie cineva un medic oftalmolog pentru copii unde se poate ajunge mai usor? Catalin baietelul meu de 3 ani si jumatate mi se pare mie sau are un pic de strabism asa ca , am decis ca trebuie facut un control.La medicul oftalmolog care mi l-a recomandat doctorita lui nu am putut nici macar sa ma programez caci nu facea programari fiind ocupat pana prin iarna.Mai am o intrebare :unde se ia examneul de conducere mai usor(proba practica)caci am incercat in Henri Bourassa fara succes.Multam de raspunsuri.Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Emilly
quote:
Originally posted by Donia Noi am descoperit un site care, cred eu, va poate ajuta cu engleza, sunt multe jocuri, poate mai gasiti si ale cantecele (acolo e si "Twinkle..."[bang]). Multe din desenele animate de acolo sunt foarte populare in Canada. www.pbskids.org
Nu gasesc Twinkle, twinkle...
Emilly, Gasesti oriunde la sectiunea de copii...uita-te cu atentie pe CD-uri..noi am gasit la Toys R Us. Succes in cautari, Cristina http://community.webshots.com/user/khristin107
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Emilly
quote:
Originally posted by Donia Noi am descoperit un site care, cred eu, va poate ajuta cu engleza, sunt multe jocuri, poate mai gasiti si ale cantecele (acolo e si "Twinkle..."[bang]). Multe din desenele animate de acolo sunt foarte populare in Canada. www.pbskids.org
Nu gasesc Twinkle, twinkle...
Stai ca se trezeste Roxana imediat si o intreb [:D] Eu nu prea stiu unde e. Hai ca am gasit. E la Teletubbies, apesi pe primul microfon din dreapta, apoi din nou pe primul din dreapta. Mie mi se face pielea gainii cand ascult, parca e dintr-un film de groaza, mai ales ca se repeta intruna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...