Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Avon vs. Oriflame


Recommended Posts

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu am mai cumparat orif. de cand mi-am luat gelul lor anticelulitic cu alge, care dupa ce ca nu are nici un efect iti mai face si pielea lipicioasa...of... De la avon cumpar frecvent produse. Cel mai mult imi plac spumantele (pe care le consuma frate-miu f.repede...), gelurile de dus cu diverse arome (ala cu mango a fost o nebunie...), deo cu bila (care sunt de departe cele mai bune...), cremele din gama anew (super....dar cam scumpe...), creioane si rimeluri si farduri de ochi ca si rujuri tot de la ei imi iau. Am vazut de curand un catalof orif.dar nu m-a incantat nimic si erau si f.scumpe (adevarul e ca am un dinte contra lor de cand mi-am cumparat giordani parfumul care imi placea mult si am constatat ca i-au schimbat aroma....neseriosi.) Anca si bebelina Alexandra (10 nov.2003) ================================== http://www.vectornoise.com/Alex/index.html ==================================
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am incercat niciodata, nimic de la Oriflame. Am fost multumita de ceea ce am gasit la Avon si am ramas clienta fidela la Avon. Ce imi place de la ei : samponul Advances Techniques 3 in 1, pe care-l folosesc cu succes de 4 ani, acum si masca de par cu masline, roll-on-urile florale, gelul de dus Aqua cu aloe, parfumul Perceive, spumantul de baie cu miere si lapte, gelul de spalare intima, rujuri, creion-ul gri pt. conturul ochilor, intaritor pt. unghii si geanta de voiaj.[:)] Nina, mami de [copil] Nina-Cristina (10.01.2002) [url="http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina"] web[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va spun si eu din amintiri ce mi-a placut de la Avon si Oriflame. Spun "din amintiri" pentru ca nu am mai folosit de vreo 4 ani nici un produs de la Oriflame, dar pe vremuri, cand inca mai eram la liceu devenisem distribuitoare de-a lor. Mai bine spus imi distribuiam mie si maica-mi[:D] La Oriflame mi-a placut gama Milk & Honey. Mult timp am folosit body milk-ul si crema de maini din aceasta gama. Apoi unele creioane de buze si gelul intim de dush. M-au dezamagit mult ojele de la Oriflame. Apoi de la Avon am folosit gelul intim cu care m-am impacat de minune. Apoi am descoperit crema cu germeni de grau si piersici (parca) si chiar si in ziua de azi folosesc demachiantul pt oki de la Avon. E singurul demachiant care nu mi-a facut probleme : nu ma ustura okii, nu mi se inrosesc, imi inlatura tot rimelul, plus ca nu imi dau lacrimile. Pana la el am incercat o groaza de firme cu prestigiu si niciuna nu m-a satisfacut.
Asa cum bine spunea cineva, ambele firme au piesele lor de rezistentza: una are cremele, alta are gelurile de dush sau demachiantele, una detzine suprematzie la shampoane, alta la farduri etc. Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc produse Avon si foarte rar imi comand cate ceva de la Oriflame.De la Avon imi place foarte mult parfumul Perceive si Tresele,Gelul de dus Aqua de lavanda,spumantul de baie.De la Oriflame imi place perlele bronzante Giordani,le am de 2 ani si nici acum nu s-au terminat,le folosesc zilnic. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc produsele Avon. Imi plac si folosesc cu succes produsele lor pentru picioare, in special acel balsam impotriva iritatiilor, creioanele pentru ochi, rujurile si produsele de la Advance-Techniques. De la Oriflame i-am luat odata sotului meu un parfum (nu mai stiu cum se numeste) si a fost multumit. Totusi, parerea mea este ca produsele de la Avon au o prezentare mai buna si sunt mai bune si din punct de vedere calitativ. Samy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit si produse Oriflame si Avon. Sincera sa fiu am gasit si intre primele si celelalte unele de care nu am fost multumita, ca si contrariul. Asadar, mi-a fost greu sa decid numai din punct de vedere calitativ care imi convin mai mult, asa ca am optat pentru alte criterii, absolut subiective. Adica... pretul si faptul ca distribuitoarea de la Avon imi era mai "la indemana". Asa ca am ajuns sa cumpar doar produse Avon. [flo] Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la Avon nu-mi plac deloc cremele (mai ales cele de fata). de fiecare data cind am incercat vreo crema m-am inrosit si m-a apucat o mincarime.... Sint singurele creme de la care am patit asa ceva. De la Oriflame imi plac lacurile de unghii si acum am comandat pentru prima oara deodorantul antespirant pentru picioare. Am auzit ca este bun dar o sa ma pronunt dupa ce o sa vad rezultatul "pe pielea mea". Per total cred ca inclin spre oriflame.[biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4-5 ani cred, spre sa nu gresesc prea mult, am cumparat o oja de la oriflame. Frumoasa foc, dra dupa nici 2 ore de la aplicare a plesnit pe unghii ! Si fara sa spal vase sau alte treburi casnice... Atat am incercat de la amintita firma. De la Avon imi place f.f.f. mult si il folosesc cu succes de cel putin 2 ani rimelul extrem volum. Nu incarca genele, le dubleaza efectiv si se curata f. usor. Carolyne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...