Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Avon vs. Oriflame


Recommended Posts

quote:
Originally posted by ana1967
Parfumul Today este un parfum din clasa A.De aceea are acest pret de care clientii AVONsunt putin socati.Dar ca sa mai atenueze din soc AVON ofera si un cadou,o geanta eleganta,pe care n-o poti lua sub 300.000.Despre parfum...este produs de casa de parfumuri Firmenich (C.Dior,Aqua di Gio,etc.),are in compozitie ingrediente exclusiv naturale(este unul din criteriile de clasificare a parfumurilor),la fabricarea ambalajului s-a folosit o cant.dubla de sticla...toate astea pana la urma se regasesc in "exorbitantul"pret de 799.900
O fi reklama sufletul comertului dar sa stii ca nu mai tin metaforele de genul "buy one get one free" :-). Si REPET de banii astia pot cumpara un Estee Lauder autentic! Fabya sorry eu am folosit dar mi-au aparut niste pete rosii pe pleoape...egal ca am luat de la Avon, Oriflame, Yves Rocher, L'Oreal...deci am eu pleoapele in pioneze asa ca nu pune :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sticluta parfumului Today este din cristal...asa cum vor fi si sticlutele urmatoarelor parfumuri din trilogie:Tomorrow si Always. Today-invata sa te iubesti pe tine Tomorrow-invata sa-ti iubesti partenerul Always-invata sa iubesti viata... Toate trei vor avea pret mare, la toate se vor da cadouri...pretul se justifica prin calitate si prin faptul ca este lansat de Salma Hayek... Today-in camp.11 o gentuta din saten de ocazie si in camp.13 o esarfa eleganta din saten, avand brodat un trandafir...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by papadie
quote:
Originally posted by anca tanasica
Sticluta parfumului Today este din cristal...asa cum vor fi si sticlutele urmatoarelor parfumuri
asa shi??? eu pe strada defilez cu parfumul nu cu sticlutza de gat:-) Nu va suparat pe mine dar preturile sunt cam SF :-)
asta asa e... de ce se pune atat de mult accent pe cealalta parte, a calitatii produsului ci pe ambalaj?? care de cele mai multe ori face produsul scump.. si trecand la creme de ex., de cele mai multe ori cand vrau sa-mi cumper o crema mi se da intotdeauna sa miros?? si de ce nu-mi se arata ce efect a avut de altii (de ex.) pe mine una nu ma intereseaza atat de mult mirosul cat calitatea (a nu se intelege ca poate mirosii si a kk ca daca e buna cumpar)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anca tanasica
pentru ca e un parfum de lux...sa fim seriosi, nu am vazut pana acum un parfum de lux ambalat in plastic.... Papadie, sincer, ti se pare scump la nici 20 euro 50 ml, un miros super care tine intreaga zi?
Sincer? De la Avon/Oriflame da. Nu ma intelege gresit...eu prefer sa platesc marca in sine 50 de euro (Dolce & Gabana, Estee Lauder, Christian Dior) pt sticlute de 20 de ml decat sa dau 15 centi pe un parfum no name sau fara traditie sau fara nume...poa sa fie si juma de kil. Eu nu zic ca e scump 20 de euro la 50 de ml zic doar ca e scump pt un nume ca Avon. Un parfum nu e o chestie ac sapunu sa te speli toata ziua buna ziua, prin parfum te exprimi pe tine insati. Parerea mea. De-aia prefer sa ma exprim cat mai elegant posibil :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papadie, Today este creat de o casa de parfumuri din Franta, care a creat si alte parfumuri celebre...singura pb.la el vad e ca e distribuit prin reteaua Avon, daca se vindea in magazine sub alt nume, probabil ca ai fi zis ca e super!!!! Am avut ocazia sa-i ascult pe cei care au creat acest parfum...spuneau ca este cap de serie pt.ei si se mandresc cu el (aceiasi oameni au creat si Aqua di Gio!!!), este un parfum care a fost o mare provocare pt.ei pt.ca Avon a cerut sa se foloseasca ingrediente naturale si un ceva care nu s-a mai folosit niciodata...acest ceva a fost arbustul fluturilor...cel care a creat parfumul ne povestea ca ideea i-a venit atunci cand se plimba printr-o gradina si a mirosit ceva cu totul special, care se completa cu mosc...a fost greu sa extraga esenta aceea speciala...e o poveste super si parfumul e pe masura... Papadie, am sa-ti trimit o mostra si sa-mi spui daca iti place (sa faci abstractie cand il mirosi ca e de la Avon...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...