Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vopsea de par


Recommended Posts

psj...cert e ca nu mai iau niciodata garnier..una ca mi.a iesit asa negru,si alta ca s.a decolorat deja[:D] In cazul asta ma bucur,dar cine stie..poate s-ar fi nimert sa-i placa.. maine ma vopssc din nou.. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mamica, de ce nu incerci tu cu vopsele fara amoniac? GAsesti si la Revlon si la Wella. Si poti sa te vopsesti la 2 saptamani daca vrei[:D]. Parul supravietuieste biiiine, evident daca nu ai un fir foarte subtire si fin. Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, eu am fost vreo 7 ani blonda (blond argintiu) si intre vopsiri, ca sa menajez parul, foloseam fie un bait preparat la coafor (dar nu-i mare lucru sa-l prepari si acasa), din putina vopsea negru-albastrui, cu oxidant si apa, fie un sampon care dadea reflexe gri-argintii. De fapt, erau mai multe sampoane, unul parca de la Londa si unul mi-l procura o amica din Timisoara, de la o firma ungureasca sau sarbeasca. Oooops, nu mai stiu cum se cheama, oricum era un sampon de nuanta gri-metalizat albastrui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt blonda de vreo mie de ani si de vreo 700 ma vopsesc singura asta ca la ultimul drum la coafor am lasat aproape jumate de salariu. Eu sunt bruneta bruneta, am si pielea un pic mai inchisa, insa am pigment f fain si ma decolorez unsor. Eu in general folosesc decobes care e cel mai putin toxic pentru mine. Se mai intampla sa fac alergie la decolorant cand sunt suparata sau stresata ( ma umflu [grasa], si ma mananca palmele si talpile) Blondoranul e foarte tare ca decolorant, iar de la loreal nu am incercat inca) Trebuie sa ai grija sa fii absolut odihnica cand decolorezi parul si daca inainte ai avut nuante de rosu sau negru sa stii ca nu-ti va iesi niciodata din prima decolorare o culoare uniforma.. la orice salon te-ai duce. Ca vopsea iti recomand loreal care are cateva nuante de argintiu unsa mai inchis, londoren de la londa (are argintiu argintiu)londacolor ( care e f tare si arde parul) Incearca un loreal dar numai dupa decolorat, orice ti-ar zice ei pe cutie ca nu ai voie sa-l decolorezi inainte. Decoloreaza-te si dupa cateva zile il vopsesti altfel nu iti iese nimic. Eu cand sunt in lipsa de "fonduri" pentru loreal imi iau de obicei un londacolor in care pun un motz mic de tot de negru. Parul blond e greu de intretinut asa ca sa nu existe spalat fara masca de par pe care sa o tzii neaparat 15-20 de minute pe par cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exista balsam colorant in gama londa. nuantele de roscat, brun, negru sunt ok insa cele de blond argintiu sunt o mare tzeapa. Veti iesi oricum numai argintiu nu ( de cele mai multe ori mov) Prima daca cand au aparut pe piatza au fost ok am insa senzatia ca acu se fac special pt romania...sau sunt fake-uri ( la inceput compozitia era albastra ca cerneala care cu adevarat dadea o nuanta de argintiu, acum insa continutul este mov. Blondoranul e f tare desi are putere mare de decolorare decobes sau incearca wella si loreal Garnier nu e grozav insa sa stiti ca majoritatea vopselelor se duc oricat de buna ar fi reclama pt a pastra culoarea trebuie sa va folositi de un balsam nuantator sau un sampon nuantator ( exista la Kallos unul argintiu dar eu nu-l mai gasesc) Si desigur mai sunt produsele profesionale pe care noi nu le gasim in magazine.. Asta e. Doamnele se duc la coafor [afro] Poti decolora parul vopsit. N-are nimic. Oricum decolorantul arde.. ma rog, ceea ce gasim noi pe piata Dupa decolorare, la spalat sa nu folositi balsam , doar sampon. Daca folositi balsam nu mai prinde bine culoarea cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt blonda si ma fac acasa de mult timp (ma face sotul). Fac si economie si iese si cum imi place (fara sa ma imbarlige nimeni la creier). La inceput (adica vreo 10 ani) doar ma decoloram. Iesea blond platinat si ala era. Apoi m-am gandit ca daca nu vreau sa cant cheala tre' sa iau masuri. Am inceput sa ma vopsesc da' vopsea sa scoata din negru alb NU EXISTA, garantat. Orice-ar spune ei. Si atunci, solutia mea: "ajut" vopseaua cu cateva prafuri de pudra decoloranta, cand prepar vopseaua arunc si un pic de pudra. Si iese super. Apoi, o data la 3-4 spalari imi dau un nuantator gri-argintiu (sa "taie" galbenul), cred ca este Londa (este intr-o sticla de plastic mov-lila). Eu sunt multumita. Va pup. PS: Intr-adevar, blondul vopsit (decolorat) necesita ingrijire speciala si cateodata iti vine s-o lasi balta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul pe care vi-l pot da eu este urmatorul. Daca aveti in apropiere magazin cu vopsele profesionale, apelati la ele, sunt cele mai bune. Eu folosesc roscat de la Loreal profesional, dupa ce il aplic nu se decoloreaza la spalare. Folosesc si sampon pentru mentinerea culorii tot de la Loreal. Si cele de la Wella SP,sunt foarte bune. Gasiti ce nuanta de roscat vreti sau orice alta culoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca eu la 14 am inceput sa incaruntesc bine de tot am facut o mie si o suta de experimnte pe parul meu deah....bine nu ii dar m-o papat si pe mine-n degete am facut ceva in genul din negru in blond platinat in 2 sapt si pe urma iar negru...nu mi puteam alege o nuanta care sa mi se potriveasca...tunsa scurt de n ori si plimbare de la un coafor la altul...si m-am suparat si am zis gata...de vopsitma vopses singura...si mi am tratat parul...incat acuma a inceput sa creasca, sa aiba stralucirea mult dorita si sa nu mi mai cada....solutia mea este Wella, crema pt par hidratanta si NU fixativ, spuma sau alte cele produse de coafare....il indrept primavara si toamna...si chiar tine vopseaua asta pe bune...la fel sunt de acord cu produsele din gama Wella si L`oreal toate cele bune aniella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...