Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (13)


Recommended Posts

"tochitura" asta e o chestie pe care eu o gateam deseori si inainte si e o chestie adaptata la tochitura traditionala. adica pun numai carne de purcel. problema este ca tochitura iese foarte buna daca virgula carnea are si un pic de grasime. da' merge si cu carne slaba. toata filozofia la "tochitura" asta este sa gatesti carnea in ceaun de tuci la cel mai mic foc posibil. adica pui un pic de ulei, arunci carnea, mirodenii, sare si te apuci de invirtit in ceaun. astepti sa scada apa naturala lasata de carne, apoi se rumeneste un pic si se adauga un strop de apa. iar scade apa, iar se rumeneste (atentie sa nu se arda sau sa se usuce). am uitat sa spun ca eu tai carnea cubulete, nu foarte mici, nu foarte mari. n-as putea sa spun exact cit dureaza chestia asta. eu verific daca e gata prin gustare. cind e carnea moale, am luat ceaunul de pe foc....pe linga toata nebunia asta, prajesti un ochi, doua, le arunci in farfurie linga carne iar alaturat (tot in farfuria cu carnea si ouale) pui o movila de brinza de burduf. se poate minca iarna cu muraturi (castraveti, gogonele - de fapt asta este o mincare de iarna), iar vara cu salata de castraveti cu ceapa. iar daca vrei sa iasa un regal, poti adauga in ceaun aproape de final un cirnat,taiat felii, tot de porc putin afumat, daca se poate. va doresc la toate pofta buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by mamicaluitheo
Mey fetelor eu mor de fuame, nici nu stiu daca am scris ieri sau nu, am servit asa : dim. o cafea mare la 12 200 gr. muschi file la 14 un baton de slbit ora 18 2 furculite de salata si 2 piersici eu deja simt cum ma scurg si nu stiu ce sa bag in mine. ok..paine am eliminat-o, sucurile le-am eliminat, m-am mai rasfat cu o berica pe seara la banca cu mamicile[alcool], si asta -i tot, nu mananc nici dulciuri. iar de slabit intr-o sapt. doar 2 kg. dati-mi va rog idei ca nu mai jtiu ce ma fac si cat ma mai pot abtine[bang][bang][bang][bang] va pupacesc andreea mami lui theo si florin
pai daca vrei sa nu mori de foame, MANINCA! asta este principiul montignac. slabirea nu se face prin infometare ci prin alimentare sistematica si corecta! ce te impiedica sa maninci oua, brinzeturi, fripturi cu salate, legume in orice forma (salata, fierte, gratar)....grija mare la fainoase,amidonoase, zaharuri si glucide "rele"! nu e greu deloc! am uitat sa spun ca aseara am mincat o chestie asemanatoare cu "tochitura " din mesajul de mai sus, numai ca avea si un pic de ceapa. si n-am avut nici ochi nici brinza. am papat doar carnita cu salata de vara (rosii, ceapa, castravete, ardei gras) azi am asa: dim - 4 feliute de paine de secara prajite bine - goale! prinz - salata de ton cu legume seara- inca nu stiu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamicaluitheo
Va repet si eu vreauuuuuuuuuuuuuuuu. plizzzzzzzzz iar in ceea ce priveste dieta dupa grupele sanguine vreau sa va zic ca am primit-o , va multumesc, dar nu o pot deschide. freeandra@yahoo.com va pup again andreea
am mai trimis o data. da-mi de stire daca primesti mi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bibilica si Vio, merci pt email, sinteti niste dulci si rapidoase :)) pupiliciosi! ps mamicaluitheo, am trimis-o si la tine. Vezi ca eu nu am putut-o deschide din prima, a trebuit sa o trimit la o alta adresa pe Yahoo ca sa o pot incarca. Poate asa e si problema ta la dieta pe grupuri sanguine? Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la fete!!!! M-am cantarit azi dimineata..si ihhi...70,5 kg..ceea ce inseamna ceva!Sunt tare fericita!Ca multe"prietene"imi spnuneau ca nu o sa mai arata eu ca lumea niciodata !!!Si una mi-a zis aseara:"Da esti fenomen ma!!!Cum ai reusit sa slabesti asa cand eu ma chinui de 1 an sa dau jos 1 kg!"..hihihiih...asa ii trebe ca praea fost rautacioasa cu mine acum ceva timp cand mi-a zis ca sunt "deformata"!Asa..acum azi: -dim :am papat niste caise,niste cirese..si cafea -pranz:conserva de ton cu lamaie -seara:gratar de pui(sau de scrumbie) si salata de rosii Karina....sper ca ti-ai mai revenit si ...fii barbata!! Caroline..ma bucur ca si tu ai dat jos si ca nu mai resimti foamea asa tare! mamikaluitheorabdare...si mai ales mananca..ca eu una bag la greu varza,dovlecei prajiti..gratare..trebuie sa te alimentezi..si sa slabesti Hai va pup si revin mai tarziu1 KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...