Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (13)


Recommended Posts

Uraaa! Am reusit sa schimb prefixul!! Dupa 18 ani (am mai avut 48kg cand am intrat la facultate, dar doar pentru cateva zile!!)!! Azi am 49.6kg!! Va multumesc din suflet ca m-ati indrumat si m-ati ajutat sa invat "calea cea buna"!! Revin deseara! Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neata gagici frumoase. aseara am sarit calul iar am mancat dupa 7 3 felii paine prajita de secara cu vinete si 3 mici:( azi am asa dim. o cana de ceai de slabit si o cafea pranz o salata de cruditati sau de ciuperci(inca nu m0am hotarat) seara gratar cu o salata de rosii, castraveti, ardei gras, ceapa de slabit ciuciu nu am mai slabit niciun gram. va pup andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza buna si o saptamina super excelenta!!!! simbata am avut asa: dim - paine de secara prajita prinz - salata de ton seara - cod ......si nelipsita bere duminica: dim - ochi cu salam si cascaval prinz - cod de simbata seara - niste popcorn si iar bere.... azi: dim - ou fiert cu salam si cascval prinz - cred ca multa apa - azi nu mi-am luat nimic.... seara - probabil tochitura aia la care visam saptamina trecuta...si din nou bere!!!! nici eu, ca si andreea de fapt, n-am dat jos nici un gram...tare mi-e ca ma intorc la regimurile de slabit hipocalorice....ma apuc iar de pascut si gata. de asta ma innebuneste cind citesc la voi ca ati slabit de ieri pina azi cite un kil, cite doua...nu stiu cum va iese voua.... mi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, vin si eu la cintarirea de azi, desi nu e nimic spectaculos, cel putin am revenit la o greutate mai "normala" adica 59kg, dupa cei 2l de ceai verde de ieri. Probabil ca mai am ceva apa in tesuturi dar cel puntin nu mam mai simt asa de umflata... cred ca e de vina si caldura, voi ce spuneti? Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu-cu! [:)][:)] salutare, frumoasele mele, sa aveti o super saptamana! N-am citit nimic, am venit rapid sa va pup si sa scriu meniul si sa va anunt ca stau batz la cele 56,5 kg, dar ma simt super.pe langa asta, am de "reclamat" si 6 curmale pe care le-am rontait sambata, cu o mare satisfactie, da' asta a fost toata abaterea, de buna voie si nesilita de nimeni.In orice caz, am ajuns la 68cm in talie, ceea ce nu prea imi mai aduceam aminte cum e, ca eu numa' peste 70 siiii, am tot avut. Stiti ca eu sunt si cu masuratorile, ca uneori centimetrii pierduti sunt mai ceva decat kilgramele duse. so,vreau sa ma duc sa va citesc, asa ca pun repede meniul: dimineatza: aproape 1 kil de visine la pranz o salata mare de rosii cu o conserva de ton in suc propriu seara iar bag un kil de visine, ca am adus vreo trei kilograme ieri de la Pitesti.a cules fata[:)] o [flo] pentru voi de la Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit dupa doua zile de pomina, Dupa o saptamina de M. am mai putin cu 1 kg. Eu sunt multumita, avind in vedere ca in we am mincat coliva si cozonac (am fost la inmormintare). Asa ca am 72 kg. M-am si masurat: talie, sold, picioare si peste tot am cu 1 cm mai putin pe circumferinta. Spor la slabit si sanatate multa, Zizica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor...eu dupa un we cu abateri (am mancat paneuri si gogosi, si mamaliga) am 53 kg. Azi: capsuni - cati mai erau prin gradina, apoi cafea acum, 10.00, iaurt degresat cu felii de grau pranz telemea cu rosii si castraveti seara varza calita Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

repede, sa trec aici doua retzete pe care le-am intalnit in dimineatza asta in doua reviste si am facut ochii cat cepele la cea cu cirese in ciocolata, ca arata suuuper!!! so, uite: "cirese invelite in ciocolata" -1/2 kilogram de cirese -250 grame ciocolata de menaj (dar noi o sa punem Heidi 70% cacao, nu?) -10-15 cuburi de gheata Pui ciocolata sa se topeasca la bain-marie, speli ciresele, dar nu le scoti nici samburii nici coditele.Pregatesti un vas cu apa rece in care pui si cuburile de gheata.Treci ciresele prin ciocolata fierbinte si imediat le scufunzi in apa rece.Le scoti si le lasi sa se zvante putin.Apoi le asezi frumos pe platou. Stiti cum arata platoul asta? Uite: un rand de cirese natur rosii ca focul pe margine, apoi dumnealor, tzantzosele, invelitele in ciocolata, apoi in mijloc iar randuletz de cirese rosii, apoi una mica si ciocolatie in mijoc, care se umfla in pene!:) Ei, ce ziceti de cum suna? asaaaa... Cealalata retzeta este de papa bun si nu dulce si zice asa" sanviciuri cu vinete si dovlecei 2 vinete mari 4 rosii carnoase 3 dovlecei 200 g branza telemea putin maghiran proaspat piper 2 linguri ulei de masline. Speli legumele,le cureti de coaja. Vinetele si dovleceii se taie felii subtiri (pe lung), iar rosiile rondele. -sarezi feliile de vanata si asezi pe fiecare 1-2 felii de dovlecel +1-2 felii rosie -peste ele se faramiteaza branza telemea si se presara si frunzulitele de maghiran si piperul -se pliaza in doua fiecare sandwich si se fixeaza cu scobitori. - se ung cu ulei de masline , se aseaza pe folie de aluminiu si se prajesc pe gratar cate doua minute pe fiecare parte. pai mai dragelor, mai Monti de atat nici ca se poate, nu? mai vretzi si altele? ca eu p'asta cu vinetele deja mi-o imaginez ca sigur este si frumoasa nu numai gustoasa. va pupa si va doreste spor la gatit Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudiaaaaaa!! [flo][flo][flo] ti-am vazut gandacelul!! wow! ce frumusete de baiat, sa nu-i fie de deochi, sa-ti traiasca!! am si pupat poza aia cu el la 10 luni, ca se uita direct la mine si era taaaare scump! sa-ti traiasca, draga mea, ai asa o mandretze de baiat! va pup!! [:)]fug, ca n-am apucat sa va citesc! ma intorc! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...