Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (13)


Recommended Posts

Buna dim la fete-cucuiete! Ieri am avut asa pana la urma: -dim:cafea -pranz:varza cu carne de porc..cam grasa totusi varza asta... -seara...visine Insa..pe la 23 m-a pocnit o foooameeee...asa ca am mancat cu sotzul o salata de rosii cu castraveti,ceapa si urda.Fara paine..insaa...oricum era ora 23 Azi: -dim cafea -pranz:varza,dar am sa pap mai putzina -seara:salata rosii,castraveti ,ceapa si cas oaie azi..sper sa nu mai am abateri! Otila..vezi ca e diferentza mai intre ce carti gasesti tu in Franta s ce este aici!!!Noi ne tzinem dupa asta de aici,...ca noi de unde alta??? Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neata, fetelor!Am reusit sa am un weekend cu putine abateri (o inghetata si niste ciocolata neagra), asa ca am venit sa ma laud cu 66 kg! Mai am 3 kg pana la target, mult a fost, putin a ramas, n-o sa le dau jos pana duminica, cand plec la mare, dar oricum eu sunt super multumita. Incap in multe dintre hainele din facultate, mai putin bluzele (ca pe sus nimic nu s-a modificat). Si ca tot se vorbea de niste masuratori, eu nu m-am masurat inainte dar m-am masurat ieri si am asa: 98-72-98! Cu talia se mai rezolva, la piept nu prea cred, iar pe solduri asa e constructia [:D] Ieri am mancat asa: Dim: carne de vita la gratar Pranz: 3 piersici mari Seara: branza cu smantana Fagaras, telemea, alte 2 piersici mai tarziu Meniul pe ziua de azi: Dim: un ou fiert, branza telemea si sunca slaba Pranz: salata de ton (ton in ulei, rosii, ceapa, castraveti) Seara: salata de fructe (mere, portocale, kiwi, piersici, ananas), mmmm, deja mi-e pofta. Eu peste salatele de fructe pun un pic de lichior, stiu ca are zahar, dar e mai buna asa. Va pup si va doresc o saptamana excelenta! Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by korinna
Otila..vezi ca e diferentza mai intre ce carti gasesti tu in Franta s ce este aici!!!Noi ne tzinem dupa asta de aici,...ca noi de unde alta???
Da, Korinna, ce ciudat!!! Oricum cartea mea nu a fost tradusa, Monti a scris-o direct in franceza... Ma gindesc ca or fi totusi editii diferite? Cine poate sa-mi trimita si mie cartea pe româneste sa ma uit nitel pe ea? Merci! [flo] O zi buna si senina! [bis] [pup] ~Otilia&[url="http://community.webshots.com/user/laadelita"]LaAdelita[/url]~ [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia"] [fetita][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

repede, cate un randuletz de caciula:), ca tocmai am terminat de citit, harnicutzelor, o sa ne facem scriitoare in curand, ca nu ne stau manutzele:), gandurile si zambetele! [cool]!!Carolinule, felicitari si un buchet maaaare de [flo] pentru kilogramele pierdute, pentru vointa si pentru rabdare! Ai vazut ca se poate? Acum ai ajuns si tu la faza in care TU ii dai mancare stomacului cand consideri ca este cazul, TU hotarasti cand vrei sa mananci, Tu si nu el[:)] Bravo, ma bucur foarte, foarte mult pwentru tine.Mult spor in continuare.Cat despre griji, draga mea, pune-le pe toate intr-un sac, suie-le intr-un avion cu destinatie necunoscuta si scapa de ele, din astea toooot vin, nu le da cheitza catre inima, ca daca ajung acolo fac prapad! fii puternica si increzatoare. Adriana Noroc ca n-am baut pea multa inka, da nu ma sperie prea tare continutul, cata sfecla crezi ca ar putea contine o linguritza? iar la cat de rar am baut.. Am sa iau si cafea decofeinizata, mai mult de curiozitate, ca eu nu sunt bautoare de cafea. Eh, taiem Inka de pe lista. Laura, aici zmeura am vazut-o cu 80.000 dar e tot fara gust,- zice vecina mea-, care ia mogaldetzelor, ca ele vor, are doua fetitze dragalase.Oricum, eu am trecut la visine si acum probabil si la caise, ca incep sa apara peste tot si le mai scade si pretul. Felicitari pentru atingerea greutatii dorite si sa te mentii! Karina, Ce vesti ne mai dai despre sotul tau? tu cum stai..moraliceste? Gagalicea e bine? Iti doresc multa sanatate si senin in sufletzel. Korinna felicitari si imi dau seama cat esti de fericita, fiindca este super sentimentul ce te incearca atunci cand intri in hainutze de la care iti cam luasei adio:) ..Cat despre "prietene" care in loc sa te incurajeze si sa fie alaturi de tine, iti dau in cap si te fac sa iti pierzi increderea, lasa-le, nu ai nimic de pierdut daca le vezi cat mai rar! PS ce-i cu gagalicea ta, se simte bine acum?toate starile astea il consuma..sa ai grija.. [:)]dimineatza nu te citisem inca:), asa ca ai pierdut portia de visine, da' stai linistita, ca portia de seara o impart cu tine, chiar daca numai in gand.Da' tu stii ca ti-as da tot castronul, daca ai fii aici, ca la fructe e voie, cat cuprinde! Si astea din gradina sunt coaaapte si nu-s acre deloc!niste grasane de visine, care se zbenguiau in soare! Chatonel, hhmmm ce e cu acumularea asta de apa in tesuturi?ti-ar trebui niste ceai de matase de porumb cu mesteacan, sau macar ceva capsule cu urzica, stii ca acum poti lua capsule si nu mai este nevoie sa iti faci ceai, daca nu iti place, sa zicem? ia sa ne uiam noi la retete naturiste, ca nu e normal sa retii apa asa, din doi in trei. ..despre leonarzi, i-am luat la oferta speciala, cand am prins una, in Pitesti si am fost tare incantata.Cum zice si Caroline si mie imi prind tare bine, ca e un frig la mine in birou de la aerul asta conditionat.. Plus ca este super comod sa bati strazile in lung si-n lat, cu ei in picioare! dar eu cred ca gasesti si aici.Sa stii ca am sa ma uit si cand ochesc pe undeva, iti spun! Ia sa va uitati si voi, fetele, sa o trimitem pe chatonica noastra direct la tinta! PS eu zic ca trei kilograme nu-s un capat de tara; nu-i putin, dar daca vrei, ai sa scapi de ele, numai ca trebuie sa devii fan declarat al lui mr. Monti![:)] Babee, si eu aveam tot 13 ani:),dupa ce m-am inscris, apaream ca membru junior:), ma tot intrebam de ce, dar sa stii ca daca mergi la profil personal, te lasa sa schimbi.Mai incearca, doar nu ai de gand sa ramai in secolul trecut!:) MamicaluiTheo Andreea, mananca! mananca si,mai ales, NU rabda de foame! Pai vezi tu pe cineva aici spunand ca ii chioraie burta de foame? NU asta cere Monti, el chiar spune ca trebuie sa mananci, totul este sa respecti intervale orare si combinatiile recomandate.E vara.Slava domnului, ca avem de combinaaaat, numai timp sa avem pentru cate idei ne traznesc prin minte, nu? Gandeste-te seara cam ce ai vrea sa papi si la ce ai tu prin frigider, fa-ti in minte combinatii posibile si are sa fie mai simplu, a doua zi!Curand, ai sa intri intr-un ritm care sa iti placa.Succes! Bibilica mmm...bine mai suna retzeta aia de tochitura si mi-a placut sa ne spui ce si cum, in amanunt.multumiri! PS Nu cumva sa renunti la Monti, plictisindu-te ca nu ai rezultate! Asteapta cuminte, eu am avut aproape o luna de stagnare pe o aceeasi greutate! Vio.N Maaai, o fi ea buna prajitura aia, dar 800 g de smanatanaaaaa?aaau! lasa! sunt altele si mai "decente":)ha ha.Multumim mult, poate vreodata, cei de pe langa noi sa profite de retzetele pe care noi le schimbam aici. Adriana:)Ma intorc la tine, fiindca m-a amuzat Caroline cu "mancam napolitane si slabim", ce simpatica a fost!!! ha ha Tu macar stii ca esti preferata lui nenea Monti, ti-am spus eu!! asa ca de asta scapi! Pupici! Stop. Gata, ca imi zboara ideile de ar umple ecranul, dar deja am "materialul" cu fazele lunii, asa ca va las, va pup, plec, scriu si ma intorc!:) Of, deloc nu scapati de mine!:) multi[pup]pentru dragele mele Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...