Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (13)


Recommended Posts

Adriana, e chiar piscina [:D] ca nu stiu cum altfel s-o numesc, ca pentru bebei e doar.Mi-a placut ca e haioasa, dar nu intra multa apa in ea.bebe poate sta doar in fundulet in apa, sau daca vrea pe burta[:D] dar nu ma complic inca[:D]. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html http://community.webshots.com/user/babee11 Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ah..si in mod normal ar trebui sa mergem afara cu ea, dar cum astazi ploua maine e cald nu prea stiu cand reusim.Cum spunea cineva:vara asta cade intr-o joi[:D] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html http://community.webshots.com/user/babee11 Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sint obo moarta, acum am ajuns acasa, deci pun repede meniul: de dimi: lapte cu cereale la prinz: salata cu sepie la gratar+ br mare seara: un cocteil cu rom si o salata asortata cu o bucatica infima de brinza... o cam cautam prin farfurie :) Succes la slabeli si trageti-ma si pe mine dupa voi :)) [:D] Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio.N, vad ca am mancat aceleasi snitele astazi. hihihi Mi-au iesit si au fost bunuteeee! [pofta] Adriana [zz] Apropos de pepenele galben, iata ce am gasit chiar acum in carticica: "Totodata, evitati pepenele galben la inceputul mesei, pentru ca el ar provoca o mica secretie de insulina susceptibila, de a “capta”, dupa aceea, lipidele din felul principal." Dupa mine, ar reiesi ca totusi este permis, dar doar dupa masa (cu pauza de 4 ore). Nu credeti? Intre timp am mai sorbit niste suc de porto la vreo 2 ore si jumatate dupa cina. Nu prea este ok, nu? [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, abia asteptam sa ajung acasa in seara asta, ca sa va mai citesc, ca de...daca mi-a trebuit sa ma las de serviciul meu lejer ca sa ma fac "patroneasa" (fara bani...), nu prea mai am timp de nimic... Azi, printre picaturi, am mancat cam asa: ora 9: vreo 200g zmeura; ora 15.30: un mar si o piersica; ora 16.15: piept de pui la gratar + conopida fiarta cu putin unt si putina branza rasa deasupra + salata de rosii cu castraveti; ora 21.30 (dupa fitness): o inghetata....... ora 22.30: muschi de porc la gratar + salata de varza cu rosii + ...abatere: un paharel de Pepsi receee si un cub de cioco. Vad ca stagnez de vreo 3 zile la 50.8kg, astept sa trec si de acest prag. Eliza, distractie placuta la mare! Korinna, imi pare rau ca puiul tau e bolnavior, sper ca i-a mai trecut totusi... Andrada, m-ai innebunit cu atatea cirese! Cred ca in toata viata mea nu am mancat atatea cirese cate mananci tu! Eu sunt cu zmeura si capsunile! Si azi am luat si un pepene rosu, astept sa mananc maine dimineata o felie, daca o sa apuc inainte de a pleca la magazin! Va pup, Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She Wolf- snitelele au f. bune as acu cascaval ras si ou . Adriana Mihnea- sefa de la Scala face prajituri pt diabetici de mai bine de 15 ani (fetita ei a avut diabet inca din copilarie si asa s-a apucat de facut prajituri "speciale")Nu au faina deloc caci sunt " sarlote" cu frisca .Am intrebat special de faina (am bagat textul cu intoleranta la glutenul din faina si mi-a spus ca nu au .Sper ca n-a mintit desi stiu de mult ca este destul de serioasa fiind patita cu fiica ei. Chatonel ti-am trimis un privat l-ai primit? pt azi meniul suna cam asa : dimineata : ou fier +telemea de oi pranz: snitele pui + salata cu rosii , castraveti , branza seara : fructe dar nu mai stiu ce caci deja de cirese mi s-a cam luat mai ales ca sunt viermanoase deja si trebuie sa desfaci o gramada ca sa gasesti fara ( aseara dintr-un kg am mancat cam 250 g maximum) Trebuie sa ma duc sa-mi iau cantarul electronic ca acesta pe care-l am ma scoate din minti, variaza cu un kg ,cantarirea consectutiva imi da doua , chiar trei valori,uffffff... Spor la eliminat suncile ! VioN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, am reusit....am sub 53 kg...[bis]am fost cu "rushii" pe cap de-aia imi arata cantarul mai mult....sper sa trec si de we cu bine...m-am ambitionat...azi am revenit la monty: dimineata 4-5 smochine, 2 piersici, dupa 1/2 ora cafea acum 3-4 felii de grau expandat si o cana mare de ceai... pranz cu o ora inainte 3-4 piersici, apoi legume inabusite seara salata Suuces si voua si un weekend placut si usor... Multumesc pentru urarile de concediu... Laura T succes in noua activitate... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliza, felicitari. Ce-as vrea si eu...[q] Concediu placut si vreme frumoasa. Korinna, sanatate puiului tau. Citind ce scria Andrada mi-am adus aminte de o alta reteta de scazut febra la bebei: se uda un prosop cu lapte dulce si se infasoara piciorusele in prosop. E asmenatoare cu cea a Andradei, cu diferenta ca la noi mai degraba gasesti lapte in casa decit brinza de vaci. Laura, pina unde vrei sa mai slabesti ? Ce inaltime ai de vrei sa scazi sub 50kg ? She wolf, cam multa bautura mai. Monti nu te lasa decit in faza II Chatonel, cocteil cu rom ?!!! Babee, m-am uitat pe pagina ta, ai 13 ani, iar Phillip e nascut in 1900 ! Am vazut si pozele, sa-ti traiasca puiul, e un scump. Ma uitam si la piscina, credeam ca e cu apa si nu intelegeam, apoi am vazut ca-i goala... Adriana, cum maninci tu omleta fara piine ? Stiu ca nu-i voie cu piine, dar eu nu pot. Zi-mi si mie un truc... Crisia, eu stiam ca lipsa de calciu duce la circei. Faza cu magnetul e buna si pt. alte dureri: reumatism, dureri de cap, etc. Mama mea numai asa se trateaza. Zizica, si mie imi placea Bikava. Era tare bun. Am sa incerc si eu cu Inka in loc de ness, ca si eu sint fan ness. Dar spune-mi si mie cu ce-l indulcesti ? Ca tot intreb fetele si nu-mi raspunde nimeni !!![q] Spuneti-mi si mie ce indulcitor e mai bun ! Andrada - de fapt ciresica, ai terminat de citit cu fazele lunii ? Vreau si eu sa stiu ce ai citit. Si acu' sa trec la mine. Ieri am lipsit de la apel ca mi-am internat sotul in spital, nu va speriati doar pt. analize. Are o infectie urinara cu E.coli de vreo 3 ani. Se mai trateaza, ii trece si din cind in cind reapare. Am avut si mult de lucru la serviciu, asa ca n-am apucat nici sa va citesc, sa mai scriu sa nu vorbesc. Aseara am ramas singura cu puiul meu acasa, avind de facut si mincare si pt. el si pt. sot, asa ca nu prea am avut timp sa pap. Dar va scriu meniul de ieri: dimi: salam cu sunca la prinz: ness+1/2 castraveti seara: piept de pui cu smintina (nu stiu daca asta-i Monti) si un pic de supa crema de legume - printre care si un morcov, recunosc Iar azi: dimi: iaurt 0,1% cu musli - inca rontai la el la prinz: 3 rosii, 2 castraveti, un ardei gras si ardei iute seara: probabil eterna salata daca vine sotul acasa, daca nu, ce apuc... Fetele mi-e pofta de o felie de piine, mi-am si adus una la serviciu, dar pot sa maninc dupa iaurtul cu Musli ? Din pacate azi dimineata cind m-am cintarit aveam iar 56,8. De ce oare ? Karina+ [copil] Bogdanel PS Si inca ceva pt. bebei. Ma chinui cu Bogdan ca nu prea vrea sa pape cirese, zmeura etc. Ieri cautind pt. sot o revista cu masini sa i-o duc s-o citeasca am rasfoit si o revista pt. bebei si am gasit o reteta pe care am si facut-o aseara si a papat Bogdan f. incintat" un pahar de iaurt; 2-3 linguri de zmeura (in reteta erau fragute); 1 lingura de miere. Toate le-am mixat cu mixerul vertical si a fost super. Recunosc ca am gustat si eu, dar f. putin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...