Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (13)


Recommended Posts

[hia] Mor de nerabdare sa va raspund... Sa incep: - eu nu am folosit nici un indulcitor pana acum, asa ca nu stiu ce sa va zic...Nu beau nici cafea, nici ness si cand e vorba de ceva dulce, apai gasesc eu niste ...napolitaneeee! [:)] [:)] - chatonel: mai, dar ce pofta mi-ai facut cu sepia ta! La noi este super scumpa, asa ca poate daca mai ajung prin Italia...[pk] In ceea ce priveste coctailul cu rom, ce sa intelegem?? [pahar] - she_wolf: si eu cred la fel; oricum, nu ma omor dupa pepenele galben. [pup] - Vio.N: buna ideea data de Andrada. Daca nu vrea sa ne dea reteta, poate o vizitam noi la Scala, nu? [:p] - geliza: felicitari pentru kg pierdut! [pup] - Karina: poti manca felia de paine si cu iaurt si musli (fara fructe, nu??) sau dupa ele. Oricum, este un mic-dejun glucidic! Cum poti manca tu ardei iute alaturi de rosii si castraveti?? Ai voie piept de pui cu smantana. Este Monty, dar nu exagera cu smantanica, da? In ceea ce priveste omleta, nu o fac simpla ca nu-mi place sa o mananc goala. O fac cu parizer, cascaval sau kaizer. Cel mai mult imi place cu kaizer si cascaval, impreuna! Incearca asa si poate iti va placea si tie! [pup] - Of, of, napolitanele alea..eh, cred ca tu esti exceptia pt care Monti are o febletze, te pomenesti ca iar ai sa ai ceva minusuri la cantar din cauza de dulciurele:) - Andrada [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Sa stii ca data trecuta Monty mi-a dat voie la cartofi cu friptura si mi-a zis ca daca-i pap, o sa dau jos 1kg!! [pk] Mi-am luat si eu putina zmeura, de pofta, dar nu a fost cum ma asteptam! Fara nici un gust...[:(] Daca avem nevoie de sfaturile tale, nu te ocolim!! [:p] Meniul de azi: dimineata: cirese ([:D]), omleta cu kaizer [:D][:D] pranz: varza cu carnati seara: o salata mare cu de toate Gata ca am ocupat tot spatiul si poate se inchide si subiectul... Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'Neatza! Sa va dau o veste:de dimineata eram fericita posesoare a 55 de kg(sh'un pic,dar nu se pune [:)] Cred ca totul se datoreaza "antrenorului personal" aka sora mea,care la 1,55 are 39 de kg si vrea sa slabeasca,saraca [alcool] asa ca in casa nu mai am pic de alimente ingrashacioase. In legatura cu exercitiile-programul dc++ poate fi downloadat de pe www.dcplusplus.com.In stanga aveti meniul,dati click pe installer si va alegeti un server de unde sa dati jos programul.Acum urmeaza partea un pic mai complicata,dupa ce l-ati dl,il instalati si trebuie sa va conectati pe hub-uri,un fel de canale unde gasiti liste cu userii online.Trebuie sa dati share la ceea ce aveti pe calculator-atentie,fara Program Files!Dupa ce va conectati pe hub-uri,dati search Pilates,Tae-Bo si ce va mai pofteste inimioara.Eu mi-am adus filme cu aerobic,cateva ore in total si alaltaieri am facut trei ore de exercitii in continuu.Intotdeauna mi-a fost frica de sala de aerobic,acum mi-am facut la mine acasa.E foarte motivant si extrem de placut,incep sa devin si eu o persoana care nu se mai gandeste la sport cu groaza..Acum sunt contra cronometru,daca mai aveti nelamuriri va raspund,va spun ca merita din plin! [pup] http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Karina
Fetele, sint darimata. Sotul nu are infectie urinara, se pare ca totul e de la ficat. I-au facut analize de hepatita, dar rezultatele abia saptamina viitoare. Acum imi pun problema daca puiul meu e vaccinat anti hepatita. Am facut toate vaccinurile obligatorii si plus unele optionale (antimeningita de ex) si are un an si jumatate. Stiu ca nu aici tb sa scriu, dar voi imi sinteti mai aproape. Si mai ramin si singura in we... doar cu puiul meu Karina+ [copil] Bogdanel
Offf, incearca sa nu te gindesti la boli pina nu ai rezultatele concrete. Ca daca faci scenarii cu "daca...", innebunesti. Rasfatati-va in doi (tu si puiutu) daca sunteti singuri. Invata-l ceva nou asa incit sa-l bucure pe tati cind vine acasa. Eu l-am invatat pe fi-miu sa nu plinga cind tati nu e acasa: "Ne facem de cap" si asta il face sa se bucure, desi nu ne facem de cap.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]Eh, Adriana, daca tu zici ca ai ocupat spatiul, eu ce sa mai spun?:) ca ar trebui sa ma stranga cineva de gat!:) Uite, vezi, si tu ai spus:zmeura nu e..zmeura in adebvaratul intels al..fructului:)Toata lumea pe care am auzit-o s-a plans de gustul care nu exista de fapt. Karina, imi pare rau de necazul tau.Fii puternica, cel mic are nevoie de tine si sotul la fel.Asteapta un diagnostic sigur si nu-l lasa pe cel mic sa te simta nelinistita.Doresc multa sanatate sotului tau si tie multa liniste.Sa ne aduci vesti bune. Milia multumim mult, suna delicios, mai ales ca fetele vorbeau de o frisca adaptabila la Monti,(si ideea cu smantana este super!) pe care unele dintre ele au mai folosit-o din cand in cand. Este de incercat.Macar de rasfatz, nu? Totusi, o intrebare..Nu stiu daca portocalele sunt din nou ok, au avut o perioada in care erau seci, si-au revenit? Indulcitorul..putem folosi din cel lichid, Equal? Nu cred ca am sa fac prea curand, insa pentru ziua mea mi-ar place mult. Mai este destul pana atunci, asa ca am timp sa il gresesc pana imi reuseste, facut chiar si in proportia de 1/4.[:)] Inca o data, multumim din suflet, Milia[flo] Geliza! bravo, ar fi si pacat sa iti faci de cap in weekend, daca tot vezi ca organismul este cuminte si raspunde la .."provocari"[:)] Chatonel, umblaretule, spor la cumparaturi, asta da sport, alergatura prin toate magazinele..mmmmm si mie imi place! Cat despre meniul tau, ce pot sa zic? :)foaaaarte bogat, poate ar trebui sa mai reduci nitzelus:)[;)] zambind, Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina, fii puternica, puiul tau are nevoie de tine. Concluziile, dupa cum spuneau si fetele, le trageti dupa ce vin rezultatele...noi suntem aici sa te ascultam si sa te imbarbatam...Multe bucurii de la puiul tau, fii tare si sanatate multa sotului tau... Eliza si Mara (24.01.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada34 Totusi, o intrebare..Nu stiu daca portocalele sunt din nou ok, au avut o perioada in care erau seci, si-au revenit? Indulcitorul..putem folosi din cel lichid, Equal?
Scumpa mea, nu am facut prajitura, am copiat-o fiindca mi s-a parut de retinut, dar nu am incercat-o personal. Daca vrei mai multe amanunte, o poti contacta pe Teo pe PM. Ea e inca membru activ pe forum, dar nu mai intra la Montignac, fiindca si-a atins telul (era un model de vointa, ca si tine [flo]) si acum bantuie pe alte topicuri. Eu, desi fac multe prajituri, nu am folosit alt indulcitor in afara de zahar, si chiar nu stiu cum reactioneaza alti indulcitori cu restul ingredientelor. Poate afli de la cofetaria Scala ce indulcitor folosesc ei. Sau poti incerca si singura, dar unii indulcitori (de ex. fructoza, recomandata de Montignac) sunt destul de scumpi, si e pacat sa incerci si sa nu-ti iasa. Poate o intrebi pe Teo. Daca mai afli ceva, asteptam amanunte. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miliaaaaa, staaaaai, help, eu nu o cunosc pe Teo, pe la ce subiecte dau de ea?:) Ca ma duc, intreb si vin fugutza sa dau amanunte! Ar fi bine d stiut, macar asa, pentru sufletzelul celorlalti, daca noi nu mancam inca:) Multumesc muuult! te [pup] Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada34
Miliaaaaa, staaaaai, help, eu nu o cunosc pe Teo, pe la ce subiecte dau de ea?:) Ca ma duc, intreb si vin fugutza sa dau amanunte! Ar fi bine de stiut, macar asa, pentru sufletzelul celorlalti, daca noi nu mancam inca:)
I-am trimis PM lui Teo si i-am dat link-ul de aici. Sper sa vina cu amanunte cat de curand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Milia
quote:
Originally posted by chatonel Acum plec haihui, e perioada de oferte, poate imi gasesc saboti? As vrea ceva gen Leonardo, pentru cele care-s mai de virsta mea, stiu despre ce vorbesc :)
Care varsta? [alcool] La profil nu scrie nimic... [xx(]
nu scris, ca-s secretoasa :) Da daca nu stii ce-s aia leonarzi inseamna ca esti mai tinerica :)) Eu am 35 de ani. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...