Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (13)


Recommended Posts

Dragele mele..da ce mai scrieti..nu am intrat azi deloc..si voi ati galopat vreo 3 pagini! Asta mku a vomat aseara aiara..a trebuit sa schimbam patul nostru tot..ca era la noi...hainutele..offff Azi vad ca nu a mai vomat! Deci:azi: -dim:grefa+cafea -pranz:1 kg caise+1/2 kg cirese -seara:gratar de pui cu salata rosii Sa va pove faza:am fost aseara la croitoreasa la proba la un costumas pantalon si sacouas de vara.Dusesem materialul acum 1 sapt si jumate.Si cand m-am imbracat..ihihi...nu-si explica croitoreasa cum de mi-e mare...ca doar facuse dupa masurile mele.A trebuit sa-mi faca semne ..la 2 degete mai in interior..de jur imprejur..la pnatalon..la sacou..la piept.ihhii..si vreau sa va zic ca ma arata asa slaba. Azi dim am probat un pantalon de acum 2 ani..si culmea..imi vine foarte bine..neasteptat!Sunt asa fericita!!! Va pup si va urez We placut! Karina..sunt cu sufletul langa tine..si dea Domnu sa nu fie nimik cu sotul tau! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Karina, imi pare tare rau pentru sotul tau. Ufff... Insanatosire grabnica. Presupun ca Bogdanel (nu stiu exact ce varsta are) a fost vaccinat, nu? Ei, deocamdata nu stii nimic sigur, linisteste-te si sa speram ca nu are nimeni hepatita, nici macar sotul tau. [flo] Milia, eu am amestecat oul cu cascavalul si asa am reusit sa le fac. Ma rog, primele au iesit mai ciufulite, dar m-am specializat pe parcurs. [:D] Addicted, merci pentru informatii, poate o sa ma urnesc intr-o zi sa le downloadez. Felicitari pentru 55 kg! [:D] Eu implinesc maine doua luni de cand m-am apucat de Monti cu mii de abateri si o sa ma cantaresc sa vad cum a fost. Oricum, deja sper ca pe viitor sa mearga mai bine. Stiu eu ce stiu. [;)] Andrada, drum bun, papa si pentru mine cateva visine ca-mi plac tare mult, mai mult decat ciresele. Am gasit si eu intamplator o reteta de trufe care suna destul de Monti (faza 2 [;)]), cu ciocolata neagra topita si nu mai stiu ce, dar fara zahar sau indulcitori, doar ce este de la cioco. O s-o caut sa va dau si voua reteta. Intrebare: mazarea verde este mazare boabe, dar moale, cum este cea din conserva sau cea congelata? Ca habar n-am. [:I] Sotul meu zice ca asta ar fi pentru ca mai exista una, tot boabe, dar uscata, tare ca fasolea. Luminati-ma si pe mine, va rooog! Daca asta este cea verde sa inteleg ca este permisa si in combinatie cu lipidele? Astazi: dimineata - 2 mere si putin pepene rosu; 2 felii de paine integrala prajita cu gem neindulcit (caise si capsune); ceai pranz - mancarica de mazare verde (?) cu rosii seara - pepene; poate vreo salata Week-end placut! [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by she_wolf
quote:
Originally posted by Karina
She wolf, cam multa bautura mai. Monti nu te lasa decit in faza II
[:0][:0][:0] Te referi cumva la faptul ca am baut, parca marti, un pahar de vin, singurul de saptamana asta?!? Nici nu era plin si mai avea si un morman de gheata in el! Prea multa bautura??? Hmmm...intr-adevar, este pentru faza 2, dar nimeni nu-i perfect, nu? [;)] In faza 2 avem voie pana la 1/2 liru/zi. [alcool] Revin imdediat si cu meniul, ma intorc sa va citesc, ca n-am mai putut citi un rand dupa ce am citit ce-a zis Karina. Claudia si [pk] Cristi
eu cred ca te-a confundat cu mine :)) [:D] Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Karina
[b]Babee, m-am uitat pe pagina ta, ai 13 ani, iar Phillip e nascut in 1900 ! Am vazut si pozele, sa-ti traiasca puiul, e un scump. Ma uitam si la piscina, credeam ca e cu apa si nu intelegeam, apoi am vazut ca-i goala...
Hi Hi hi...nu a mers modificarea pentru varsta si am ramas pe secolul trecut...[:D][:D][:D]oricum e ceva ca mama sa aibe 13 ani iar copilul 91 [:D]Sanatate multa sotului! Noi(adica eu si Phillip) am dormit astazi pana la 12:30, si am avut doar 2 mese astazi. La 12:30 o piersica si restul de la merele copilului(le-am dat pe razatoare, deci am ros cotoarele) si dupa 30 min 2 felii paine neagra integrala si branzica cu sunca(0.2% grasime ca altfel nu gasii) si acum seara la 19 am mancat amandoi cate un salatoi cu multe multe legume si apa si gata[:D]. Sanatate!! 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html http://community.webshots.com/user/babee11 Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi abia am intrat in casa de vreo ora si sunt super-obosita, am venit repede sa va citesc...Si sa mai si scriu ceva, sa nu credeti ca v-am tradat (pe voi si pe Monty!) si am dat bir cu fugitii...Dar la magazin nu am (inca) Internet... Karina, imi pare rau pentru sotul tau, dar sper sa nu fie nimic grav...Asteptam vesti bune. M-ai intrebat ce inaltime am :1.62m si sper ca maine sa ajung (pentru prima data dupa 18 ani) sub 50kg, caci azi iar nu prea am avut timp sa mananc mare lucru. Dar daca as ajunge la 48kg si m-as stabiliza acolo, as fi super-multumita. Dar nici asa nu-i rau...A propos de omleta fara paine, eu numai asa o mananc, ii pun cascaval sau branza, si ceva verdeata adica marar si ceapa verde - daca am, si ceva mezel sau ciuperci - tot daca am, sau chiar dovlecei ca-mi plac, si o mananc cu salata de orice fel. Grasime pun foarte putina in tigaie, doar ung tigaia...Despre indulcotor: folosesc "zahar Diamant pentru diabetici", e destul de scumputz (115000/500g), dar mai ieftin ca fructoza. E praf, nu pastile. Doar ca pe fructe (pe capsuni sau zmeura pun putin) nu se dizolva ca zaharul, dar indulceste putintel, ca nu pun mult...Am facut si putina dulceata (gem, de fapt) pentru mine (cirese si capsuni) cu el, si a iesit buna, sper sa tina pana la iarna, sa gust si eu o clatita - doua, ca n-o fi foc...Pieptul de pui cu smantana e Monty, chiar mi-ai dat o idee sa fac si eu, dar momentan nu mai am timp de gatit, ce sa fac? Andrada, zmeura de aici de la Ploiesti e buna, cam scumpa ce-i drept (60000/kg), dar as manca tone! Claudia si VioN, si voi mi-ati facut pofta cu snitelele voastre Monty, dar eu am incercat o data asa, si nu prea au iesit, adica nu a stat coaja aia pe ele...Cum faceti voi? Bibilica, tochitura ta e ok, si tu mi-ai facut o pofta... Si acum sa va zic si eu ce-am mancat azi, cam subtire ce-i drept: ora 14: un mar si o feliuta de pepene rosu, nu prea bun, ca-i turcesc (pana la ora 14 chiar nimic...); ora 18: un iaurt 0.1%, apoi o salata cu castraveti, rosii, ardei; ora 21: o inghetata mica de vanilie (asta-i abatere, dar nu mare...); ora 23: un mar. Sper ca maine sa fiu sub 50kg (sa schimb prefixul, he, he), ca acum seara aveam 50.3kg, asa "mancata"...Va zic maine, cand o sa apuc! Va doresc un we placut, Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 2 luni) si Ramona (2 ani si 1 luna) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bibilica
oare am voie sa maninc la cina tochitura? binenteles, fara mamaliga...iar tochitura adaptata, adica nu cu ficat si alte organe ci numai cu carne de purcel, brinza de burduf si ochi?
Daaaaaaaa! [pofta] Chatonel [:-)))] Caroline, despre care pagina urmatoare vorbesti? Babee, te invidiez! Eu am dormit doar pana la 7.30! Uneori se trezeste chiar mai devreme. [bang] Bine ca ai pomenit de sunca aia slaba ca mi-am amintit ceva. Am gasit conserve cu ton si pe eticheta scrie ca au 0% si la lipide si la glucide. Asta inseamna ca le pot folosi in orice combinatie, adica si cu glucide? Ce parere aveti? Nu ma uitati cu mazarea aia verde!!! Vreau sa stiu daca am mancat corect sau nu astazi! [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi Guys, Buna dimineatza (seara) – dupa caz Iata-ma din nou printre voi, azi e vineri, incepe we si vreau sa ma bucur de tot ce pot. Va anuntz cu bucurie ca nu imi mai e foame…. Credeam eu ca… pentru ca trec eu prin ceva necazuri acum, dar nu.. se pare ca asta este una din reactziile regimului astuia… ca vad ca nu numai mie mi se intampla…. Am intzeles ca si la tine Andrada… aceiasi reactzie (apropos Andrada, mii de multzumiri pentru incurajarile tale…. Deja ma simt mai puternica…) Dac voi va numitzi “ciresele” (andrada si addicted) – eu ma numesc pepenoaica. Da, retzeta mea de success … adica ciresele adaptate la Canada (ca pretz si gust) = pepene (rosu – bineintzeles, ca din cel galben nu avem voie acum). Asa ca dragele mele colege de suferintza, cand ma suiam eu dimineatza pe cantar, ce credetzi ca vad, 76 kg, adica 2 kg mai putzin ca luni si marea realizare – NU IMI ESTE FOAME. Asta dupa ce am stagnat mai mult de o luna. Concluzie: cand Monti itzi da drumul la vale, te duci ca pe topogan. Meniul meu de ieri: Dimi: cereale + cafea slaba Gustare: servit 2 placintzele mici (una cu branza si una cu mere) de la sefa mea, o italianca sufletista, care s-ar fi suparat daca nu luam (si asa a trebuit sa ma invite de cateva ori, ca eu tot o dadeam “cotita” – asa ca asta-I singura mea abatere in ultima luna. Pranz: un iaurt (750g) = 1 iaurtzoi Seara vroiam sa mananc vesnica mea felioaie de pepene, dar ajunsa acasa la ora 10pm dupa 13 ore de munca, mi-era somn mai mult decat foame si m-am culcat. Azi, Dimi: fructe, dupa 30 min. cereale + cafea decaf Pranz: legume abur + orez integral (stiu ca orezul integral e de faza 2, dar azi tin post) Seara: pepene rosu Vreau sa va zic ca sotul meu a slabit 9 kg intr-o saptamana… cum? Ei bine, ni s-au stricat amandoua masinile saptamana asta si cand cu una in service, cand cu alta, fugit de la servici si asigurand transportul intregii familii, nici n-a avut timp sa manance (doar pe la miezul noptzii), nervi cat cuprinde, somn redus…. Si distractzia continua, ca numai una au reparat-o, cealalta va mai sta in service vre-o 2 saptamani. Vreau sa va spun ca in Canada, fara masina, NU EXISTI. Distantzele sunt atat de mari…. Eu am 30kmdus, 30 km intors pana la servici, iar el dublu. O mai adaugam si pe fiica noastra care si-a gasit si ea un job de vacantza cu 25km dus, 25 intors…asa ca va putetzi imagina situatia. Dar atat despre mine, hai sa trecem la voi: Eliza, vreme buna in concediu si distractie placuta – te iertam cu Monti pe perioada vacantzei Babee, buna ideea asta cu sapat gradina, si a mea e nesapata, asa ca in we, asta fac, sapat, decorat, pus flori… dealtfel si simt nevoia statului in aer liber… numai sa fie frumos afara. Andrada, apropos de fazele lunii, eu sunt rac, … ai vre-un remediu pentru psihicul meu prin arhiva ta…. Please da-mi ceva linkuri incurajatoare…thx Karina, sanatate sotului tau, si nu pune raul in fata. Gandeste pozitiv si totul va fi bine. Piept de pui cu smantana e Monti, daca n-are amidon in el. Felia de paine o poti manca cu iaurtul 0% cu musli cu tot. Atentie mare musli fara zahar, stafide sau fulgi de porumb/orez. Geliza, dupa “studiile mele” asupra indulcitorilor am ajuns la urmatoarele concluzii: Aspartamul pentru alimentele reci, cyclamatul pentru alimentele de prelucrat termic, zaharina este subiectul unor vii dispute urmare lor este interzisa in Canada. Indiferent de cum se numeste indulcitorul (marca), citeste pe el ce substantze contzine si trebuie sa fie una din cele de mai sus. Vio, vezi ca in prajitura aia nu numai faina ar fi de evitat, eu stiu ca diabeticii fac charlota cu zeamil care este tot amidon dar are ca sursa orezul sau porumbul… deci de evitat, asa ca astept si eu, ca Andrada, cu nerabdare, ce solutie a gasit sefa de la Scala, ca tare ne-ar fi utila o solutzie de desert, sa-l fac macar pentru petrecerea Monti la care ma tot gandesc si unde, bineinteles ca va invit in primul rand pe voi. In curand ma voi “aduna” si va voi detalia cockteilul “adaptabil Monti” de la noi de la firma, cel de care v-am mai vorbit. Nu am uitat. Andrada, draga noastra, esti o minunata, multumim pentru grija cu care ne raspunzi tuturor. Pupici si un weekend … ca tine, adica minunat. Distractzie placuta! Chatonel, gand la gand, saboti gen Leonardo mi-am dorit si eu si acum 2 luni, veneam fericita cu o astfel de pereche. De cand a dat si pe la noi caldura, numai cu ei sunt incaltata si tare comozi sunt… mai ales ca, in interior, fiind mai rece din cauza aerului conditionat (ce inventie diabolica – nu pot sa-l sufar) imi sunt tare buni ca nu imi ingheata picioarele. Asa ca success iti urez, sa gasesti ca tare buni sunt Mulzumim Milia pentru retzeta – incercam cat de curand…. Adriana – esti o placuta exceptzie… cu napolitanele tale si cartofii cu friptura… pe cand cartea aceia noua…”mananc napolitane si slabesc” … vin si eu la lansarea ei, sa ne servesti cu napolitane …. J) Chatonel, eu stiu ca smantana cu grasime merge, deci si frisca Korinna – felicitari ! Bibilica, doamne ce zici acolo… super retzeta ai de tochitura la care te gandesti… no problem se poate… spune-ne si noua cum o faci She wolf – mazarea verde (boabe) nu este buna in faza I, cica numai cea pastai – a fost aici pe forum o “ezbatere publica” si astea au fost concluziile atunci. Tonul nu-l potzi manca cu glucide pentru ca este o proteina, numai cu legume sau salata. Despre pagina – mi-era frica sa nu se schimbe in timp ce scriu, asa ca am asteptat pentru pagina urmatoare Pupat toata lumea motigniaciasca Asteptand-o pe Teo, Caro – cu 2kg mai aproape de tinta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey fetelor eu mor de fuame, nici nu stiu daca am scris ieri sau nu, am servit asa : dim. o cafea mare la 12 200 gr. muschi file la 14 un baton de slbit ora 18 2 furculite de salata si 2 piersici eu deja simt cum ma scurg si nu stiu ce sa bag in mine. ok..paine am eliminat-o, sucurile le-am eliminat, m-am mai rasfat cu o berica pe seara la banca cu mamicile[alcool], si asta -i tot, nu mananc nici dulciuri. iar de slabit intr-o sapt. doar 2 kg. dati-mi va rog idei ca nu mai jtiu ce ma fac si cat ma mai pot abtine[bang][bang][bang][bang] va pupacesc andreea mami lui theo si florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...