Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ian-feb 2004 (21)


Recommended Posts

Hi! Am ajuns si eu la calc. Ca pana acum nici o sansa ! Tati,Anduta si de curand nepotica care a venit la plaja,(toata ceata lu' papuc) la calculator...Da' mi-am tras si eu parleala cu 2h de masaj. Curgeau apele pe nenea maseoru'... iar eu mai aveam un pic si adormeam. Fetelor, Bibi azi a repetat performanta de ieri cu intorsul pe burtica. Bineinteles ca a ramas blocata iar cu manutza sub ea. Adina- Ca natural nu l-a vrut, nu stiu de ce ca are gust bun. Cred ca o sa-l iau eu pt. ca de o luna am inceput sa chelesc si nu glumesc: mi s-au adancit tare coturile din frunte, iar cada si chiuveta le umplu de par. Stiu ca la fel am patit si la Anduta incepand cu luna a treia. Pe langa Ca iau si Prenatal, pt. ca Materna cu seleniu nu mai este gratuit si nici compensat. Roxana, Anduta s-a rasucit pe burtica abia la 6 luni si in fundulet a stat pe la 7,5 luni(nesustinuta). Nici Bibi nu sta in funduletz intre perne. Se apleaca in fata de zici ca-si rupe spatele(face temenele)[:D]. Si sustinuta, tot i se curbeaza tare spatele, asa ca o mai las. Prefer sa facem gimnastica pe burtica cum ne-a recomandat pediatra- cel putin de 2 ori pe zi cate 10 min. Bocanila(Bibi) e toata ziua cu piciorusele in sus pe tablia patutului si loveste in ea. A, uitam...isi da sosetele jos din picioare si-si suge degetul mare...cah[vom] Cred ca am depistat de ce nu vroia sa pape. Am fost racita tare si am luat amoxicilina forte, dupa care m-am pricopsit cu o candida si am luat gynozol(ovule). In agenda medicala nu aveau contraindicatii pt. alaptare, dar cand am citit in prospect nu se recomanda si apucasem sa iau doua. A coincis cu cele doua zile cand nu a vrut sa pape. Ati patit ceva asemanator? Ce sa iau in schimb? Phii, ce tarziu s-a facut! Va pup de noapte buna![pup][pup][pup] dady+anduta(14 sept'96)+bibi(14 febr'04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...