Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta (9)


Recommended Posts

Roxi, e bine vinerea viitoare eu pot oricand dupa 14 ca nu il mai culc pe Paul, de la un timp nu mai doarme chiar in fiecare zi. Sau daca vreti si mai tarziu. Eu puteam si in week-endul asta, dar daca nu puteti voi, mai bine sa mai asteptam sa fim mai multe. [grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cine vrea sa inceapa un nou sub?? Ce mai stiti de Tatiana? Azi trebuia sa vina acasa... Cine vine maine in parc dimineata in tara piticilor? eu da, pe la 8! in seara asta am fost la acvariu si ne-am distrat pe langa cativa pesti care ii au acolo si am venit pe jos de la Cazino pana in tomis nord!!!! am facut o ora juma, mers rapid!!! Asa este cand nu mai ai masina. Mai eram cu inca 3 prietene, toate cu carucioare si pe la Dacia nu am mai putut si am luat autobuzul...de abia am inghesuit 4 carucioare in autobuz (cu taxiul nici nu se punea problema!!) si se uitau toti calatorii la noi, David si inca un bebe urlau...a fost circ! Prima data cand calatorim cu autobuzul!!! A fost tare amuzant! Am facut poza, cand am timp am sa o postez!!! Doamne, cred ca eu postez cam mult...dar ce sa fac si eu, ca ma cam plictisesc in casa cand doarme puiul...sa imi spuneti cand va enervez cu mesajele mele, sa ma retrag intr-un colt sa imi plang de mila...[bang][bicla] Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihihi Sanzi trebuie sa fi fost intr-adevar circ in autobuz...si ce e cu asta cu postatul de prea multe ori? ia uite la ea...stai tu potolita si scrie cit si cum vrei, ca noi citim, nu? hai ca deschidem miine alt subect de dimineatza, acu' mi-e lene. pai atunci ar fi ptr vinerea viitoare: Crix cu Alisia, Oana, Tania cu Bibitza, Sanzi cu David daca se intorc, Caty daca se intoarce, Cornelia cu Mariuta...cine se mai inscrie? ceva gravidute? hai ca ma duc si eu la citit. vorbim miine. sa fiti cuminti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca deschidem maine un nou capitol! Dianamaria, pai tu care esti o mamica veterana, alaturi de dady, sa-ti fie rusine! Rusinica, ca doar esti foarte majora, vaccinata....! Si poti spune si magazinul, nu-i chestie de reclama, ca noi dam si nume de doctori, de magazine, de aproape orice, totul fara retineri. Te intreb si eu, Mercury este marca aparatului? N-am auzit de ea. Eu am un Cannon A300, ca si Cornelia. L-am luat din Metro, dar atinge aproape 10 mil lei acum. La multi ani pentru racusorul tau, Tiberiu-Andrei! Sa-ti traiasca printul! Chiar era nevoie de el, ca ducem lipsa de cavaleri, ii numaram pe degete! La toamna la scoala? sau a facut deja clasa I? La ce scoala? Hei mamicute, o intrebam cu cateva ore in urma pe Cornelia de dinti si Alexia [audinti] [toanerele [:(] pana cand am zarit un dinte. Bucurie, dar nu prea! Noi ii asteptama pe cei de sus, caci are doar doi jos, si a aparut unul de sus dar lateral nu central. Cam aiurea, nu?????? Daca-r fi sa trag linie pe ziua de azi, as intelege saracul copil de ce nu a mancat dimineata, la pranz mofturi, de ce si-a ros talpa de la sanda, de ce nu a dormit suficient la pranz. Pai cum sa se comporte bietul copil cu durerile de dinti. Lasa ca ne facem noi mari! Cam atat. Va pupacim pe toti! Noapte buna, copii! CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crixia, nu iti face probleme cu dintisorii. Noi avem o prietena, stomatolog, al carui baiat i-au iesti dintii asa: la 11 luni primii sus, incisivii (arata ca un vampir), pe la un an 2 jos, la un an si ceva alti 2 langa cei de jos, si de abia acum pe la 18 luni ii ies cam toti deodata!!! Dar cel mai haios a fost de la 11 luni pana la 1 an si ceva, arata ca un vampir! Avea doar coltii de sus, mureai de ras cand il vedeai!! Felicitari pentru dintisor, nu iti face pb... Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, ce mai faceti? Noi am ajuns astazi acasa si suntem tare fericiti! Bianca deja se simte in elementul ei la noi acasa si asta ma bucura enorm. Inca mai cerceteaza cu ochisorii ei cei mari toate colturile dar se pare ca-i place ceea ce vede. Este un copil bun, care nu face galagie decat daca-i este foame. Eu sunt bine. Am trecut peste ce a fost mai greu, si acum ma bucur de fiecare moment cu micuta mea. De nascut, am nascut relativ usor. Am ajuns la 10:30 in sala de travaliu iar la 12 si putin am fost urcata pe masa de nastere. La a treia contractie am nascut, ca sincer parca nu-mi venea nici mie sa cred ca este gata. Apoi am reusit sa vad si cand i-au taiat cordonul Biancai. Doctorul a fost la inaltime. El a coordonat toata nasterea si nu m-a lasat nici o clipa pe mana asistentelor.......continui maine http://community.webshots.com/user/tatianaS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatzaaaa.... Tatiana [pup] ce bine imi pare ca scrii!!! asa deci, experienta nasterii a fost fericita...bravo!! cum esti tu? te descurci? ai laptic? pupici la voi si la Bianca cea mica. a propos, este si tiza mea, eu mai sunt si Delia....asa ca mai avem ceva in comun! azi tot o sa fie cald gagici asa ca aveti grija, da? eu am de gind sa ies un pic dimineatza si apoi cuminte la aer conditionat... pupici si vorbim later!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tatianaS Doctorul a fost la inaltime.
Era pe undeva pe tavan? [:D] Acum serios vorbind, bine ai revenit Tatiana si sa va traiasca minunea! Asteptam continuarea povestirii, cand ai tu timp printre picaturi. De acum vei fi putin mai ocupata...[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roxanaz pai atunci ar fi ptr vinerea viitoare: Crix cu Alisia, Oana, Tania cu Bibitza, Sanzi cu David daca se intorc, Caty daca se intoarce, Cornelia cu Mariuta...cine se mai inscrie? ceva gravidute?
Draga eu nu vin singura ci cu Paul!! Doar n-o sa-l las acasa, sa nu-mi vedeti mandretea de baiat![il]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...