Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta (9)


Recommended Posts

Va salut in fuga pe ziua de azi. Cali, multa sanatate! Nu stiu ce sa iti spun, dar nu cred ca trebuie sa iti faci griji inutile. Pupici. Eu o sa lipsesc cateva zile de pe forum, asa ca fac urarile pt. sambata: La multi ani Paul! Sa cresti mare, destept, norocos! Sa-ti faci parintii fericiti si mandri de tine! Va pup Cornelia http://community.webshots.com/user/cornelianis http://community.webshots.com/user/cornelianis2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Cornelia
Va salut in fuga pe ziua de azi. Eu o sa lipsesc cateva zile de pe forum, asa ca ........
sa-ti facem si noi tie urarile, ca nu te mai prindem curand pe aici. Eu as spune asa: Sa traiesti mamico, ca-i adus pe lume o minune de fata, ti-ai creat propriul talisman! Sa traiasca MARIA, sanatoasa si fericita! Fiind in pragul trecerii de la bebelusa la copil, sa aiba o copilarie fericita! Iar mai tarziu, voi parintii, sa culegeti roade bune din "pomul" crescut de voi. Petrecere frumoasa va doresc, iar mamica sa fie tare si sa nu planga! ca eu de acum nu ma pot abtine. CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lizuca
Fetelor, voi ati luat vreodata lapte praf de-a moaca? Intreb pentru o vecina mai strimtorata, careia i-am promis c-o sa ma interesez. Care-i procedura, sunt farmacii speciale unde se livreaza sau cum e? mami & alisia (21 luni)
Din cate stiu eu e ceva legat de asistenta sociala, deci cazuri speciale. Stiu ca este un fel de circuit intre primarie si medicul de familie. Medicul meu de familie are cabinet intr-o comuna din judet, si acolo, ea a facut lista cu mamici care au nevoie de lapte praf si a inaintat-o primariei. Primaria a facut ancheta sociala si a achizitionat laptele de la Casa de sanatate sau o institutie de la nivel judetean si apoi l-a dat medicilor de familie sa-l distribuie. Eu asa am inteles, dar situatia la Constanta poate sa aiba un alt circuit. Sa intrebe la medicul de familie. CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, La multi ani! pt. Mariuta, la implinirea unui anisor, petrecere frumoasa de motz! De acum o sa fie fata mare! Cali, fa cum a zis dr. (apropo la ce dr. mai mergi tu?) ia medicamentele de sustinere si stai linistita, stressul nu face bine. Gabi, eu nu am luat niciodata lapte praf gratuit si nu am auzit in C-ta de asa ceva, am auzit in alte orase din tara, dar la noi nu. Daca stie altcineva ceva... (Eu am cumparat 1 an de zile Milumil). In Bucuresti si alte orase se duc cu reteta de la medicul de familie la primarie si le da gratuit. Roxana, lipsesti cam mult la apel. Sinziana ai intrat in apa, s-a incalzit? July, mersi pt. urari, cat despre chestia cu fetele la coada, cred ca o sa fiu o soacra cam a naibii, f. exigenta! Dar de fapt asa sunt toate mamele de baieti, acum incep sa le inteleg...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Oana am intrat...ieri era foarte calda, copii au intrat cu totul...si au stat o ora numai in apa. Pana acum nu da semne de raceala sau vreo indispozitie. Deci cred ca e ok!!!! La multi ani!!!!!!!!! Pt o domnisoara de un an!!!!! Este cineva pe acolo? Ce a primit dragut? Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicutelor si burticutelor! Ce mai faceti voi caci noi somnica si papica, atat. Astazi implinim deja o saptamana de cand bebica mea a aruncat dopul afara. Mi-aduc aminte ce misuna toata lumea pe aici de emotie! E fentoasa rau asta mica! Crix, noi doua ne simtim minunat! Eu sunt calma,si astept marele eveniment linistita. Am increderea ca totul va fi bine! Am hotarat sa nu mai fac anestezie peridurala si inca cred ca este o decizie inteleapta. Cred ca este cel mai bine pentru bebica mea, pentru ca nu as vrea sa apara cine stie ce complicatii si s-o afecteze pe Bia. Eu sincer ma simt pregatita psihic pentru acel moment si deci, totul va fi bine. Bb este bine, am impresia ca incepe sa se miste din ce in ce mai putin, ceea ce cred ca vesteste vreo aparitie. Voi ce spuneti? Cali, nu stiu ce sa-ti spun referitor la problemuta ta, dar daca doctorul nu ti-a dat motive de ingrijorare, nu vad de ce-ai face-o. Totul va fi bine, ai sa vezi. Si eu, cand am fost la control acum 3 luni si doctorul mi-a dat sa fac injectii Gravipinon, am intrat in panica, dar pana la urma totul a fost bine, si uite, acum ii place bb asa de mult acolo ca nu mai vrea sa iasa![il] Fetelor urez si eu La Multi Ani tuturor racutilor din familiile voastre. In curand voi avea si eu racuta mea si poate ca intr-o zi ii vom sarbatori pe toti impreuna. Va pup dulce pe toate![pup][pup][pup] Tatiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Cornelia,cred ca n-as putea scrie ceva mai frumos decat Crix.Subscriu urarilor ei. "LA MULTI ANI!"si din partea noastra.[bis][bis][bis] Oana,chestia cu soacra cam exigenta este cu du-te,vino.Oare-ti va permite Paul sa-ti manifesti exigenta?Ca-n ziua de azi nu prea mai au sanse soacrele astea!...[:D] Lizuca,ce-am aflat.Dr.Lupescu nu mai are cabinet privat decat la Mangalia.Vede pacientii in policlinica 1(cea din spital),vineri de la ora 11.Din cand in cand,as.sefa,Lili Cabuz coboara in policlinica sa-l ajute pe dr.Lupescu la pansat.Nu stie nimic sigur,se duce doar cand este chemata.Daca ajungi in policlinica(n-ai nevoie de trimitere,asa mi-a zis)si este acolo,spune-i ca vii din partea mea(Juli Cojocaru-sala 5 chirurgie),te va introduce la d-nul dr.Daca nu este,insista... pe langa asistenta de servici,spune-i de accidentul mamei tale ca sa nu te puna sa stai la rand. Mai gandeste-te la varianta cu Eforie,conditiile de spitalizare sunt mult mai bune,echipa operatorie(condusa de dr.Nicolae)de-asemenea.In spitalul nostru ai vazut si tu,stau claie peste gramada.Este singura sectie cu deficit de paturi.Sanatate! Tatiana,dr.te vede in fiecare zi sau asteapta sa te-apuce contractiile?Cate saptamani ai?Nu-ti poate induce nasterea?Ca eu puteam s-astept mult si bine si tot nu nasteam,Teo a mea s-a nascut spre 43 de saptamani. Felicitari ptr.decizia luata!O MAMA pregatita psihic isi va putea ajuta puiul sa iasa mai repede la lumina.Eu am avut exemplu experienta dr.mele de anestezie care dupa peridurala facuta de dr.Nicolae(cel mai bun) a avut 3 saptamani reactie meningeala. Esti la fel de optimista si curajoasa cum am fost si eu,ma bucur mult ptr.asta.Puterea in timpul nasterii,ti-am mai zis,ti-o vei gasi in gandul ca,in sfarsit,iti vei putea tine fetita in brate.Nu trebuie sa te gandesti decat la asta.Sa nasti,cum se zice?ca din apa! Crix,sotul meu face frecvent drumuri la Bucuresti.Si-atunci,pana nu-ajunge acasa,nu pot pune capul pe perna.Tot timpul ma cearta ca- l astept,asta e!Atunci reusesc si eu sa va citesc in liniste sau sa mai scriu si celorlalti. S-a trezit. July
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...