Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tarife cezariana


Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am nascut in martie la Filantropia si am dat 200 euro la medic, 2000000 la anestezist si 800000 la neonatolog. Pe la asistente cam 100000 - la doua de la sala (erau mai multe, nu stiu de tot faceau pe acolo, dar nu am dat la toate). Am mai dat cate 100000 la asistentele de la reanimare (erau cate 2 pe tura, eu am prins 2 ture) si cate 100.000 la cele de la copii - la prima tura. Apoi le dadeam cate 50.000 pe tura, dar numai la una din ele, care mi se parea mai draguta (eu nu am avut bebele cu mine). Si in rest... cate 30.000 - 50.000 la asistentele de la mamici. Oricum, am lasat o gramada de bani in spital, cred ca nu era cazul, dar deh, eram "incepatoare" [:)] Nastere usoara! Flaviana si [copil] Tiana Maria (20.03.2004) http://community.webshots.com/user/flaviana17
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut anul trecut la Filantropia si am dat 100euro doctoritei,1 milion medicului anestezist si vreo 600000 neonatologului.Acum depinde:eu am facut cezariana din motive medicale(era in pelviana),am fost urmarita toata sarcina(o sarcina usoara,fara probleme)de aceeasi doctorita la cabinetul ei particular unde tarifele erau mari.Copilul nu a avut nici o problema asa ca am dat la neonatolog pentru a fi eu linistita.La cezariana la cerere tarifele cresc:am inteles ca doctorita cu care am nascut eu avea un tarif de 300 euro pentru o astfel de cezariana.De fapt,pentru ca am fost obligata sa fac cezariana nu mi-a cerut nimic,dar am fost extrem de multumita de ea si i-am dat banii la iesirea din spital.Nastere usoara si nu exagera cu banii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut acum 8 luni la Municipal, am dat 200$ la doc, 100$ la anestezist, NIMIC la neonatolog nu pt ca n-as fi vrut ci pt ca eu eram deja legata de pat si ea inca nu aparuse in sala de operatii, 200.000 la tipa care mi-a facut freza si mi-a pus sonda. Apoi la asistente cite 50.000 - 100.000. Simona & BB Eugen http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...