Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

diferenta de varsta !


Recommended Posts

Hai sa spun...intre mine si sotia tatalui meu e diferenta de 5 ani, adica ea e mai mare cu 5 ani decat mine...hehe! Si intre ei de 26 de ani!!! Ma inteleg bine cu ea si ce e mai important e ca ei par sa se inteleaga bine!!! Oricum nu ma astept la frati sau surori...dar au o relatie frumoasa si cred ca tata o merita! Nu ma deranjeaza cu nimic, desi la inceput am fost putin socata, si acum suntem foarte apropiate... Sinzi si DAvid http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by bibi
quote:
Si intre mine si sotul meu este o diferenta destul de mare..acum 4 ani cand ne-m cunoscut nici nu se punea problema sa gandesc macar ca ar putea interveni probleme..chiar acum cateva luni daca ma intrebai spuneam la fel...acum insa..nu mai sunt sigura de nimic.
Nu-mi spune! [bang] Nu facuseti voi un club?!?
Si care ar fi problema? La cei care e diferentza de 1-5 ani nu exista probleme? Citeste celelate subiecte si o sa te lamuresti. Tolerantza e o calitate pe care nu multzi o au, si aici nu e vorba de varsta sau diferentza dintre parteneri![xx(] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta de varsta nu are ABSOLUT nici o importanta!!!!! Intre mine si sotul meu este o diferenta mica,de 5 ani,ne intelegem bine,dar asta pentru ca ne iubim si respectam. Sunt sigura ca aceiasi relatie am fi avut si daca el era mai mare decat mine cu 15-20 ani. Atunci cand dragostea este adevarta toate celelalte vin de la sine....si,sa fim sinceri,micile certuri nu sunt cauzate de versta ci de alti factori.... Intodeauna m-au intristat persoanele ipocrite care fac comentarii de genul: "ai vazut draga,intre x si y ce diferenta este?!" si alte comentarii de prost gust. Sorina. "If you respect others,they will respect you!" [foto]http://community.webshots.com/user/sorina1982
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandesc ca la inceput totul e bine, diferenta nu e asa notabila, dar ce te faci cand el va avea 70 de ani...si ea in jur de 50? Ma gandesc la diferentele de peste 15 ani!!! Cativa ani diferenta nu se vede niciodata mai ales ca femeile, dupa cum stim toate, se pastreaza foarte bine... Sinzi si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi sa stii ca eu am un unchi de 81 de ani VERDE ca bradul.E cu 15 ani mai in varsta ca nevasta-sa care sta in casa de batraioara si ramolita, el umbla ca un trepadus, si-n America a fost anul trecut. Nu vorbi cu pacat. Te pup, Alina. PS: si socru-meu are 57 si nevasta-sa caci soacra-mea s-a dus sa o odihneasca Dumnezeu, are 36.Au 2 copilasi suberbi si el a intinerit cu 20 de ani. Nu mai avetzi idei preconcepute caci iubirea e pentru toata lumea. Alina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai eu am mai vorbit despre diferenta de varsta si la subiectul celalalt , asa ca probabil unele din voi stiti ca intre mine si sotul meu este o diferenta f mare de varsta . Dar asta nu ma impiedica sa il iubesc , asa cum iubesti doar o data in viata , sa avem un bb ( deocamdata [:D] ) perfect si sa ne facem planuri de viitor . Am mai spus-o si o repet - fiecare din noi avem o jumatate undeva in lumea asta mare . Eu am fost norocoasa si am gasit-o , chiar daca ne despart multi ani [bis] Roxana [flo] & Marc [bibe] http://chicbebe.ro/album/Marc-Antonio www.babiesonline.com/babies/b/bichelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Si care ar fi problema? La cei care e diferentza de 1-5 ani nu exista probleme? Citeste celelate subiecte si o sa te lamuresti. Tolerantza e o calitate pe care nu multzi o au, si aici nu e vorba de varsta sau diferentza dintre parteneri! [xx(]
draga ralucami...uite ca pentru prima data de cand sunt pe forum imi sare tandara,si tocmai pe tine,care imi esti atat de draga si ti.am raspuns de multe ori foarte frumos la subiect. pentru ce te iei de mine acum??? Nu am zis nimic rau,am zis doar ca nu mai sunt sigura..oi fi eu cu capsa pusa acum,dar nu ai de unde sa stii care este nivelul meu de toleranta,ce tolerez si pana cand.si semnul[xx(]chiar nu.-si avea sensul. Sigur ca exista probleme si la diferente de 1-5 ani,la 5-10 ani,la 10-20 de ani.Difera doar natura lor (in general) cat si partile implicate si diferentele dintre ei-nu doar varsta,ci conceptii,tabieturi,ritm de viata,trasaturi de caracter,idealuri etc. oricum la urma urmei fiecare face ce-l taie capul si-i spune inima,ca la momentul oportun fiecare e cel mai destept si stie el ce stie!![:D]Asa e de cand e lumea si pamantul. numai bine! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...