Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

diferenta de varsta !


Recommended Posts

quote:
Originally posted by mamica dulce
quote:
Si care ar fi problema? La cei care e diferentza de 1-5 ani nu exista probleme? Citeste celelate subiecte si o sa te lamuresti. Tolerantza e o calitate pe care nu multzi o au, si aici nu e vorba de varsta sau diferentza dintre parteneri! [xx(]
draga ralucami...uite ca pentru prima data de cand sunt pe forum imi sare tandara,si tocmai pe tine,care imi esti atat de draga si ti.am raspuns de multe ori foarte frumos la subiect. pentru ce te iei de mine acum??? Nu am zis nimic rau,am zis doar ca nu mai sunt sigura..oi fi eu cu capsa pusa acum,dar nu ai de unde sa stii care este nivelul meu de toleranta,ce tolerez si pana cand.si semnul[xx(]chiar nu.-si avea sensul. Sigur ca exista probleme si la diferente de 1-5 ani,la 5-10 ani,la 10-20 de ani.Difera doar natura lor (in general) cat si partile implicate si diferentele dintre ei-nu doar varsta,ci conceptii,tabieturi,ritm de viata,trasaturi de caracter,idealuri etc. oricum la urma urmei fiecare face ce-l taie capul si-i spune inima,ca la momentul oportun fiecare e cel mai destept si stie el ce stie!![:D]Asa e de cand e lumea si pamantul. numai bine! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Ptiu drace![:D] Mamica scumpa vreau sa cred ca de la cura si de la ceaiul adipos ti se trage.[:D] Mey omul lui Dumnezeu unde vezi tu ca m-am legat eu de viatza ta? Eu aveam ce aveam de impartzit cu Bibi care frumos si "elegant "cica face misto de clubul pe care Roxanica impreuna cu alte fete(printre care si eu) indrazniram sa il facem. Era vorba de clubul fetelor care au un partener de varsta mai mare. Sper ca te-ai lamurit si sa-mi dai batista binemeritata sa imi sterg si eu scuipatul de pe obraz, ca de data asta am luat-o pe cocoasa de la tine , chiar pe nemeritate. Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:-)))][:-)))][:-)))][i] pace,pace..intre..noi[:D] Nu mai am nik cu tine,asnoapte l eram cu SpM-ul in floare[:o)]... si am crezut ca te.ai luat de mine pentru ca m-ai citat PE MINE ,nu pe bibi cand ai scris ce ai scris. Nu-i bai ,hai sa [berica]si[pup] cu drag, Anca http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu este cazul meu, caci la noi el este mai mare cu 2 luni [:D], dar am cunoscut multe cupluri formate din persoane cu diferenta de varsta maricele, si, sincera sa fiu, nici nu mi-am dat seama. Si greu am crezut cand mi s-au zis varstele. Am observat un lucru: sunt persoane care au varste mai mici, dar cu anii incep sa arate chiar si fizic, nu zic mai batrane, dar mai apropiate de varsta celor partenerului (partenerei). Si e valabil si pentru cele in varsta, care intineresc (ma refer si la fizic si la mentalitate) si se apropie de varsta partenerului (partenerei) mai tiner(e). Problema nu cred ca o sa fie varsta niciodata, decat in cazuri in care persoanele din acel cuplu se gandesc numai la asta, ca din cauza ca e mai mare face asa, sau gandeste asa, problema este in lucruri banale, pe care le intalnim si la cei cu diferenta mica de varsta. le numesc banale, pentru ca ne certam un pic cu partenerul si, cel putin in cazul meu, imi pare rau imediat ca pentru o nimica toata ne-am certat, uneori fiind mai grav, iubirea face sa para tot o banalitate. Asa ca, fete, baieti, traiti-va viata, iubiti-va, ca nu varsta este baiul! oana si bb din burtica [copil] (14 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca am inteles .. am citit si ce s-a scris inainte .. pe un alt topic .. va rog foarte mult nu mai faceti polemica .. si nu va mai certati diferenta intre mine si iubita mea e de 8 ani .. deci eu sunt mai mic .. putine reply-uri despre ceea ce ma intereseaza .. dar in esenta am inteles .. unde e dragoste nu-i tocmeala .. nu conteaza varsta sau alte incoveniente va doresc fericire si iubire Unui copil trebuie sa-i oferi tot, fara a-i cere nimic !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Eu aveam ce aveam de impartzit cu Bibi care frumos si "elegant "cica face misto de clubul pe care Roxanica impreuna cu alte fete(printre care si eu) indrazniram sa il facem.
Mai da repede mai scot unele sataru`. Nu ai cu cine sa te certi?!? Ce misto? Ti se pare. Elegant ar fi sa citesti mai cu atentie postarile membrilor si sa mai lasi chestia asta cu impartitu ca nu da bine cu regulamentul.[:D] Cat despre club, chiar nu mai stiam nici cine face parte din el si nici daca mai e activ sau nu. Si pana vi s-au dezlegat voua limbile eu nu m-am sfiit sa vorbesc despre cat de benefica a fost pentru mine relatia cu un barbat probabil mult mai in varsta decat sotii vostrii. [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...