Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

aparatele de epilat.da sau nu?!


Recommended Posts

am si eu o intrebare,intrebatoare: folositi epilatoarele electrice? mama lor daca stiu cum se numesc!!! Ultimul epilat mi l-am facut cu un astfel de aparat de care am fost tareee incantata.In afara faptului ca te ciupeste de te zapaceste in rest, pare amuzant[:D] Dilema mea: o tipa,cosmetic. mi-a spus ca aceste aparate nu sunt bune de nimic pt. ca rup firul de par si-l fac sa creasca sub piele si...incet,incet faci acele bubite sub piele,gen cosuri... Oare asa-i mai? Folositi?sunt bune?merita? ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
nu e mai asa cum ti-a zis tanti aia, cel putin la mine nu e. daca m-ai vaduvi de pretioasa ustensila, nush ce-as face, zau. as lacrama la sigur de dor si drag.:)) o folosesc de ani de zile cu succes, nici durere(sa lesini adica, putina in primele luni pana m-am obisnuit), nici bubite, nici par sub piele n-am patit. cel mai bine este dupa o baie in cada, fierbintica, dupa ce te freci cu lufa si eventual cu scrub sa ti se curete pielea bine si sa se deschida porii. usuca-te bine dupa aia si la treaba. Authority Zero
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ti-l recomand cu toata increderea.Eu mi-am luat Silkepil de la Jean-Coutu si e super.Ma epilez la 3-4 saptamini si dupa epilat am pielea f fina si ia tot parul(chiar daca nu e crescut prea mare).S-a mai si rarit de vreun an de cind folosesc aparatul. Si cu ciupitul te obisnuiesti repede.Dupa citeva folosiri nici nu-l mai simti. Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Ai mah ange mamica x2, pai nu-ti dai seama ca toate cosmeticienele spun acelasi lucru ca nu-i bun de nimic: firesc, ca le ia painea de la gura[:D] Eu folosesc de 8 ani o jucarica din asta, (nu tot aia ca pe ailalta am lasat-o in ro, din motiv de nepotrivire la priza) si n-as mai putea fara el. Te ciupeste daca te faci si cu lama in paralel cu el ca lama ingroasa radacina firului de par si, auci, doare. Fa-te cu cel putin o saptamana inainte sau dupa perioada, ciupeste si mai putin atunci. Fa-te inainte de baie ca sa nu te iriti si sa nu se rupa firul de par; poti sa dai si cu o manusica din aia loofa (sau cum se scrie) in directia inversa cresterii firului ca sa le ciufulesti ca lumea si sa le prinda aparatul. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu il folosesc de multi ani, mai putin la subrat ca nu reusesc cu o mana. Sunt super multumita si nu mai trebuie sa-mi fac programare la cosmetica. Si eu tot dupa baie il folosesc, se dilata porii si e mai usora si rapida epilarea. Am grija sa nu ma ud apoi ca altfel risc sa apara bubitele rosii de care vorbeai. Ca sa nu simti mai nimic incepe cu zonele mai putin sensibile. C&Mi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu il folosesc de mult timp, si recomandarea mea este, da, dupa baie, dupa exfoliere cu loofa. secretul este ca pielea sa fie foarte bine uscata, dar daca nu ai rabdare sa te stergi bine, bine de tot, te poti pudra cu talc pentru bebelusi si apoi sa incepi epilatul. la subrat e chiar obligatoriu sa folosesti talcul, pentru ca se smulg firele mult mai usor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat din Spania un Philips, cel mai ieftin la vremea aia (acum 5 ani)echivalentul la vreo 30-35 de euro de azi. il am pina in ziua de azi si nu'sh ce m-as fara el. daca suporti ceara fierbinte, aparatul e nimica toata. eu numesc epilatorul una din investitiile mele de mare inspiratie. ce nu inteleg este cum de mai exista femei la cabinete de cosmetica ptr epilare cu tehnica asta. parul ti-l smulge!!!eu ma fac si la sub-brat si inghinal cu el, si nu este special de asa ceva!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna investitie a mea din acest an se numeste epilatorul Braun Silk epil eversoft. Azi de dimineata l-am pus la treaba inghinal! Fara el nu's ce m-as face. In primul rand ma scuteste de o poala de bani aruncata la cosmeticiana si in al doilea rand sunt frumoasa mereu, nu trebuie sa stau sa mi se indeseasca padurea ca sa ma pot duce la cosmeticiana, intervin eu de cate ori este nevoie. E adevarat, imi mai creste din cand in cand cate un fir doua, sub piele dar il frec de-l zapacesc cu lufa sau cu ceva exfoliant si in cateva zile "cade" buba. Iar cu ruptul firului de par iti spun un lucru: este adevarat ca mai rupe fire de par,dar DOAR CELE CARE SUNT FFF SUBTIRI. La mine se intampla cand ma epilez pe genunchi ptr ca acolo nu prea am par sunt cateva fire anemice si scurte si subtiri si nu smulge prea mult. In rest...imi face o deosebita placere sa curat epilatorul de firele smulse din radacina, cu bulinutza aia ... Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...