Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

aparatele de epilat.da sau nu?!


Recommended Posts

[bis] Eu sunt foarte multumita de aparatul meu,Phillips Satinelle pe care-l am de 4 ani...si care merge la fel de bine ca-n prima zi!!! Bineinteles ca dupa ce l-am luat si m-am depilat odata n-a durut destul de tare...am vrut sa-l vand....am zis ca nu-l voi putea folosi...dar acum ma bucur asa de tare ca n-am facut-o.Nu stiu ce m-as face fara el...e adevarat ca mai creste cate un fir rebel pe sub piele...dar poate fi scos,cu peria la dus!! In concluzie:E IDEAL APARATUL DE EPILAT...[majoreta] micu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Primul aparat Brown l-am achizitionat acum 10 ani, iar pe cel de-al doilea, tot Brown, acum vreo 4 ani! Pot spune ca sunt dependenta de el, chiar daca trebuie sa-l folosesc saptamanal, chiar daca mai rupe firele de par, chiar daca imi mai cresc fire de par sub piele! Este extraordinar de comod si in plus dupa atata timp pot sa-l folosesc si in zonele delicate fara sa mai simt durere (doar o jena suportabila)!Eu il recomand oricui mai sta inca pe ganduri! Dana C. http://uk.geocities.com/dana_claudia/mypage.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dati-mi voie sa va multumesc, am citit sfaturile voastre si m-am ales cu un braun silk epil de care sunt super incantata, tocmai vad eu un avantaj ca-l putem folosi saptamanal, asa putem purta fustitze cand vrem noi, nu mai trebuie sa treaca o luna sa merg la cosmetica - luna din care prima saptamana era de fuste apoi numai nadragi Sperantza nu moare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Si eu care ma gandeam ca numai mie imi creste asa de repde parul! Si eu am luat acum 3 ani un aparat Braun si nu am fost asa multumita de el. Cred ca eram prea convinsa ca va iesi exact ca in reclama [alcool] La inceput nu mi-a crescut chiar asa repede parul dupa (cam 1 saptamana si deja aveam fire de cativa milimetrij) dar mai nou observ ca peste 4-5 zile pot sa incep din nou [bang] Mi-am propus sa iau un philips satin ice [il]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am shi io un epilator braun de nush cand shi sunt tare multzumita de el! Numai ca dupa atata timp de folosire (nu numai de mine, a mai fost shi pe la prietene) s-a uzat o rotitza. Shtie cineva unde gasesc un service Braun? Ma intzeleg fff bine cu el shi nu ash renuntza la el pt altul. Tre sa-l duc la[medic].[:D] io
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu la interval!!!! e super bun braun silkepil!!!! eu nici nu astept sa creasca parul prea mare si ala care creste sub piele il astept la cotitura.... cum a scos capul, cum l-am tras. ideea cu loofa, este super, am bagat la cap si o aplic imediat cum e cazul. chiar daca un aparat de epilat e mai scump, stii macar ca te serveste rapid si cu eforturi minime. eu imi amintesc cum era pe vremea cind ma epilam cu ceara clasica...incalzeste ceara, raceste ceara, unge tot ce prinzi .....un calvar.... n-am incercat benzile epilatoare, nu stiu cum e cu ele, dar n-as da aparatul pe o banda nici macar de incercare.... bibi si [zana] plecata la felix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kylie, si mie mi-a facut cu ochiul philips satin ice dar dupa ce l-am luat am constatat ca nu ma multumeste...Am dat pe el o gramada de bani pentru faptul ca are acea piesa care trebuie refrigerata si montata pe aparat cand incepi sa te epilezi, insa din pacate tocmai acest accesoriu pe mine mai mult ma incurca - face condens, ti se uda pielea, nu mai "aluneca" aparatul pe piele cum ar trebui si nu mai apuca firele de par cum ar trebui...Pe scurt, am inceput sa-l folosesc fara "ice" si e OK, fara sa fie extraordinar. Mai bine luam un satinelle simplu (sau imi reparam vechiul braun), efectul ar fi fost exact acelasi...si imi luam si o pereche de pantofi din diferenta de pret... M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam 7 ani de zile am folosit nesuferitul aparat de ras....fiind convinsa ca nu rezist la epilatul cu ceara sau epilator! Si an de an firele s-au inmultit tot mai mult...in loc de un fir au iesit 2...apoi chiar 3! Acum o luna stateam de vorba cu cineva...si am vazut la 35 de ani dupa atata ras...cum arata!M-am speriat! Am zis ca nu vreau sa ajung si eu asa....mai rau ca un barbat! Am dat fuga la magazin si am luat si eu ce era mai nou aparut:braun silkepil!!! Am inceput incetisor pe picioare...am strans din dinti...apoi vazand ca deja m-am obisnuit putin cu durerea am incercat si in zonele sensibile!!! Greu greu prima data...durere mare....dar am facut-o si pe asta!!! Deja dupa 4 sedinte....am ajuns sa ma epilez doar odata la 3 saptamani...sunt fffffffffff multumita....firele au inceput deja sa se rareasca chiar f bine....durerea nu mai e asa mare...cum spunea cineva mai sus ...suportabila.... Da mai ies firicele sub piele...dar astept si cum a iesit putin varful...ma mai joc cu penseta pe la ele...oricum sunt f putine! Deci...si eu sunt multumita de aparatul epilator! IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar o comparatie intre mecanismele de "smulgere" [:D] a firelor de pär a fäcut cineva? Eu am folosit pe propria-mi piele Philips-ul care are discuri si acum, mai nou, am folosit Braun-ul, care are pensete, iar in zonele sensibile ... uff ... [bang] E drept cä a fost prima datä cand am folosit pensete in loc de discuri si le intreb pe cele care au acum Braun dacä a fost reactia de inceput sau ... [:D] [flo] frumoaselor! Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal) (http://photos.yahoo.com/floradia)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...