Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

aparatele de epilat.da sau nu?!


Recommended Posts

Si eu folosesc inclusiv pentru axila si sunt multumita, mai ales cand e mic si cu ceara nu-l pot lua.E foarte bun mai ales cand e urgent si nu ai timp de cosmetica. Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aparatul de epilat pt. mine este foarte eficient si necesar! Dupa un anumit timp firul de par se rareste si se subtiaza , nemaifiind dureroasa operatia de epilare! Cat despre firele care cresc sub piele pot sa-ti spun ca pot fi prevenite daca freci picioarele cu lufa sau burete mai dur in timpul dusului. Concluzie :eu nu m-as despartii niciodata de Braun Silk-epil eversoft. Roxi si bb Rares 9. april.2002 http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc un Braun Silk Epil de acum 4 ani manca'l'ar mama de eficient si bunutz ce el si neobosit unde mai pui.. functioneaza si smulge parul ca in prima zi cand l'am cumparat. Il folosesc pe picioare si la axila(am capatat o dexteritate de zile mari). Inghinal nu poci ca eu acolo ma epilez asa...mai mult,mai "decoltat"[:D] si cred ca as innebuni de durere cu aparatul.Asa ca inghinalu' ramane pe mana cosmeticienei. Aparatu' il folosesc dupa baie/dush, daca il folosesc inainte in contact cu apa fierbinte imi apar bubite rosii care trec la 2 3 zile asa ca nu risc. Imediat dupa epilat eu una ma duc cu pudra talc.. Asa ca ange..crede'ma, e o investitie care merita.. pupici Anderrusha "Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luiza, Lufa e o chestie ca buretele ala de care zici tu numai ca e natural: e rezultat in urma uscarii la soare a unei specii de dovlecel din ala lung - ramane un fel de retea de fibre naturale. Gasesti in piata pe la tarani, dar nu numai, si in magazine. Si eu folosesc Brown Silk Epil de ceva ani, nu tot timpul, din cand in cand cand am rabdare sa las parul destul de mare pentru ceara, mai merg si la cosmetica, dar avantajul major al aparatului e ca ia parul si cand este f. mic - eu am parul negru, iar vara daca astept sa se faca de lungimea optima pentru epilat cu ceara arat ca o maimutica. Si eu il folosesc si la axila. Prima data cand m-am facut la axila era o urgenta si am suferit cumplit, am zis ca e prima si ultima data cand mai fac asta, dar pe parcurs m-am obisnuit, iar acum il fac cum iese (am observat ca doare mai putin cand e parul mic). Inghinal inca am probleme - pot sa ma fac in fata pe langa slip, dar cu suferintele de rigoare. Intre picioare insa, unde e pielicica f. fina...nu poci - asa ca apelez la ceara. http://community.webshots.com/user/adutaiepure
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...