Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

aparatele de epilat.da sau nu?!


Recommended Posts

Eu am un Philips Satin Ice care personal mi se pare bun.Are o chestie cu ceva lichid care se baga la frigider ca sa-ti mai atenueze durerea, plus 2 feluri de lame, pentru par mai mare, mai mic (care nu e asa dureros), plus un fel de smirghel fin (nu stiu cum sa-i zic) cu care te poti da dupa depilare pentru a finisa!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Idora
Eu am un Philips Satin Ice care personal mi se pare bun.Are o chestie cu ceva lichid care se baga la frigider ca sa-ti mai atenueze durerea, plus 2 feluri de lame, pentru par mai mare, mai mic (care nu e asa dureros), plus un fel de smirghel fin (nu stiu cum sa-i zic) cu care te poti da dupa depilare pentru a finisa!!
Cum adica 2 feluri de lame? Asta rade , nu smulge? Sau ambele? Unele fete spuneau ca dupa ce pui gelul la frigider ar curge pe picior. E adevarat? Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lacri,merci si curaj.Merita.Parol[:D] Alecsia,sunt 2 tipuri de Philips sau ma rog,2 tipuri de aparate. Unele sunt aparate de ras:se numesc Philips, costa o caruta de bani si nu fac nimic in plus fata de o lama de ras. ma rog,te razi cu un aparat de 50 dolari si nu cu unul de 3 dolari![:D][:D] Celelalte sunt epilatoarele Philips care smulg parul din radacina,asta daca ai noroc si nu ti-l rupe pe undeva pe la jumate[:D]Glumesc! Serios sunt mai bune epilatoarele.Dai un ban dar nu-l mai ai! Hai ca-mi arde de glume. Una peste alta, zau fetelor ca merita!Doamneeeee ce mare ma dau cu aparatul meu.Stie toata scara,toata lumea la servici si toti romanii din Mtl. ca mi-am tras epilator electric[:D][:D] Pupic si epilat placut! ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alecsia
quote:
Originally posted by Idora
Eu am un Philips Satin Ice care personal mi se pare bun.Are o chestie cu ceva lichid care se baga la frigider ca sa-ti mai atenueze durerea, plus 2 feluri de lame, pentru par mai mare, mai mic (care nu e asa dureros), plus un fel de smirghel fin (nu stiu cum sa-i zic) cu care te poti da dupa depilare pentru a finisa!!
Cum adica 2 feluri de lame? Asta rade , nu smulge? Sau ambele? Unele fete spuneau ca dupa ce pui gelul la frigider ar curge pe picior. E adevarat? Mihaela
Alecsia scuze, n-am stiut cum sa explic si de-aia le-am zis lame[;)Smulge firele, nu le rade si la mine n-a curs niciodata gelul ala!! Uite aici e epilatorul: http://www.laboutiquedunet.com/blanc/affblanc.asp?sspartie=Beaute&cat=111&sscat=2&ref=HP645700
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu aparat Braun, dar l-am lasat in Romania, si acum imi lipseste. As vrea sa-mi cumpar altul, dar nu stiu de unde. Adica am cautat, dar nu am gasit, se pare ca nu stiu la ce raion sa caut. Deci, am doua intrebari: - la ce raion se gaseste un epilator, ca pe unde m-am uitat tot aparate de ras electrice pentru barbati am vazut; la raionul ceara/crema de epilat nu am vazut. - cum se numeste in engleza, sa pot intreba vanzatorii, daca nu reusesc sa identific raionul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, in engleza se zice la fel ca si in romaneste adica epilator.Eu l-am luat de aici din Suedia de la articolele de electronice.Sunt magazine cu autoservire care au tot felul de electronice, incepand de la aspiratoare, roboti de bucatarie etc pana la epilator.Presupun ca asa e si in Canada, daca nu, intreaba doar de epilator.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia,se gaseste la orice Wal mart,farmacie la produsele "sub cheie" si prin centrele comerciale la buticurile cu produse electronice.Nu-l gasesti la magaz. cu autoservire.Aici la Mtl cel putin asa e! Costa in jur de 100 cad. ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Idora
quote:
Originally posted by Alecsia
quote:
Originally posted by Idora
Eu am un Philips Satin Ice care personal mi se pare bun.Are o chestie cu ceva lichid care se baga la frigider ca sa-ti mai atenueze durerea, plus 2 feluri de lame, pentru par mai mare, mai mic (care nu e asa dureros), plus un fel de smirghel fin (nu stiu cum sa-i zic) cu care te poti da dupa depilare pentru a finisa!!
Cum adica 2 feluri de lame? Asta rade , nu smulge? Sau ambele? Unele fete spuneau ca dupa ce pui gelul la frigider ar curge pe picior. E adevarat? Mihaela
Alecsia scuze, n-am stiut cum sa explic si de-aia le-am zis lame[;)Smulge firele, nu le rade si la mine n-a curs niciodata gelul ala!! Uite aici e epilatorul: http://www.laboutiquedunet.com/blanc/affblanc.asp?sspartie=Beaute&cat=111&sscat=2&ref=HP645700
O sa-mi iau si eu Satin Ice.Am inteles ca are 2 optiuni: smulgere si radere (pt zone foarte sensibile).Plus exfolierea si gelul racoritor pentru atenuarea durerii.Cica e chiar bun. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...