Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

aparatele de epilat.da sau nu?!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 116
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uite aici l-am gasit, intr-un magazin on line: http://www.elanko.ro/models.php?model_id=1279&_t=Epilator%20Satin%20Ice%20Optima%20Philips%20HP%206455 dar mai sunt si variante mai ieftine, nu stiu cat sunt de bune: http://www.elanko.ro/products.php?path=3;6&_t=epilatoare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am tot un Braun silk epil. Inainte de a-l descoperi am folosit ceara ani de zile si firele de par imi cresteau intr-o veselie pe sub piele, in schimb cu epilatorul asta nu mi-a crescut nici macar un fir pe sub piele !!! Si il folosesc de 4 ani. Cat despre senzatia de durere...m-am obisnuit, parca-i un masaj sau acupunctura (cine a incercat). Si exact cum spuneau si alte fete poti sa il folosesti oricand si pentru fire de par oricat de scurte sau subtiri. Cat despre iritare depinde de pielea fiecareia dintre noi. Cumnata mea a folosit acelasi aparat si in urma epilatului s-a irirtat atat de tare...parca era piscata de tantari asa erau de mari bubitele. Oricum eu sunt tare multumita de aparatul de epilat. Carolyne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Braun din nov. anul trecut. M-a durut la inceput de trebuia sa fac pauze sa mi se mai domoleasca inima asa tare batea. Parca ma torturam. Era aparat de "oripilat" nu de epilat. Acum e OK, nici nu ma jeneaja macar. Dar mie mi-au crescut fire sub piele si le-am zgandarit ca pe cosuri si RAAAAAAAAAAUUUU am facut[bang]. Parca am varsat da' numai de la genunchi in jos. Sa nu faceti ca mine. Acu' incerc cu greeeeeeeu ma abtin cat pot sa le las in pace si o sa aplic sfatul cu dusurile calde si exfoliere des. Muuuuult mai bine aratam daca le lasam acolo decat acum. [bang]Dar acum trebuie sa suport si sa astept sa dispara semnele.Uffff cateva saptamani cred.....[bang] Mie crema farmec nu mi-a placut ca parca ardea si pielea. Chimicalele alea care topesc firele de par agresau si pielea si ma ustura asa ca nu am mai folosit. Si chiar ca pute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi luati mesajul in nume de rau! Nu vreau sa par "Gica-contra"! De vreo trei zile incerc sa va scriu, caci v-am citit mesajele si ma tentati sa-mi iau si eu un epilator. Eu sunt pentru CEARA, consider ca are avantaje mai multe pentru mine: nu imi cresc fire sub piele, dureaza pana la urmatorul epilat, pielea e mai fina dupa epilat, totodata se face si o exfoliere. Eu sunt foarte multumita de cear, DAR, ca intotdeauna exista un dar, acum este un copil care nu-mi permite sa ma duc toata ziua la cosmetica( timp si bani, uneori), este vara si vreau sa dau parul jos si cand este mai mic, dar n-as vrea sa ma doara. Vad ca voi, majoritatea aveti Braun, iar cele care laudati Philips ziceti ca are discurile mai late. Chiar nu stiu ce mi-as lua, dar in primul rand daca ma va durea. Eu am ceva special la capitolul epilat cu ceara, asa zice cosmeticiana, nu suport cand imi pune ceara pe piele( chiar nu frige, dar parca ma strapung niste ace in acel moment). Suport cand trage fasia de ceara, suport daca pune alta calda peste zona proaspat epilata, da aproape ca nu suport cand pune pentru prima data ceara. Oare la epilator cum reactionez? Mai are cineva simptome ca ale mele???? CriXia http://community.webshots.com/user/crixia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau un epilator si cred ca imi voi lua un philips ca e mai ieftin. Insa intrebarea mea este: Ce se intampla cand ai vinisoare sparte pe picioare? Ca eu am cateva la glezne si am auzit ca e contraindicata smulgerea firelor de par in astfel de cazuri!!! Voi ce stiti? Cel mai mare pacat este acela de a nu zambi, macar odata, in fiecare zi de viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru epilator(Braun ca asa e-al meu)! Din cand in cand ma mai fac si cu ceara (dar mai mult pentru zona inghinala si daca tot ajung la cosmeticiana jart-jart si pe colo si pe colo), dar am observat caci parul creste la fel si dupa ceara si dupa epilator (ca frecventa). Asa ca e mai ieftin cu epilatorul ca-l am acasa si la indemana oricand. Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...